منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارز دیجیتال CHR چیست؟ آشنایی با ارز دیجیتال کرومیا و پروژه آن

ارز دیجیتال CHR چیست؟ آشنایی با ارز دیجیتال کرومیا و پروژه آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال CHR چیست؟ آشنایی با ارز دیجیتال کرومیا و پروژه آن

Chromia یک پلت فرم بلاک چین برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز است.برنامه ها) F. ارز CHR نیز توکن بومی این پلتفرم است که به افزایش امنیت آن و پرداخت پاداش به توسعه دهندگان پلتفرم کمک می کند. شبکه اتریوم مانند Chromia توانایی ساخت برنامه های غیرمتمرکز بر روی پلتفرم خود را دارد. اما از آنجایی که اتریوم محدودیت های زیادی برای توسعه دهندگان DApps دارد، Chromia هنوز جای پیشرفت دارد.

در ادامه این مقاله پاسخ به سوال در مورد CHR چیست؟ در مورد تاریخچه و کاربرد آن بحث و بررسی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال CHR چیست؟

همانطور که می دانید ارز دیجیتال کرومیا با نماد «CHR» نیز یک توکن بومی پلتفرم کرومیا است که برای ایجاد ارتباط بین توسعه دهندگان، سرمایه گذاران و کاربران آن طراحی شده است. برای آشنایی با ارز رمزنگاری شده کرومیا باید بگوییم که علاوه بر استفاده از این توکن در پلتفرم کرومیا، می توانید از آن برای شرط بندی، پرداخت هزینه های شبکه و … استفاده کنید. و در نهایت از آینده CHR سود ببرید.

کاربرانی که دارای توکن CHR هستند می توانند از خدمات پلتفرم Chromia و برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده در شبکه استفاده کنند. به عنوان مثال، شما تعدادی نشانه برای استفاده از DApps دارید CHR شما به سازندگان بلاک در شبکه پرداخت می کنید تا بتوانید بلوک خود را در این برنامه بسازید. همچنین بخش دیگری از کاربرد آن پرداخت پاداش به توسعه دهندگان است. یعنی توسعه‌دهندگانی که اپلیکیشن غیرمتمرکز خود را بر روی پلتفرم Chromia می‌سازند، درآمد خود را در CHR دریافت کرده و در کیف پول‌های CHR ذخیره می‌کنند.

    معرفی Chromia یا CHR

تاریخچه Chromia و بنیانگذاران آن

Chromia توسط Or Perelman، Alex Mizrahi و Henrik Hjelte ساخته شده است. این افراد قبلاً پروتکل توکن بلاک چین را داشتند “سکه های رنگی” و یک کیف پول بیت کوین “Safebit” راه اندازی شد علاوه بر بنیانگذاران کرومیا، حامیان و افرادی که از این پروژه حمایت کردند نیز نقش مهمی داشتند. این افراد عبارتند از:

طراحی و راه‌اندازی Chromia در سال 2012 آغاز شد. برای اولین قدم‌ها، تیم توسعه Chromia ابزارهایی را برای ارائه زیرساخت‌ها برای میزبانی برنامه‌های غیرمتمرکز که با نیازهای کاربر همسو بودند، طراحی کردند. سپس در سال 2014، تیم کرومیا، “ChromaWay” به عنوان یک شرکت نرم افزاری رایگان و متن باز شروع به کار کرد. این شرکت یکی از پیشگامان فناوری Blockchain 2.0 بود. یکی از ویژگی های این شرکت ایجاد قراردادهای هوشمند، انتقال و صدور دارایی های دیجیتال است.

سرانجام کرومیا در سال 2018 به عنوان یک پلتفرم غیرمتمرکز راه اندازی شد. البته کرومیا در حال حاضر تحت کنترل شرکت «ChromaWay» نیست و به یکدیگر وابسته نیستند.

    تیم توسعه Chromia و توکن آن

آشنایی با پلتفرم Chromia

Chromia خود را به عنوان یک پلت فرم بلاک چین برای بهبود و حل مشکل مقیاس پذیری برنامه های غیرمتمرکز (DApps) معرفی می کند. در واقع این پلتفرم به افراد کمک می کند تا برنامه های غیرمتمرکز جدید ایجاد کنند و داده های خود را به راحتی مدیریت کنند. این پلتفرم از چندین بلاک چین متصل به یکدیگر تشکیل شده است که کدگذاری خاصی دارند. یعنی کدنویسی به گونه ای انجام می شود که تمامی توسعه دهندگانی که قصد ایجاد اپلیکیشن غیرمتمرکز از طریق این پلتفرم را دارند می توانند این کدها را مطالعه کنند. این موضوع در ارز آینده CHR موثر است؛ همانطور که استفاده از آن را در بین توسعه دهندگان افزایش می دهد.

