منو سایت

اسکال کردن تراکنش های ارز دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اسکال کردن تراکنش های ارز دیجیتال

تجارت اسکالپ با ارز دیجیتال چیست؟

تجارت اسکالپ یک سبک معاملاتی برای افراد معتاد به آدرنالین است. آیا تا به حال به نمودارهای 1 دقیقه ای خیره شده اید؟ آیا دوست دارید سریعتر از آن چیزی که سرمایه گذار به معامله فکر کند، وارد و خارج از معاملات شوید؟ تجارت پوست سر ممکن است استراتژی مناسبی برای شما باشد. هدف از معاملات اسکالپ استفاده از حرکات کوچک قیمت است. هدف آنها کسب سودهای بزرگ با هر معامله نیست، بلکه کسب سودهای کوچک به طور مداوم است. اگر این کار را به خوبی انجام دهند، به مرور زمان حساب معاملاتی خود را رشد خواهند داد. معامله گران اسکالپینگ اغلب از اهرم و توقف های بسته استفاده می کنند.

معاملات پوست سر چیست؟

Scalping یک استراتژی معاملاتی است که شامل تلاش برای کسب سود از حرکات نسبتاً کوچک قیمت است. معامله گران پوست سر به دنبال اهداف سود بزرگ نیستند. در عوض، هدف آنها سود بردن از تغییرات کوچک قیمت بارها و بارها است. به این ترتیب، معامله گران پوست سر می توانند بسیاری از معاملات را در دوره های کوتاه انجام دهند و به دنبال تغییرات قیمت اندک و سود کم در بازار باشند. ایده این است که با افزودن و ترکیب این سودهای کوچک، سود در طول زمان به مقدار قابل توجهی اضافه می شود.

تجارت پوست سر

به دلیل بازه های زمانی کوتاه درگیر، اسکالپرها به شدت به تحلیل تکنیکال برای تولید ایده های معاملاتی متکی هستند. از آنجایی که بیشتر رویدادهای بنیادی در یک دوره زمانی طولانی‌تر رخ می‌دهند، معامله‌گران اسکالپ به ندرت در تحلیل فاندامنتال شرکت می‌کنند. با این حال، روایات بنیادی می توانند هنگام تصمیم گیری در مورد نوع دارایی برای معامله اهمیت زیادی داشته باشند. سهام یا ارزهای رمزپایه با افزایش بهره به دلیل برخی اخبار یا رویدادهای اساسی معمولاً حجم بالایی و نقدینگی خوبی خواهند داشت. این زمانی است که اسکالپرها می توانند وارد عمل شوند و از افزایش نوسانات سود ببرند. به طور خلاصه، اسکالپرها از نوسانات کوتاه مدت به جای حرکات بزرگتر قیمت استفاده می کنند. این یک استراتژی است که احتمالا برای همه ایده آل نیست، زیرا به درک پیشرفته ای از مکانیک بازار و تصمیم گیری سریع (اغلب تحت استرس) نیاز دارد.

اسکالپرها چگونه پول در می آورند؟

بنابراین عوامل فنی که اسکالپرها در نظر می گیرند چیست؟ حجم معاملات، عملکرد قیمت، سطوح حمایت و مقاومت، الگوهای کندل استیک اغلب برای شناسایی معاملات استفاده می شود. برخی از رایج ترین شاخص های فنی مورد استفاده توسط معامله گران پوست سر عبارتند از میانگین متحرک، شاخص قدرت نسبی (RSI)، باندهای بولینگر، VWAP و ابزارهای اصلاح فیبوناچی. بسیاری از اسکالپرها همچنین از تجزیه و تحلیل دفترچه سفارش، نمایه حجم، علاقه باز و سایر شاخص های پیچیده استفاده می کنند. علاوه بر این، بسیاری از اسکالپرها شاخص های سفارشی خود را ایجاد می کنند تا به آنها برتری نسبت به بازار بدهند. مانند هر استراتژی معاملاتی، یافتن یک مزیت منحصر به فرد نسبت به بازار برای موفقیت بسیار مهم است.

