منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استخراج مزرعه چیست؟ آشنایی با مکانیسم مزرعه استخراج ارز دیجیتال

استخراج مزرعه چیست؟ آشنایی با مکانیسم مزرعه استخراج ارز دیجیتال

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استخراج مزرعه چیست؟ آشنایی با مکانیسم مزرعه استخراج ارز دیجیتال

وقتی به یک مزرعه استخراج ارز دیجیتال فکر می کنید، احتمالاً به یک انبار یا یک مکان بزرگ فکر می کنید. مزارع ماینینگ در دنیای واقعی دقیقاً مشابه این ایده هستند و شامل مکانی (مانند یک اتاق یا یک خانه) با تجهیزات سخت افزاری برای استخراج ارزهای دیجیتال است. اندازه مزارع استخراج ارز دیجیتال بسته به اهدافی که تیم های ماینینگ در ذهن دارند متفاوت است. عده ای برای این منظور ساختمانی بزرگ و مجزا ایجاد کرده اند و چند معدنچی برای رسیدن به اهداف با هم همکاری می کنند.

استخراج مزرعه معمولاً به منابع تغذیه و دستگاه های تهویه برای خنک کردن سخت افزار نیاز دارد. تراکنش های مربوط به استخراج ارز دیجیتال باید توسط افراد تایید شود تا بتوان آنها را به یک حساب عمومی به نام شبکه بلاک چین اضافه کرد. برای آشنایی بیشتر با این موضوع جالب، با ما در والکس همراه باشید.

مروری بر معادن و تعاریف ماینر

ماینینگ فرآیندی است که طی آن تراکنش ارز دیجیتال تایید می شود. تمام تراکنش های ارز دیجیتال مانند بیت کوین (btc) با استفاده از دفتر کل توزیع شده ثبت می شوند و هر تراکنش جدید به تراکنش قبلی مرتبط می شود. هر بار که تراکنش جدیدی رخ می دهد، یک بلوک جدید به شبکه بلاک چین آن ارز دیجیتال اضافه می شود. به این عملیات ماینینگ و به شخصی که این فعالیت را انجام می دهد ماینر می گویند.

از آنجایی که دفتر کل توزیع شده عمومی است، هر تراکنش باید اعتبار سنجی شود تا از وقوع تراکنش های تقلبی جلوگیری شود. اعتبارسنجی شامل حل مسائل پیچیده ریاضی است که حل آنها دشوار است. در برخی موارد، شبکه ای از کامپیوترهای قدرتمند به نام Cryptominers برای حل این مشکلات پیچیده با یکدیگر رقابت می کنند. هنگامی که ماینر مشکل پیچیده را حل می کند، حق ارسال تراکنش به دفتر کل توزیع شده را می گیرد و در نهایت پاداش مالی دریافت می کند. این پاداش به صورت ارز دیجیتال پرداخت می شود و معمولاً معادل همان ارز دیجیتالی است که ماینر در شبکه بلاک چین فعالیت می کند.

برای ایجاد مزرعه ماینینگ، لازم است گروهی از ماینرها به منظور فعالیت های مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال گردآوری شوند. اگرچه هرکسی می تواند ماینر شود و ارز دیجیتالی به دست آورد، اما هزینه تهیه سخت افزار تخصصی و تامین برق لازم برای حل این مشکلات را می توان بزرگترین مانع در نظر گرفت. جدا از مفهوم استخراج فارم، ماینرها می توانند شخصاً از یک ربات از بازار سیاه استفاده کنند، اما راه حل مناسب این است که ماینینگ و ماینینگ فارم را با استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن انجام دهید.

مفهوم استخراج مزرعه به زبان ساده

فرآیند استخراج ارز دیجیتال یکی از روش هایی است که بسیاری از معامله گران برای به دست آوردن ارز دیجیتال از آن استفاده می کنند. به عبارت ساده تر، بدون ورود به دنیای تجارت و تنها با ماینینگ یا ماینینگ می توانید ارز دیجیتال کسب کنید. به عنوان مثال، هر ماینری که روی شبکه بلاک چین بیت کوین کار می کند، 5.12 بیت کوین به عنوان پاداش برای افزودن یک بلوک جدید و استخراج بیت کوین دریافت می کند.

تجهیزات معدن کشاورزی

یک مزرعه معدنی (Farm Mining) در اندازه های تخصصی تر و بزرگتر گاهی اوقات شامل یک زیرزمین یا انبار بزرگ است که در آن چندین ماشین مدرن وجود دارد. ASIC از آنها برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می شود. مزارع استخراج ارزهای دیجیتال معمولاً دارای فن های تهویه بزرگی هستند که برای خنک کردن دستگاه های ASIC نصب شده اند و همه این امکانات به یک منبع انرژی عظیم برای تأمین انرژی آنها نیاز دارند. معمولاً بیش از یک متخصص در این مجموعه مشغول به کار هستند و لازم است همه چیز در مورد فعالیت های معدنی به روز باشد.

