منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استخراج کنندگان بیت کوین همچنان در حال فروش هستند. علامت نزولی؟

استخراج کنندگان بیت کوین همچنان در حال فروش هستند. علامت نزولی؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استخراج کنندگان بیت کوین همچنان در حال فروش هستند. علامت نزولی؟

استخراج کنندگان بیت کوین همچنان در حال فروش هستند. علامت نزولی؟ – ارز دیجیتال

همانطور که از اندیکاتورهای زنجیره ای مشاهده می شود، استخراج کنندگان بیت کوین همچنان ذخایر خود را با نرخ قابل توجهی می فروشند. اما این جریان فروش تا کجا ادامه خواهد داشت و تاثیر بلندمدت آن چه خواهد بود؟

به گفته کریپتو اسلیت، نوسانات قیمت بیت کوین در ماه های اخیر بخش قابل توجهی از بازار ارزهای دیجیتال را از بین برده است و اکنون به تدریج ماینرها را با خود همراه کرده است. ماینرها، در حالی که اغلب به عنوان سنگ بنای شبکه بیت کوین و انعطاف پذیرترین بازیگران در اکوسیستم در نظر گرفته می شوند، در حال حاضر از کاهش سریع حاشیه سود رنج می برند.

دشواری شبکه بیت کوین اکنون تنها یک درصد از بالاترین حد خود است و این باعث می شود بخش قابل توجهی از ماینرها از شبکه خارج شوند. سودآوری معدن در آستانه رسیدن به یکی از پایین ترین سطوح خود در تاریخ است. بنابراین، در آغاز ماه سپتامبر، درآمد ماینرها به زیر 5000 دلار در هر اثر رسید.

استخراج کنندگان بیت کوین همچنان در حال فروش هستند.  علامت نزولی؟
نمودار درآمد ماینرها از هر نسل از قدرت پردازش.

افزایش همزمان دشواری و کاهش سودآوری استخراج بیت کوین، ماینرها را مجبور کرده است تا ذخایر بیت کوین خود را در مقیاس بزرگ بفروشند. از ماه جولای، زمانی که موجودی ماینرهای بیت کوین به 1.84 میلیون واحد رسید، تا به امروز این ماینرها بیش از 12000 واحد بیت کوین از موجودی خود را فروخته اند.

همانطور که از آمارهای زنجیره ای مشاهده می شود، ماینرهای بیت کوین نیز در نوامبر 2021 (آبان 1400) در چنین فروش هماهنگی شرکت کردند، زمانی که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید. در آن زمان ماینرها در مجموع حدود 30000 دستگاه فروختند. اگر ماینرها در پاییز امسال از همان الگوی سال گذشته پیروی کنند، در هفته های آینده شاهد فروش هماهنگ و بیشتر خواهیم بود.

استخراج کنندگان بیت کوین همچنان در حال فروش هستند.  علامت نزولی؟
نمودار تغییرات خالص در سرمایه ماینرها (تفاوت بین بیت کوین های ورودی و خروجی از آدرس ماینرها).

در حالی که وضعیت اندیکاتور فوق نشان می دهد که فروش توافقی ماینر از اوج یا بدترین حالت خود عبور کرده است، روند نزولی موجودی ماینرهای بیت کوین تصویر متفاوتی را برای تحلیلگران ارائه می دهد.

استخراج کنندگان بیت کوین همچنان در حال فروش هستند.  علامت نزولی؟
نمودار تغییرات موجودی ماینر بیت کوین (برای مشاهده شاخص یوروویژن روی تصویر کلیک کنید).

برخی از کارشناسان بر این باورند که فروش ماینر در دو ماه گذشته می تواند در دراز مدت برای بیت کوین مفید باشد. از آنجایی که نوسانات در سوددهی ماینینگ، شبکه را از فعالیت های کم عملکرد و ماینرهای ضعیف خالی می کند. در آینده، زمانی که ثبات به بازار بازگردد، وزن فعالیت شبکه بیت کوین بر دوش منعطف ترین و سودآورترین ماینرها خواهد بود و شبکه برای چرخه ها و نوسانات بعدی قوی تر خواهد شد.

اطلس ارزدیجیتال

چیزی پیدا نشده است.