منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استخراج ارز دیجیتال در قزاقستان دشوار شده است

استخراج ارز دیجیتال در قزاقستان دشوار شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استخراج ارز دیجیتال در قزاقستان دشوار شده است

استخراج ارز دیجیتال در قزاقستان دشوار شده است

قانونگذاران قزاقستان لایحه دارایی های دیجیتال جمهوری قزاقستان و قوانین دیگری را که بر استخراج ارزهای دیجیتال متمرکز است را تصویب کردند. پارلمان قزاقستان چهار لایحه در مورد ارزهای دیجیتال تصویب کرد.

از زمان خروج معدنچیان چینی، قزاقستان به دلیل برق ارزان به یکی از مقاصد محبوب معدنچیان تبدیل شده است. با این حال، با رونق استخراج ارزهای دیجیتال، قانونگذاران اقدامات خصمانه ای را علیه صنعت ارائه کرده اند.

قوانین سختگیرانه

جزئیات این پنج لایحه، که یک طرح خرید برق جدید برای تجهیزات ماینینگ و همچنین مجوزهای به روز شده و طرح‌های مالیاتی را معرفی می‌کنند، توسط دیدار بکباف، یکی از بنیانگذاران Xive، یک پلتفرم راه‌حل‌های استخراج ارز دیجیتال به اشتراک گذاشته شد.

استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال اکنون فقط باید برق اضافی را از شبکه عمومی خریداری کنند. خرید انحصاری برق از طریق صرافی اپراتور قزاقستان بازار برق و انرژی (KOREM) نیز می تواند توسط معدنچیان انجام شود. با این حال، همه نمی توانند این خرید را انجام دهند، زیرا برق در حراج فروخته می شود. این بدان معنی است که آنها برنده بالاترین پیشنهادات هستند.

پروانه معدن به دو دسته تقسیم می شود. اولین مورد شامل استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال است که زیرساخت مناسبی دارند. یعنی مراکز داده با تجهیزات، مکان و الزامات امنیتی مناسب. دسته دوم مربوط به ماینرهای ارز دیجیتال است که صاحبان آن تجهیزات را در مراکز پردازش داده اجاره می کنند و ادعای سهمیه انرژی ندارند.

اکاترینا اسمیشلیوا، عضو کمیته اصلاحات اقتصادی و توسعه منطقه ای پارلمان قزاقستان، این لایحه را توضیح داد.

علاوه بر اعتبارسنجی اجباری، این لایحه الزامات جداگانه ای را برای استخرهای ماینینگ در رابطه با مکان ظرفیت سرور آنها در قزاقستان و رعایت قوانین امنیت اطلاعات ارائه می کند.

مالیات بر ارزهای دیجیتال جدید نیز پیشنهاد شده است، از جمله مقرراتی برای ماینرها، کمیسیون های استخر استخراج، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات صرافی های ارز دیجیتال به عنوان نهادهای تجاری.

با تصویب قوانین جدید، هم ماینرهای مستقل و هم استخرهای استخراج مشمول مالیات بر درآمد شرکتی بر اساس ارزش دارایی کریپتو و همچنین کمیسیون استخر خواهند بود. علاوه بر این، پارلمان قزاقستان همچنین به دنبال اعمال ممنوعیت کلی برای تبلیغات تراکنش‌های رمزنگاری و مقررات طراحی به‌طور خاص برای «اوراق بهادار ارزهای دیجیتال» است.

علاوه بر این، افرادی که تراکنش‌های کریپتو انجام می‌دهند مشمول مالیات بر ارزش افزوده به همراه مالیات بر درآمد شرکتی در مبادلات ارزهای دیجیتال هستند.

آخرین تحول بیش از یک ماه پس از تصویب لایحه‌هایی از سوی پارلمان صورت می‌گیرد که به دنبال وضع قوانین مناسب در بخش ارزهای دیجیتال داخلی است. بنابراین ماینرها و استخرهای استخراج ارز دیجیتال تحت نظارت وزارت توسعه دیجیتال، نوآوری و صنعت فضایی خواهند بود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.