ماینینگ ارز دیجیتال بسیار گران است و علاوه بر مصرف زیاد برق، کامپیوترهای ماینینگ نیاز به تعویض مکرر دارند. با در نظر گرفتن تمام این ویژگی ها، بدیهی است که برای ساخت، نگهداری و گسترش مزرعه ماینینگ نیاز به سرمایه قابل توجهی دارید.

با توجه به اینکه ریگ های استخراج ارز دیجیتال بسیار گرم می شوند، بهتر است مزارع ماینینگ را به محیط هایی منتقل کنید که دما همیشه پایین است. به عنوان مثال، مناطق جغرافیایی واقع در مناطق سردسیر همیشه گزینه مناسبی برای راه اندازی مزارع استخراج ارز دیجیتال محسوب می شوند.

تجهیزات مورد نیاز برای یک مزرعه استخراج بیت کوین

یک مزرعه ماینینگ اختصاصی برای استخراج بیت کوین، معمولا با دو دستگاه ASIC یا یک انبار بزرگ پر از ده ها دکل پردازنده گرافیکی و ASIC آغاز شده است. مزارع استخراج ارز دیجیتال در واقع استخرهای کوچکی هستند که استخراج کنندگان در آن گرد هم می آیند تا به صورت مرکزی کار کنند. به طور کلی، ماینرها روزانه 1400 تراکنش انجام می دهند، در حالی که هر بلوک جدید برای هر تراکنش یک مگابایت خواهد بود.

چگونه یک مزرعه استخراج بیت کوین بسازیم؟

استخراج بیت کوین برای ماینرها بسیار مفید و ارزشمند است. اگر کارمزد تراکنشی که برای تایید دریافت می شود را به پاداش 12.5 واحد بیت کوین اضافه کنیم، می توان یک مزرعه ماینینگ حرفه ای را گسترش داد و از آن درآمد کسب کرد. در حال حاضر، ابزارهای مورد نیاز برای راه اندازی یک مزرعه استخراج بیت کوین شامل موارد زیر است:

نمای مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال

نگاهی به اصطلاحات مفید و مهم استخراج مزرعه

برای درک مفهوم واقعی استخراج ارز دیجیتال، لازم است با طیف تخصصی از مفاهیم و اصطلاحات آشنا شوید. در زیر به هر سه مفهوم اصلی مزرعه استخراج ارز دیجیتال اشاره کرده ایم.

مشکل در معدن

یکی از دلایلی که ماینرها دیگر از تجهیزات CPU و GPU استفاده نمی کنند، سختی استخراج است. سیستم شبکه بلاک چین به گونه ای طراحی شده است که هر بلوک جدید بیت کوین تنها در 10 دقیقه تکمیل می شود. به دلیل تمام این ویژگی ها، تمام مسائل پیچیده ریاضی که 5 سال پیش توسط GPU ها حل شده بودند، اکنون آنقدر دشوار هستند که فقط با استفاده از دستگاه های ASIC قابل حل هستند.

دستگاه ASIC سرعت محاسبات بسیار بالاتری نسبت به ابزار کامپیوتری دارد پردازنده F- علاوه بر این، دستگاه ASIC دارای یک تراشه طراحی شده است که مشکلات ریاضی مورد نیاز برای تایید تراکنش ها را با ظرفیت میلیاردها هش در ثانیه حل خواهد کرد. با تکیه بر سرعت بسیار بالای این دستگاه ها، می توان برای تراکنش هایی که در حالت عادی چندین سال طول می کشد، آماده شد.

مصرف انرژی

تجهیزات ماینینگ مزرعه انرژی زیادی برای استخراج بیت کوین مصرف می کند، به طوری که تنها یک دستگاه ASIC برای آمریکایی ها بیش از 150 دلار در ماه هزینه برق خواهد داشت. به طور کلی یک دستگاه ASIC خوب باید قدرت محاسباتی بالا و مصرف انرژی بسیار کم داشته باشد. اگر بخواهید مزرعه ماینینگ خود را با چندین دستگاه ASIC راه اندازی کنید، باید بیش از 30 تا 40 میلیون تومان برای برق بپردازید. هر چند در حال حاضر هیچ قانونی در ایران اجازه استفاده یکباره از این میزان برق را نمی دهد.

ارزش بیت کوین

درست مانند تمام ارزهای دیجیتال در دنیای ارزهای دیجیتال، ارز و قیمت بیت کوین دائما در نوسان است. در حال حاضر، در پایان اکتبر 2022، قیمت هر واحد BTC حدود 19000 دلار معامله می شود. اگر قیمت هر واحد بیت کوین مثلاً به 5000 دلار کاهش یابد، تمام برنامه ها و برنامه های سود شما آسیب خواهند دید و ممکن است فارم ماینینگ با شکست بزرگی مواجه شود.

