منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اسپانیا ارز دیجیتال ملی خود را راه اندازی کرد

اسپانیا ارز دیجیتال ملی خود را راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اسپانیا ارز دیجیتال ملی خود را راه اندازی کرد

اسپانیا ارز دیجیتال ملی خود را راه اندازی کرد

بانک مرکزی اسپانیا (BDE) اعلام کرده است که قصد دارد یک برنامه آزمایشی برای شروع آزمایش ارزهای دیجیتال ملی (CDBC) برای تراکنش های کلان راه اندازی کند و به دنبال پیشنهاد همکاری از موسسات مالی و فناوری محلی است.

این بانک بر سه حوزه اصلی تمرکز خواهد کرد. این حوزه ها شامل برنامه ای است که به دنبال شبیه سازی جابجایی وجوه، آزمایش نقدینگی دارایی های مالی، و تحلیل مزایا و معایب معرفی یک ارز دیجیتال کلان ملی در فرآیندها و زیرساخت های فعلی آن است.

ارز دیجیتال کلان ملی به یک ارز دیجیتالی اطلاق می شود که معمولاً توسط بانک ها برای نگهداری ذخایر بانک مرکزی خود استفاده می شود. در مقابل، یک ارز دیجیتال خرد ملی وجود دارد که برای تراکنش های کوچک یا عمومی برای استفاده عمومی است.

این برنامه در انحصار بانک اسپانیا است و گفته می شود که به کاری که در اتحادیه اروپا برای کشف استفاده از یورو دیجیتال انجام می شود مربوط نمی شود. سهامدارانی که مایل به شرکت در این برنامه هستند باید حداقل الزامات تعیین شده توسط بانک را برآورده کنند و ظرفیت اقتصادی را که می خواهند به پروژه متعهد شوند در فرآیند درخواست، که در 31 ژانویه 2023 بسته می شود، افشا کنند.

در منطق خود برای اجرای این برنامه، BDE گفت که مطالعه CBDCها می تواند به تعیین اینکه چقدر می توانند با نیازها و خواسته های یک جامعه دیجیتالی فزاینده سازگار شوند، کمک کند.

او همچنین خاطرنشان کرد که CBDCها در تعدادی از حوزه‌های قضایی با تمرکز اولیه بر برنامه‌های خرده‌فروشی در حال بررسی و آزمایش هستند، اما شرکت‌های بیشتری آن‌هایی را که ماهیت عمده‌فروشی یا بین بانکی دارند، در نظر می‌گیرند.

برد جونز، معاون رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) در کنفرانس بانک مرکزی در 8 دسامبر گفت که یک ارز خرد ملی می‌تواند باعث شود مردم به طور کلی از بانک‌های تجاری اجتناب کنند و در نهایت جایگزین دلار استرالیا شود.

تحلیل آزمایشی دلار استرالیا RBA که در 9 آگوست منتشر شد، بیش از 80 موسسه مالی را مشاهده کرد که موارد استفاده را پیشنهاد کردند، اما اشاره کرد که اگر ارز دیجیتال کشور به منبع دارایی ترجیحی تبدیل شود، بانک‌ها ممکن است با مشکلات نقدینگی مواجه شوند.

بانک تایلند (BOT) همچنین انتظار دارد تا قبل از پایان سال 2022 یک ارز خرد ملی با محیط آزمایشی محدود به 10000 نفر راه اندازی کند.

این پس از آن صورت می گیرد که بانک مرکزی چین اولین یوان آزمایشی خود را در آوریل 2020 راه اندازی کرد، که اکنون محبوب ترین ارز دیجیتال ملی جهان است و تراکنش هایی به ارزش 14 میلیارد دلار در مرحله آزمایشی خود ثبت کرده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)