منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارز دیجیتال کوانتومی چیست؟ معرفی ارز کوانتومی (QNT)

ارز دیجیتال کوانتومی چیست؟ معرفی ارز کوانتومی (QNT)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال کوانتومی چیست؟ معرفی ارز کوانتومی (QNT)

آیا تا به حال به جذابیت و پیچیدگی فناوری بلاک چین فکر کرده اید؟ آیا تا به حال توانایی ها و امکانات شبکه های مختلف بلاک چین را با هم مقایسه کرده اید؟ فکر کردن به پاسخ به این سوالات وسوسه استفاده از امکانات شبکه های بلاک چین مختلف را در کنار هم و به طور همزمان برمی انگیزد. به نظر شما راهی برای استفاده همزمان از این توابع وجود دارد؟ پاسخ بله است؛ اما برای درک چگونگی آن، ابتدا باید به دنبال پاسخی برای این سوال باشید که شبکه کوانتومی چیست.

ارز کوانتومی، به عنوان یک ارز دیجیتال در پلتفرم اتریوم، یک توکن ویژه برای شبکه کوانت است. شبکه کوانتوم همچنین یک راه آسان برای اتصال شبکه های بلاک چین به یکدیگر و همکاری به روش عملی ارائه می دهد. در واقع این شبکه شرایطی را ایجاد می کند که چندین شبکه بلاک چین با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در ادامه این مقاله نگاهی دقیق به عملکرد شبکه کوانتوم خواهیم داشت و توضیح خواهیم داد که ارز دیجیتال کوانتوم چیست و چه کاربردی دارد.

شبکه کوانتومی چیست؟

شبکه کوانت یکی از شبکه های بلاک چین است که از برخی جهات از همتایان خود متمایز است. این شبکه قصد دارد شبکه های مختلف بلاک چین را از طریق سیستم عامل اختصاصی و تعاملی خود به هم متصل کند. سیستم عامل (Operating System) در شبکه به عنوان رابطی برای ارتباط بین اجزای مختلف سیستم کار می کند. سیستم عاملی که در شبکه کوانتومی اجرا می شود.بیش از حدو وظیفه اصلی آن ایجاد یک رابط برای همکاری بین بلاک چین های مختلف است.

اتصال شبکه های بلاک چین از طریق یک شبکه کوانتومی

اما ویژگی متمایز شبکه کوانتومی چیست؟ برخلاف دیگر شبکه های بلاک چین، این شبکه یک پروژه متن باز نیست. این موضوع به تنهایی می تواند یک عامل تاثیرگذار در آینده ارز کوانتومی باشد. علاوه بر این، منبع باز بودن این شبکه به این معنی است که کدهای پروژه در اختیار خود کاربران قرار نمی گیرد. بنابراین بیشتر فناوری این شرکت اختصاصی است و برای استفاده از آن باید مجوز دریافت کنید.

نقطه عطف کسب و کار شبکه کوانت بر ارائه خدمات به سازمان های مختلف متمرکز است. اما توسعه دهندگان این پلتفرم یک هدف اصلی را دنبال می کنند که در یکپارچه سازی شبکه های بلاک چین خلاصه می شود. این شبکه در حال حاضر از بلاک چین هایی مانند اتریوم، بیت کوین، ریپل، استلار، بایننس چین، کنستلیشن و آیوتا پشتیبانی می کند.

تیم توسعه کوانتوم و اهداف آن

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه، باید بدانیم که هدف کوانتوم چیست. همانطور که کمی پیشتر گفتیم، هدف اصلی شبکه کوانت و تیم توسعه آن سازمان ها، شرکت های بزرگ، سازمان های اقتصادی و کسب و کارهای موفق هستند. در واقع می توان گفت که هدف این شبکه پشتیبانی از گردش اطلاعات و همکاری بلاک چین ها به صورت ساده است. به عبارت دیگر تیم توسعه این شبکه قصد دارد راهی کاربردی و آسان برای همکاری با دفتر کل توزیع شده در بازار ارائه دهد.

دفتر کل توزیع شده و شبکه کوانتومی

فردی به نام گیلبرت وردیان به عنوان یکی از بنیانگذاران اصلی این شبکه در این پروژه حضور دارد. این مرد در زمان خود فردی فعال و مشهور بود که وزارت دادگستری بریتانیا و مدیر ارشد امنیت اطلاعات شرکتی به نام Voicelink را اداره می کرد. یکی دیگر از بنیانگذاران این شرکت پائولو تاسکا است که در زمینه سیستم های توزیع شده فعالیت می کرد.

