منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استیبل کوین کاردانو ارتباط خود با دلار آمریکا را از دست داده است

استیبل کوین کاردانو ارتباط خود با دلار آمریکا را از دست داده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استیبل کوین کاردانو ارتباط خود با دلار آمریکا را از دست داده است

در اوایل این هفته، استیبل کوین تازه راه‌اندازی شده Cardano Djed پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد و توجه را به اهمیت چارچوب‌های نظارتی حاکم بر ذخایر استیبل کوین جلب کرد.

در 2 فوریه 2022، چند روز پس از راه اندازی balllyhoo، استیبل کوین “فوق العاده امن” Cardano برای مدت کوتاهی به زیر 1 دلار سقوط کرد و به حدود 97.5 سنت رسید. هنگامی که صادرکنندگان ذخایر نقدی کافی برای پرداخت برداشت ندارند، استیبل کوین ها ارزش 1 دلاری خود را از دست می دهند.

گارانتی Over-Djed باید از حذف صفحات جلوگیری کند

استیبل کوین ها دارایی های دیجیتالی هستند که از ارزهای فیات، سایر ارزهای دیجیتال یا کالاها برای حفظ ارزش 1 دلار استفاده می کنند. ارزهای رمزپایه مانند جید سعی می‌کنند با حمایت بیش از حد از سکه‌های خود با دارایی‌های نقد، از سناریوی تخلیه بانکی در هنگام استرس بازار جلوگیری کنند. عرضه در گردش Djed در حال حاضر 1.8 میلیارد دلار است که توسط 12 میلیارد دلار ارز دیجیتال ADA پشتیبانی می شود.

به دلیل ماهیت بیش از حد وثیقه آن، کاهش مختصر Djed می تواند ناشی از افت شدید نسبت اهرمی همراه با نقدینگی ناکافی از سوی دارندگان SHEN باشد. این سناریو امکان بازخریدها را فراهم می‌کند، اما تا زمانی که وثیقه بیشتری اضافه نشود، از چند برابر بیشتر جلوگیری می‌کند.

به گفته ناشر COTI، وثیقه Jed باید بین چهار تا هشت برابر Djed چند برابر باقی بماند. یک کاربر باید 1 دلار از ADA به آدرس قرارداد هوشمند بفرستد تا یک جد دریافت کند. کاربرانی که مایل به استخراج سکه های یدکی SHEN هستند باید ADA را به همان قرارداد هوشمند ارسال کنند و به کل ADA اضافه کنند و ضریب وثیقه Djed را افزایش دهند. دارندگان SHEN نمی توانند سکه های خود را برای ADA بازخرید کنند تا زمانی که نسبت وثیقه سلف کمتر از 400٪ باشد و همچنین نمی توانند SHEN بیشتری را زمانی که به حداکثر مقدار خود برسد استخراج کنند.

دارندگان Djed می توانند سکه های خود را با بازگرداندن آنها به قرارداد هوشمند به دلار بازخرید کنند. قرارداد هوشمند Djed را می سوزاند و 1 دلار ADA صادر می کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.