منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزایش محبوبیت استیبل کوین USDC در برابر تتر

افزایش محبوبیت استیبل کوین USDC در برابر تتر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزایش محبوبیت استیبل کوین USDC در برابر تتر

محبوبیت روزافزون USDC

پس از فروپاشی صرافی FTX، استیبل کوین USDC محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. بر اساس داده‌های Glassnod، این افزایش محبوبیت باعث شده است که حجم تراکنش USDC چهار تا پنج برابر بیشتر از استیبل کوین رقیب خود، تتر باشد. در همین حال، ارزش بازار تتر 23 میلیارد دلار بیشتر از USDC است.

هر دو استیبل کوین پس از توئیت مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو در 6 نوامبر، زمانی که او اعلام کرد که بایننس تمام دارایی های توکن های FTX خود را نقد می کند، افزایش حجم انتقال را ثبت کردند. پس از این اتفاق، FTX خیلی زود ورشکست شد. از آن زمان، USDC انتخاب ترجیحی کاربران رمزارز بوده است. این ارز دیجیتال با میانگین حجم انتقال روزانه حدود 12.5 میلیارد دلار از تتر جلوتر است.

Tether را بخرید

نمودار حجم انتقال استیبل کوین

در حالی که هر استیبل کوین به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان نزدیک به دلار آمریکا معامله شود و توسط ذخایری که توسط ناشران نگهداری می شود پشتیبانی می شود، برخی در فضای ارزهای دیجیتال USDC را گزینه ای امن تر می دانند.

حامیان این ارز دیجیتال به ذخایر USDC با پشتوانه پول ایالات متحده یا اسناد خزانه داری و ممیزی های ماهانه توسط شرکت حسابداری جهانی Grant Thornton اشاره می کنند. تتر در طول سال ها به دلیل عدم ارائه حسابرسی مناسب و شفافیت کمتر در مورد ذخایر خود با انتقاداتی مواجه شده است.

دلیل کاهش محبوبیت تتر

شرکت تعمیر و نگهداری Tether در اکتبر 2021 توسط کمیسیون معاملات آتی کالا 41 میلیون دلار جریمه شد. کمیسیون تتر را متهم کرد که تنها در 27.6 درصد مواقع بین سال‌های 2016 تا 2018 ذخایر کافی داشته است. اگرچه این شرکت ادعا می‌کند که توکن‌های آن کاملاً توسط ارزهای فیات پشتیبانی می‌شوند. USDT پس از ورشکستگی FTX به دلیل ترس از قرار گرفتن در معرض سقوط Alameda Research و FTX برای مدت کوتاهی پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد، که تتر آن را رد کرد. شواهد درون زنجیره ای نشان می دهد که این دو شرکت در تلاش برای کوتاه کردن استیبل کوین بودند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.