مزایا و معایب ایجاد مزرعه ماینینگ

جدول زیر شامل دو مورد از مهمترین مزایای راه اندازی مزرعه استخراج ارز دیجیتال است:

از نرم افزار جایزه بگیریدنرم افزار استخراج رمزارز دارای سیستمی برای اعطای جوایز به شرکت کنندگان و فعالان است. به عنوان مثال، اگر شما بیت کوین را به عنوان یک ماینر استخراج می کنید، نرم افزاری مانند این می تواند هم راحتی را برای شما فراهم کند و هم به شما برای میزبانی از ما پاداش دهد.
سودآوریاگرچه به نظر می رسد که هزینه یک ارز دیجیتال بالاتر از استخراج آن است، استخراج فرآیندی است که می تواند سود بسیار بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. افرادی که در ماینینگ قوی هستند در مقایسه با معامله گران در سطح خود درآمد بیشتری دارند.

جدول زیر 3 عیب و مشکل مرتبط با استخراج معادن مزرعه را نشان می دهد:

قیمت بسیار بالاهزینه راه اندازی مزرعه ماینینگ بسیار بالاست. زمانی که رایانه‌ها برای ساعات طولانی در حال استخراج هستند، قبض‌های هنگفت برق را انتظار داشته باشید.
طول عمر کارت گرافیکماینینگ باعث کاهش طول عمر کارت گرافیک می شود. فرآیند استخراج ارز دیجیتال به پردازنده های گرافیکی قدرتمند نیاز دارد و عملکرد طولانی مدت این پردازنده ها منجر به استهلاک می شود.
خطر خطرناک و کشندهاز آنجایی که بازار ارز دیجیتال بی ثبات است، سرمایه گذاری ماینرها برای ایجاد مزرعه ماینینگ ریسک بالایی دارد. برای ورود به این تجارت باید در عرض چند ساعت انتظار بالا و پایین‌های ناگهانی را داشته باشید که احتمالاً منجر به ضرر خواهد شد. به عنوان مثال، فرض کنید در حال استخراج ارز دیجیتال شیبا اینو هستید و ناگهان قیمت آن کاهش می یابد. در این شرایط به جای کسب درآمد کلان، باید نظاره گر از دست دادن سرمایه خود باشید.

برآورد هزینه و سود یک مزرعه معدنی

در حال حاضر قیمت دستگاه های ماینینگ ASIC در بازار از 40 تا 370 میلیون تومان و بیشتر است. همچنین برای تهیه یک کارت گرافیک قدرتمند حدود 7 تا 40 میلیون و بیشتر تخمین زده می شود. یک ریگ یا ریگ ماینینگ معمولا حداقل 40 و حداکثر 180 میلیون تومان معامله می شود. قیمت دستگاه های خنک کننده به برند تولید کننده آنها بستگی دارد. به عنوان مثال یک برند معمولی محصولات خود را از 12 تا 28 میلیون تومان به فروش رسانده است.

فضای سوله یک مزرعه معدن

اگر تمام این هزینه ها را در نظر بگیریم و فرض کنیم که سایت ماینینگ مورد نظر را نیز در یک مزرعه دارید، احتمالا باید سرمایه اولیه را بین 300 تا 800 میلیون تومان در نظر بگیرید. البته به خاطر داشته باشید که طبق آمار ارائه شده توسط رسانه Cryptonews، یک مزرعه استخراج بیت کوین به طور متوسط ​​110000 دلار در ماه درآمد خواهد داشت. یعنی اگر همه چیز خوب پیش برود می توانید ماهیانه حدود 3 میلیارد و 300 میلیون تومان (با احتساب دلار 30 هزار تومان) درآمد داشته باشید.

از ارز دیجیتال در استخراج فارم استفاده کنید!

مزرعه ماینینگ رمزارز یک مجتمع نسبتاً بزرگ است که شامل تمام تجهیزات تخصصی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری محبوب است. در این مقاله از Valx به نحوه ساخت این مزارع و برآورد هزینه ها پرداختیم. بدیهی است که برای ایجاد چنین مجموعه ای باید سرمایه اولیه قابل توجهی داشت و از بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال استفاده کرد.

نظر شما در مورد راه اندازی ماینینگ در مزارع چیست و چه مزایا یا معایبی در مورد آن فکر می کنید؟ به عنوان یک کاربر علاقه مند به دنیای ارزهای دیجیتال، ترجیح می دهید شبیه یک معامله گر به نظر برسید یا یک ماینر؟

coinmarketcapcryptocoins