اسکالپینگ یعنی یافتن فرصت های کوچک در بازار و بهره برداری از آنها. از آنجایی که این استراتژی ها به محض اینکه برای عموم شناخته شوند می توانند به راحتی بی سود شوند، معامله گران اسکالپ می توانند در مورد پرتفوی معاملاتی فردی خود کاملاً مخفی باشند. به همین دلیل مهم است که استراتژی خود را توسعه داده و آزمایش کنید. همانطور که بحث کردیم، اسکالپرها معمولا در بازه های زمانی کوچک معامله می کنند. اینها نمودارهای یک روزه زیر هستند که می توانند 1 ساعته، 15 دقیقه ای، 5 دقیقه ای یا حتی 1 دقیقه ای باشند. برخی از معامله گران پوست سر حتی ممکن است به بازه های زمانی کمتر از یک دقیقه نگاه کنند.

با این حال، با این بازه‌های زمانی، ما شروع به ورود به حوزه ربات‌های معامله گر فرکانس بالا کرده‌ایم که ممکن است برای انسان منطقی نباشد. در حالی که ماشین‌ها می‌توانند حجم زیادی از داده‌ها را به سرعت پردازش کنند، اکثر مردم وقتی به نمودارهای ۱۵ ثانیه‌ای خیره می‌شوند واقعاً در بهترین حالت خود نیستند.

تجارت پوست سر

در اینجا نکته دیگری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. می دانیم که سیگنال ها و سطوح با بازه زمانی بالاتر معمولاً قابل اعتمادتر از سیگنال هایی با بازه زمانی پایین تر هستند. به همین دلیل است که اکثر اسکالپرها هنوز هم ابتدا به ساختار بازار در بازه زمانی بالایی نگاه می کنند. چرا؟ آنها ابتدا بالاترین فریم زمانی مهم را شناسایی می کنند و سپس بزرگنمایی می کنند تا به دنبال تنظیمات تجارت پوست سر بگردند. این نشان می دهد که دیدگاه معاملاتی در بازه زمانی بالاتر از ساختار بازار می تواند بسیار مفید باشد، حتی زمانی که صحبت از معاملات کوتاه مدت می شود. با این حال، استراتژی های تجارت و سرمایه گذاری می تواند به طور گسترده ای بین معامله گران مختلف متفاوت باشد. هیچ قانون سخت و سریعی برای اسکالپینگ وجود ندارد، اما دستورالعمل هایی وجود دارد که می توانید هنگام تنظیم قوانین خود در نظر داشته باشید.

استراتژی های معاملاتی پوست سر

ما می توانیم به دو نوع معامله گر پوست سر نگاه کنیم. معامله گران بصری و سیستماتیک پوست سر.

معامله گران شهودی تصمیمات معاملاتی را «در محل» می گیرند، زیرا بازار در مقابل آنها آشکار می شود. آنها ممکن است مجموعه خاصی از الزامات زمان ورود یا خروج را داشته باشند یا نداشته باشند، اما تصمیمات آنها بر اساس شرایط است. به عبارت دیگر، معامله گران شهودی ممکن است عوامل مختلفی را در نظر بگیرند، اما قوانین سختگیرانه نیستند و بیشتر بر شهود و احساس تکیه می کنند.

معامله گران سیستماتیک رویکرد متفاوتی دارند. آنها یک سیستم معاملاتی کاملاً تعریف شده دارند که اساساً نقاط ورود و خروج را برای آنها تعریف می کند. اگر شرایط خاصی در مجموعه قوانین آنها رعایت شود، وارد معامله می شوند یا از آن خارج می شوند. معاملات سیستماتیک یک رویکرد داده محور بسیار بیشتر از معاملات شهودی است. معامله گران سیستماتیک کمتر به شهود و بیشتر به داده ها و الگوریتم ها متکی هستند.

در واقع این طبقه بندی را می توان برای انواع دیگر معامله گران نیز اعمال کرد. با این حال، وقتی صحبت از استراتژی های کوتاه مدت می شود، تمایز واضح تر است. از این گذشته، معاملات گزینه ممکن است به طور مداوم در بازه های زمانی بالاتر کار نکند. برخی از اسکالپرها از یک استراتژی به نام معاملات محدوده استفاده می کنند. آنها منتظر یک محدوده قیمت برای توسعه و تجارت در آن محدوده هستند. ایده این است که پایین محدوده را به عنوان پشتیبانی و بالای محدوده را به عنوان مقاومت نگه دارید تا زمانی که محدوده شکسته شود. البته، این هرگز تضمین نمی شود، اما همچنان می تواند یک سیستم اسکالپ موفق باشد. با این حال، معامله‌گران خوب پوست سر خود را برای خروج از معاملات با تعیین حد ضرر آماده می‌کنند.