برنامه های غیرمتمرکز (DApps) ساخته شده بر روی این پلتفرم بسیار راحت، قدرتمند و حرفه ای هستند و استفاده از ابزارهای پلتفرم Chromia به توسعه دهندگان کمک می کند تا ویژگی های بیشتری را به برنامه های خود اضافه کنند.

برخی از محققان بر این باورند که Chromia شباهت هایی به راه حل اشتراک گذاری در بلاک چین اتریوم دارد. هر دو گره دارند (گره ها) اعتبار سنجی برای هر زنجیره بلوک است و در نهایت همه این گره ها به یکدیگر متصل می شوند. این روش مقیاس پذیری شبکه را در Chromia و اشتراک گذاری بهبود می بخشد. پروتکل اجماع بر روی پلتفرم Chromia، مانند اتریوم و بیت کوین، اثبات کار (اسرا) و الگوریتم گره آن نیز BFT (تحمل گسل بیزانسی) و در ادامه این مقاله به نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال CHR نیز می پردازیم. پس اگر علاقه مند به خرید و سرمایه گذاری در آن هستید، این مسیر را با ما دنبال کنید.

Chromia و پلتفرم CHR

عملکرد Chromia

Chromia چگونه کار می کند؟ در مرحله اول، این پلتفرم یک بلاک چین را به همراه یک لایه نرم افزار رای گیری در پایگاه داده قرار می دهد. یک گره مستقل نیز برای هر یک از این بلاک چین ها در نظر گرفته شده است. هنگامی که درخواست نوشتن داده به یکی از گره ها ارسال می شود، آن گره درخواست را به گره های دیگر نیز ارسال می کند. همه گره ها درخواست را بررسی می کنند و پس از توافق، این داده ها در بلاک چین ثبت می شوند.

داده های ذخیره شده در بلاک چین و وضعیت برنامه های غیرمتمرکز در این پلتفرم انعطاف پذیر، سازگار و سازگار هستند. به همین دلیل، Chromia برای استفاده به عنوان یک بلاک چین مستقل و یک بلاک چین سازمانی مناسب است. علاوه بر این، Chromia می تواند به عنوان یک راه حل لایه 2 استفاده شود و کارمزد تراکنش ها را کاهش دهد، سرعت تراکنش ها را افزایش دهد و شبکه خود را توسعه دهد.

یک زبان برنامه نویسی ایجاد شده توسط Chromia، یک زبان “رل” این بر اساس “SQL” ساخته شده است. توسعه دهندگان می توانند طیف گسترده ای از برنامه های غیرمتمرکز را با استفاده از این زبان برنامه نویسی طراحی کنند.

برنامه Chromia

همانطور که در بالا ذکر شد، Chromia یک پلت فرم برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است که بسیاری از توسعه دهندگان از آن استفاده می کنند. برخی از برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده بر روی پلتفرم Chromia عبارتند از:

اپلیکیشن پلتفرم کرومیا و ارز دیجیتال

حالا به نظر شما کاربرد توکن CHR چیست؟ توکن CHR در پلتفرم Chromia استفاده می شود. توسعه دهندگان DApps ساخته شده بر روی پلت فرم Chromia ممکن است از کاربران هزینه استفاده در CHR دریافت کنند یا هزینه های میزبانی Chromia را در CHR بپردازند. علاوه بر این، کاربرانی که دارای توکن CHR هستند می توانند به افزایش امنیت پلتفرم کمک کنند. البته، پلتفرم Chromia چندین حساب CHR برای اهدافی از جمله پیوند توکن دارد ERC-20یک استخر توسعه و یک استخر جبران گره استفاده می شود.

اهداف Chromia (CHR)

پلتفرم هایی مانند اتریوم نیز به شما امکان اجرای برنامه های غیرمتمرکز را می دهند، اما محدودیت های زیادی برای ساخت این DApp ها بر روی اتریوم دارید. از جمله این محدودیت ها می توان به تجربه کاربری ضعیف، هزینه تراکنش های بالا، تجربه ناامید کننده توسعه دهنده، امنیت ضعیف و غیره اشاره کرد. با توجه به این محدودیت ها، عملکرد قراردادهای هوشمند در برنامه های غیرمتمرکز در پلتفرم اتریوم ضعیف شده است.

بنابراین کرومیا قصد دارد بستری مناسب برای ساخت اپلیکیشن های غیرمتمرکز فراهم کند که این محدودیت ها را نداشته باشند. در واقع، هدف Chromia کمک به ساخت برنامه های غیرمتمرکز با در نظر گرفتن نیازهای اصلی کاربران است. اهداف کرومیا در برابر اتریوم عبارتند از:

ویژگی های منحصر به فرد CHR

در این مرحله از مقاله، ممکن است با ویژگی های منحصر به فرد Chromia آشنا شده باشید. اما اگر هنوز نمی دانید CHR چه ویژگی های منحصر به فردی دارد، باید به موارد زیر اشاره کنیم.

