منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • السالوادور یک قدم به انتشار اوراق قرضه بیت کوین نزدیکتر شده است

السالوادور یک قدم به انتشار اوراق قرضه بیت کوین نزدیکتر شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
السالوادور یک قدم به انتشار اوراق قرضه بیت کوین نزدیکتر شده است

برو ماریا لویزا ماریا لوئیزا هایم برو، وزیر اقتصاد السالوادور، لایحه‌ای برای انتشار دارایی‌های دیجیتال به مجلس قانونگذاری این کشور ارائه کرده است که راه را برای انتشار اولین اوراق قرضه با پشتوانه بیت‌کوین – معروف به اوراق قرضه آتشفشانی، هموار می‌کند.

به گزارش والکس و به نقل از مجله بیت کوین، این ابتکار که برای اولین بار یک سال پیش اعلام شد، به دنبال جذب سرمایه و سرمایه گذار به السالوادور است. سال گذشته اعلام شد که این کشور می خواهد یک میلیارد دلار اوراق قرضه در شبکه Liquid منتشر کند، زنجیره جانبی متصل به شبکه بیت کوین. درآمد حاصل از فروش این اوراق، نیمی به طور مستقیم به بیت کوین و نیمی دیگر به سرمایه گذاری در زیرساخت های انرژی و استخراج بیت کوین اختصاص خواهد یافت.

سایدچین یک بلاک چین مستقل است که به موازات شبکه دیگری اجرا می شود و به توکن های آن بلاک چین اجازه می دهد تا به طور ایمن در زنجیره جانبی استفاده شوند، در حالی که از مجموعه متفاوتی از قوانین، الزامات عملکرد و مکانیسم های امنیتی پیروی می کنند. شبکه Liquid یک زنجیره جانبی بیت کوین است که امکان تبادل سکه بین دو شبکه را فراهم می کند. بیت کوین های وارد شده به شبکه Liquid با نماد L-BTC شناخته می شوند. اعضای مشارکت کننده در شبکه کارگزاری مایع (مقامات) و مسئول تامین امنیت آن هستند.

پائولو آردوینو پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری صرافی Bitfinex، درباره قانون جدید اوراق بهادار دیجیتال السالوادور گفت:

قانون اوراق بهادار دیجیتال به السالوادور اجازه می دهد تا به مرکز مالی آمریکای مرکزی و جنوبی تبدیل شود.

صرافی Bitfinex باید مجوز پردازش و فروش اوراق قرضه در السالوادور را دریافت کند.

این اوراق دارای نرخ بهره 6.5 درصد خواهد بود و به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا شهروندی سریع دریافت کنند. پس از تولید 500 میلیون دلار اول، دولت نیمی از سود اضافی را به عنوان سود سهام بیت کوین با سرمایه گذاران تقسیم خواهد کرد. این سود سالانه از طریق پلتفرم مدیریت دارایی Blockstream پرداخت می شود. ارائه این لایحه اولین گام در روند انتشار این اوراق خواهد بود. یک منبع نزدیک به معاون رئیس جمهور نایب بوکله به مجله بیت کوین گفت که مرحله بعدی تایید است که انتظار می رود قبل از کریسمس اتفاق بیفتد. این لایحه در تاریخ 17 نوامبر ارسال و امروز (23 نوامبر) به کنگره ارائه شد.

مجله بیت کوین