منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • “اعتیاد به تجارت کریپتو” در لیست خدمات یک مرکز توانبخشی اسپانیا قرار دارد

“اعتیاد به تجارت کریپتو” در لیست خدمات یک مرکز توانبخشی اسپانیا قرار دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
"اعتیاد به تجارت کریپتو" در لیست خدمات یک مرکز توانبخشی اسپانیا قرار دارد

اخیراً یک مرکز توانبخشی و توانبخشی لوکس در اسپانیا خدماتی را با هدف درمان یک نوع نسبتاً جدید اعتیاد ارائه کرده است. اعتیاد به تجارت کریپتو

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، مرکز «The Balance» که مؤسسه ای در حوزه سلامت است و در کشور سوئیس به ثبت رسیده، دارای مرکزی در جزیره مایورکا اسپانیا و دفاتری در لندن و زوریخ است.

این موسسه که سال هاست در زمینه درمان اختلالات رفتاری و اعتیاد به الکل و مواد مخدر فعالیت می کند، اخیرا خدماتی را با هدف مبارزه با اعتیاد به معاملات ارزهای دیجیتال ارائه کرده است.

در گزارش بی بی سی از این مرکز با یکی از مراجعین این دوره گفتگو شده است. او می گوید که پس از انجام معاملاتی به ارزش 200000 دلار در هفته تصمیم گرفت به این دوره بپیوندد تا بتواند کریپتو را ترک کند.

یک دوره درمانی چهار هفته‌ای که شامل درمان، ماساژ و یوگا می‌شود می‌تواند تا 75000 دلار هزینه داشته باشد. در سراسر اروپا، بیمارستان Castle Craig در اسکاتلند از سال 2018 تاجران ارزهای دیجیتال معتاد به هجوم آدرنالین این تجارت را درمان می‌کند. این مرکز موارد بیشتری را پذیرفته است. از 100 بیمار در این سالها.

مرکز توانبخشی قلعه کریگ
مرکز توانبخشی قلعه کریگ

مرکز توانبخشی الماس در تایلند نیز خدمات درمانی و توانبخشی مشابهی را برای اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. بر اساس این مجموعه، توانبخشی با استفاده از درمان شناختی رفتاری (CBT)، مصاحبه انگیزشی (MI) و درمان روان پویشی (PT) انجام می شود.

نظر کلی کارشناسان این است که هیجان بسیار بالای معاملات ارزهای دیجیتال و نوسانات شدید آن در کنار 24 ساعته بودن و توقف ناپذیر بودن، شرایط را برای اعتیاد شدید مهیا کرده است.

بر اساس آمار اختلال قمار، مقاله متخصص اعتیاد خانواده تخمین می زند که حدود 1٪ از معامله گران ارزهای دیجیتال به اعتیاد شدید پاتولوژیک مبتلا می شوند و 10٪ مشکلات دیگری فراتر از ضررهای مالی را تجربه خواهند کرد. یکی از علائم این اعتیاد طبق این مقاله، بررسی مداوم قیمت ها حتی در نیمه های شب است.