یکی دیگر از تکنیک های اسکالپینگ استفاده از اسپرد معاملاتی است. اگر تفاوت قابل توجهی بین بالاترین پیشنهاد و کمترین درخواست وجود داشته باشد، اسکالپرها می توانند از آن سود ببرند. با این حال، این نوع استراتژی برای معاملات الگوریتمی یا باینری مناسب تر است. چرا؟ خوب، انسان ها به اندازه ماشین ها در یافتن ناکارآمدی های کوچک در بازار قابل اعتماد نیستند. در نتیجه، این زمینه به شدت از ربات های تجاری اشباع شده است. به این ترتیب، افرادی که می خواهند این استراتژی را اتخاذ کنند، معمولاً باید با الگوریتم ها رقابت کنند. معاملات اسکالپینگ معمولاً شامل استفاده از اهرم است. از آنجایی که درصد هدف نسبتاً کوچک است، اسکالپرها معمولاً می خواهند اندازه موقعیت خود را با اهرم افزایش دهند. به همین دلیل است که اسکالپرها اغلب از پلتفرم های معاملاتی حاشیه، قراردادهای آتی و انواع دیگر محصولات مالی که معاملات اهرمی را ارائه می دهند، استفاده می کنند. با این حال، از آنجایی که اسکالپرها قصد دارند از حرکات کوچکتر با موقعیت های بزرگتر سود ببرند، باید از لغزش آگاه باشند.

آیا تجارت پوست سر برای من مناسب است؟

این کاملاً به سبک معاملاتی شما بستگی دارد. برخی از معامله گران دوست ندارند موقعیت ها را هنگام خواب باز بگذارند، بنابراین استراتژی های کوتاه مدت را انتخاب می کنند. معامله گران روزانه و سایر معامله گران کوتاه مدت می توانند در این دسته قرار گیرند. از سوی دیگر، معامله‌گران بلندمدت دوست دارند تصمیمات خود را در مدت زمان طولانی‌تری توضیح دهند و اهمیتی ندارند که موقعیت‌ها برای ماه‌ها باز باشد. آنها فقط می توانند اهداف ورود، سود و زیان خود را تعیین کنند و هر از چند گاهی بر تجارت خود نظارت کنند. معامله گران نوسان می توانند در این دسته قرار گیرند.

بنابراین، اگر می‌خواهید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید معاملات سر خود را انجام دهید، باید بفهمید که کدام سبک معاملاتی برای شما بهترین است. شما همچنین باید یک استراتژی معاملاتی متناسب با شخصیت و مشخصات ریسک خود پیدا کنید تا بتوانید آن را به طور مداوم و سودآور اعمال کنید. طبیعتاً می‌توانید چندین استراتژی را امتحان کنید و ببینید چه چیزی جواب می‌دهد و چه چیزی جواب نمی‌دهد. معاملات کاغذی در شبکه آزمایشی Binance Futures می تواند یک راه عالی برای آزمایش آنها باشد. به این ترتیب، می‌توانید استراتژی‌های اسکالپینگ را بدون ریسک کردن سرمایه واقعی آزمایش کنید.

نتیجه

اسکالپینگ یک استراتژی معاملاتی کوتاه مدت است که توسط برخی از معامله گران استفاده می شود که از حرکات کوچک قیمت برای کسب سود استفاده می کند. این یک تکنیک معاملاتی است که نیاز به نظم و انضباط زیاد، دانش بازار و تصمیم گیری سریع دارد. آیا اسکالپینگ یک استراتژی معاملاتی خوب برای شماست؟ اگر مبتدی هستید، می توانید به دنبال استراتژی های بلندمدت مانند معاملات نوسانی یا خرید و نگهداری باشید. اگر باتجربه تر هستید، تجارت پوست سر ممکن است برای شما مناسب باشد. اما صرف نظر از کاری که در بازارهای مالی انجام می دهید، همیشه مهم است که اصول مدیریت ریسک را در نظر بگیرید، مانند استفاده از حد ضرر و اندازه مناسب موقعیت.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.