منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اطلاعات جدید متاماسک در مورد جمع آوری داده ها

اطلاعات جدید متاماسک در مورد جمع آوری داده ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اطلاعات جدید متاماسک در مورد جمع آوری داده ها

جامعه کریپتو به‌شدت از به‌روزرسانی متامسک در رابطه با سیاست‌های جمع‌آوری داده‌های آن انتقاد کرده است. توسعه دهنده ConsenSys اکنون به روز رسانی را منتشر کرده است که تغییرات خط مشی را روشن می کند.

متامسک، ارائه دهنده کیف پول، پس از به روز رسانی اخیر سیاست های حفظ اطلاعات خود، با واکنش های عمومی زیادی مواجه شده است. این واکنش باعث شد که در 6 دسامبر یک پست از سوی توسعه دهنده Consensys منتشر شود که به کاربران Metamask و Infura اطمینان بخشید.

سیاست حفظ حریم خصوصی این شرکت در ماه گذشته تغییر کرد و منجر به جمع آوری آدرس IP کاربران کیف پول شد. این به سرعت منجر به واکنش شدید جامعه رمزنگاری شد زیرا متامسک به عنوان یک ناظر حفظ حریم خصوصی معرفی شد. ConsenSys اجرای سیاست های داده خود را شرح داد و این تغییر را تمرکز بر شفافیت بهتر توصیف کرد. به نکات مهمی در مورد این سیاست اشاره می کند که ممکن است واکنشی باشد:

اگر کاربران Metamask فقط موجودی خود را بررسی کنند، اطلاعات حساب ذخیره نخواهد شد. فقط درخواست های نوشتن یا تراکنش های پخش در این مجموعه داده گنجانده شده است.

مهمتر از همه، Consensys قصد دارد حفظ اطلاعات کاربر را به هفت روز محدود کند و سپس آن را حذف کند. همچنین بیان می کند که داده های کاربر را نمی فروشد. کاربران Metamask همچنین این گزینه را خواهند داشت که به یک ارائه دهنده RPC غیر از Infora سوئیچ کنند.

به طور طبیعی، جامعه ارزهای دیجیتال از جمع آوری داده ها هیجان زده بود. رسانه‌های اجتماعی نگرانی‌های خود را بیان کردند و ردیت با انتقاد از این حرکت پر شد. برخی از کاربران پیشنهاد می کنند که یک توکن مدیریتی به توقف چنین تغییراتی کمک می کند.
حتی با وجود این شفاف سازی، بعید است که کاربران کاملاً مطمئن باشند. آنها احتمالا به دنبال جایگزین هایی برای Metamask خواهند بود که داده ها را جمع آوری نمی کند. دیگران پیشنهاد می کنند که صرفاً از Infora RPC که از جمع آوری آدرس IP جلوگیری می کند، انصراف دهید.

متامسک به جنبش رو به رشد علیه مالیات اپل می پیوندد

Metamask به چند دلیل در هفته های اخیر در اخبار بوده است. بانک اسبر روسیه اعلام کرده است که قصد دارد پلتفرم بلاک چین خود را با اتریوم و متامسک ادغام کند. این امر قطعا توجه سازمان های جهانی را به خود جلب خواهد کرد. متامسک همچنین با مالیات اپل مخالفت کرد تا جایی که آماده بود از اکوسیستم اپل خارج شود. دن فینلی، یکی از بنیانگذاران Metamask، ایجاد یک انتقال جدید برای تراکنش های پیش پرداخت را پیشنهاد کرد تا به کاربران اپل کمک کند تا از افت 30 درصدی جلوگیری کنند. Coinbase همچنین مجبور است به دلیل مسائل مربوط به سیاست اپل، پشتیبانی از انتقال NFT را متوقف کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.