ویژگی های پلتفرم Chromia

همانطور که گفته شد زبان برنامه نویسی این شبکه Rell می باشد که کرومیا به آن می بالد و یک ویژگی منحصر به فرد می داند. یادگیری این زبان بسیار ساده تر و کارآمدتر از بسیاری از زبان های بلاک چین است. این زبان به برنامه نویسان اجازه می دهد 7 تا 10 برابر سریعتر کدنویسی کنند.

“Chromia Vault” در واقع این کیف پول نرم افزاری رسمی Chromia است که در اختیار کاربران خود قرار داده است. این کیف پول به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها و برنامه های غیرمتمرکز خود را در Chromia مدیریت کنند.

مزایا و معایب CHR چیست؟

اگر بخواهیم در مورد مزایا و معایب Chromia صحبت کنیم، باید به ویژگی های اصلی این پلتفرم و ارز دیجیتال بازگردیم. به عنوان مثال یکی از ویژگی های Chromia این بود که هیچ محدودیتی مانند اتریوم برای ساخت اپلیکیشن غیرمتمرکز وجود نداشت.

مزایای Chromia

معایب کرومیوم

در حال حاضر، هیچ چالش قابل توجهی برای Chromia گزارش نشده است. اما همانطور که می دانید کرومیا تمامی خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد. بنابراین احتمالاً توجه هکرها را به خود جلب کرده و امنیت بالای خود را از دست می دهد. البته این مشکل کاملا امکان پذیر است و این پلتفرم در حال حاضر با هیچ خطر امنیتی مواجه نیست.

مزایا و معایب پلتفرم Chromia

خرید و فروش ارز دیجیتال CHR

حال اگر قصد خرید ارز دیجیتال CHR را دارید بهتر است قبل از هر اقدامی بدانید که کدام صرافی ها این ارز دیجیتال را پشتیبانی و به فروش می رسانند. با خرید ارز دیجیتال CHR وارد دنیای تجارت آن می شوید و با در نظر گرفتن آینده آن می توانید در بلندمدت روی آن سرمایه گذاری کنید. صرافی هایی که از CHR پشتیبانی می کنند عبارتند از:

این لیست تنها چند صرافی معتبر و شناخته شده ارز دیجیتال است که از CHR پشتیبانی می کنند. اما برای اطلاع از مبادلات بیشتر می توانید به سایت مراجعه کنید “CoinMarketCap” بازدید کنید و لیست تمام صرافی های CHR را ببینید. برای خرید CHR از صرافی های خارجی، ابتدا باید ریال خود را به یک استیبل کوین مانند تتر در صرافی محلی تبدیل کنید و سپس آن را به ارز خارجی مورد نظر برای خرید CHR منتقل کنید. البته لازم به ذکر است که استفاده از تمامی این صرافی ها به دلیل تحریم ها و محدودیت ها برای کاربران ایرانی امکان پذیر نیست.

اگر ترجیح می دهید از یک صرافی محلی برای خرید ارز دیجیتال استفاده کنید، Valex یک انتخاب مطمئن و حرفه ای برای شما است. همچنین به طور کلی صرافی های ایرانی انتخاب بهتری برای کاربران در ایران هستند. در صرافی والکس می توانید مستقیما ریال را به CHR یا هر ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید. نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال CHR نیز در این صرافی بسیار آسان است.

صرافی های ارز دیجیتال که از CHR پشتیبانی می کنند

Alt: صرافی های ارزهای دیجیتال که از CHR پشتیبانی می کنند

کیف پول های ارز دیجیتال CHR

پس از خرید کریپتوکارنسی CHR، برای امنیت بیشتر باید آن را به کیف پول رمزنگاری منتقل کنید. به خصوص اگر قصد سرمایه گذاری بلندمدت را دارید. بهترین کیف پول های CHR عبارتند از:

آینده CHR چیست؟

آینده ارز CHR به عوامل زیادی بستگی دارد و اخبار و تحولات پلتفرم این ارز نیز بر قیمت آن تاثیرگذار است. در حال حاضر قیمت این توکن معادل 0.1561 دلار و رتبه آن در بین سایر ارزهای دیجیتال 265 است و این به معنای پذیرش توسط سایر ارزهای دیجیتال و بلاک چین است که می تواند آینده خوبی را برای Chromia به همراه داشته باشد. البته این ارز دیجیتال از شاخص مالی خوبی نیز برخوردار است.

نظر شما در مورد این ارز و شبکه آن چیست؟ آینده آن را چگونه پیش بینی می کنید؟