منو سایت

اسکریپت ارز دیجیتال چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اسکریپت ارز دیجیتال چیست؟

همه چیز درباره اسکریپت کاوی

اگرچه دنیای ارزهای دیجیتال هنوز نسبتا جوان است، اما در سال های اخیر گسترش زیادی یافته است. کریپتوکارنسی محبوبیت زیادی به دست آورده است و به طور گسترده ای شناخته شده است که می تواند فرصتی عالی برای کسب درآمد باشد. احتمالاً قبلاً با نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بازار آشنا هستید، اما به خاطر داشته باشید که این تنها راه برای کسب درآمد در دنیای کریپتو نیست. جایگزین دیگری که می توانید امتحان کنید، استخراج کریپتو است، که به یک ماینر نیاز دارد تا معادلات ریاضی را با بیشترین سرعت ممکن حل کند تا سکه های کریپتو به دست بیاورد. برای تأیید هر تراکنش رمزنگاری و افزودن یک بلوک جدید به شبکه بلاک چین، به کریپتومینینگ نیاز است.

اسکریپت ارز دیجیتال چیست؟

با این حال، استخراج کریپتو به سادگی خرید سکه های دیجیتال نیست. این امر به نرم افزار ویژه، سخت افزار کامپیوتری پیشرفته و الگوریتم های قوی نیاز دارد که اغلب گران و به سختی به دست می آیند. همچنین، ماینر کریپتو بودن به معنای رقابت با سایر ماینرها برای حل معماها است، در غیر این صورت پولی دریافت نخواهید کرد. بنابراین، جدا از انتخاب ابزار، باید بدانید که استخراج بلاک چین و ارزهای دیجیتال چگونه کار می کند.

یکی از الگوریتم هایی که در بلاک چین های رمزنگاری استفاده می شود اسکریپت نام دارد که در دسترس تر و کاربرپسندتر شناخته شده است. بنابراین استخراج اسکریپت چیست و چگونه کار می کند؟

مقدمه ای بر اسکریپت کاوی
اسکریپت نوعی الگوریتم اثبات کار است. این در اصل جایگزینی برای SHA-256 است که معمولاً در فرآیند استخراج بیت کوین استفاده می شود. استخراج رمزنگاری به سخت افزار خاصی اشاره دارد که برای استخراج سکه های رمزنگاری که با یک الگوریتم رمزگذاری کدگذاری شده اند، استفاده می شود. مانند سایر فرآیندهای ماینینگ، استخراج ارزهای دیجیتال شامل حل مسائل ریاضی و کدهای رمزنگاری در بلاک چین مبتنی بر ارز دیجیتال برای افزودن یک بلوک جدید به شبکه و کسب سکه به عنوان پاداش است.

الگوریتم اسکریپت توسط کالین پرسیوال در سال 2009 اختراع شد. این الگوریتم در ابتدا برای تارسنپ، یک سرویس پشتیبان آنلاین برای سیستم عامل هایی مانند لینوکس استفاده شد. با این حال، نسخه ساده شده این الگوریتم به زودی برای استخراج ارزهای دیجیتال نیز مورد استفاده قرار گرفت. یک توسعه دهنده ناشناس به نام ArtForz اولین کسی بود که از آن استفاده کرد. الگوریتم استخراج رمزنگاری برای اولین بار در Tenebrix پیاده سازی شد که در سپتامبر 2011 منتشر شد. بعداً توسط Litecoin و Dogecoin به عنوان پایه الگوریتم استخراج بلاک چین مورد استفاده قرار گرفت.

Scrypt برای بهبود الگوریتم هش SHA-256 طراحی شده است و به عنوان راه حلی برای بهبود امنیت شبکه ظاهر می شود. در مقایسه با SHA-256، الگوریتم رمزگذاری پیچیده تر است، اما ماینر برای حل موثر مشکل به حافظه بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل، فرآیند رمزنگاری برای الگوریتم رمزنگاری اغلب با یک واحد پردازش گرافیکی (GPU) انجام می‌شود، که معمولاً حافظه و قدرت پردازش بسیار بیشتری نسبت به CPUها دارد.

چگونه کار می کند؟

به طور خلاصه، هدف اسکریپت پیچیده کردن فرآیند استخراج با افزودن مشتقات کلیدی بیشتر به پازل است. این شامل استفاده از “نویز” است، که به مجموعه ای از اعداد تصادفی اشاره دارد که توسط الگوریتم هش تولید شده و در حافظه ذخیره می شود. هدف این است که داده‌های کلیدی واقعی را از الگوریتم پنهان کرده و یافتن راه‌حل رمزنگاری پازل را برای ماینرها دشوار کند. در نتیجه محاسبه و حل مشکل توسط ماینرها بیشتر طول می کشد.

اگر بخواهیم منصف باشیم، چنین سیستمی انتقادات منفی بسیاری از توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال را به دنبال داشته است، زیرا مزایای بیشتری به استخراج کنندگان با منابع بزرگ می دهد و تمرکززدایی را نقض می کند. با این حال، در واقع به عنوان یک مکانیسم امنیتی برای به حداقل رساندن نفوذ هکرها و کلاهبرداران به بلاک چین بسیار مفید است. از آنجایی که حل مشکل دشوارتر است، هکرها به زمان و تلاش بیشتری برای نفوذ به سیستم نیاز دارند.

اسکریپت استخراج در برابر ASIC
در روزهای اولیه رمزارزها، بیت کوین در ابتدا با استفاده از CPU، GPU و FPGA استخراج می شد. این نشان می دهد که بلاک چین هنوز به شدت غیرمتمرکز است، بنابراین تقریباً هر کسی می تواند در استخراج بیت کوین شرکت کند. با این حال، طولی نکشید که مردم متوجه شدند که استخراج بیت کوین هنگام استفاده از سخت‌افزار سفارشی بسیار آسان‌تر است، به خصوص که GPUهای معمولی به انرژی زیادی نیاز دارند که می‌توانند به محیط زیست آسیب بزنند.

ماینرها سپس شروع به توسعه و استفاده از یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) برای استخراج بیت کوین در الگوریتم SHA-256 کردند. استخراج ASIC حداقل 1000 برابر قدرتمندتر و کارآمدتر از استخراج GPU است. متأسفانه، این منجر به تمرکز ماینینگ هش ریت در چند استخر بزرگ ماینینگ شده است و موفقیت را برای ماینرهای فردی دشوار می کند. این همان چیزی است که الگوریتم scrypt سعی می کند با آن مقابله کند.

5.5 – (1 امتیاز)