پیتر ماریروسانس به عنوان سرپرست فنی این تیم یکی از افرادی است که سال هاست در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کند. او سال ها به عنوان تحلیلگر، مدیر شبکه و توسعه دهنده در پروژه های مختلف کار کرد.

لارا وردیان (لارا وردیان) یکی دیگر از اعضای تیم توسعه این شبکه به عنوان مدیر ارشد اجرایی شبکه کوانت با سابقه کار در شرکت هایی مانند “Deloitte” و “Intercept” است. همچنین گاگیک آلاوردیان یکی دیگر از مدیران ارشد این شبکه است. او قبل از پیوستن به این شرکت به مدت 24 سال در Advance Computer Care کار می کرد.

با تیم توسعه وب کوانتوم آشنا شوید

اگر بخواهیم توضیح دهیم که یکی از نوآوری های تیم توسعه شبکه کوانتوم چیست، می توان به ایجاد اپلیکیشن های چند رشته ای توسط این تیم اشاره کرد. شبکه کوانتوم به تیم خود اجازه داد تا برنامه هایی به نام “MApps” ایجاد کنند. این شبکه ها برنامه های غیرمتمرکز چند زنجیره ای هستند که با نگه داشتن مقدار مشخصی از توکن QNT ایجاد می شوند.

برنامه های غیرمتمرکز از تیم توسعه Quant

تعریف برنامه های کاربردی چند رشته ای

نقشه ها به عبارت دیگر، برنامه های چند زنجیره ای برنامه هایی هستند که بر روی چندین بلاک چین مختلف ایجاد می شوند. در حالی که برنامه های غیرمتمرکز یا “dApps” همیشه بر روی یک بلاک چین ساخته می شوند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که کارایی و سرعت Mapps به بلاک چین های مورد استفاده بستگی دارد. در نتیجه اپلیکیشن چند زنجیره ای ایجاد شده می تواند بخش های خوب و مثبت دو بلاک چین را در ساختار خود داشته باشد. علاوه بر این، شما به عنوان یک کاربر در شبکه کوانتوم، می توانید داده ها و برنامه های چند زنجیره ای خود را در “بازار شبکه بیش از حد” یا در بازار شبکه دفتر کل آن را بفروش

ارز دیجیتال کوانتومی

برای معرفی ارز کوانتومی قبل از هر چیز خوب است بدانید که این ارز دیجیتال یک توکن مبتنی بر شبکه اتریوم و دارای استاندارد است. ERC20 F. به این ارز Quant ارز دیجیتال یا QNT آنها همچنین می گویند ایجاد هر چیزی در شبکه کوانتوم توسط تیم توسعه آن مستلزم خرید مجوز است QNT و به عبارت دیگر می توان گفت که دسترسی به شبکه و بستر بالاتر از لجر از طریق اکوسیستم کمی، تنها با خرید توکن QNT ممکن است.

بنابراین، این ارز دیجیتال بخشی مهم و تأثیرگذار در شبکه است که ارزش های خود را به اشتراک می گذارد و به روش خود از آن پشتیبانی می کند. یکی دیگر از مهمترین کاربردهای توکن کوانتومی این است که معمولاً برای خرید خدمات، محصولات و پرداخت مجوز شبکه کوانتومی استفاده می شود.

ارز دیجیتال QNT

وظیفه شبکه کوانتومی چیست؟

احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که مهمترین عملکرد یک شبکه کوانتومی چیست. بله کاملا درسته ارتباط بین بلاک چین های مختلف به روشی کارآمد و ساده مهم ترین عملکرد این شبکه است. اما علاوه بر این، شبکه کوانتومی می تواند لایه های مختلفی ایجاد کند. این لایه‌های ایجاد شده ممکن است شامل لایه‌های پیام‌رسانی، فیلتر کردن، سفارش‌دهی و تراکنشی باشد که عملکرد آنها به صورت زیر خلاصه می‌شود:

یکی دیگر از ویژگی های پلتفرم کوانت این است که شرایط را برای ارتباط بین سیستم های بانکی فراهم می کند. این پلتفرم نیازی به کدنویسی ندارد زیرا امکان ایجاد دارایی های جدید در دفتر کل توزیع شده مرتبط را فراهم می کند.

از دیگر کاربردهای شبکه کوانت، که در برنامه توسعه بلندمدت تیم و نقشه راه پیش رو قرار دارد، می توان به بهره برداری از بخش های مختلف مانند خدمات مالی، زنجیره تامین و مراقبت های بهداشتی اشاره کرد. به عنوان مثال، برنامه “Quant Health” یکی از این برنامه ها است. این برنامه در موسسات مراقبت های بهداشتی برای پیگیری پرونده الکترونیک سلامت استفاده می شود.

مهمترین اهداف بلند مدت شبکه کوانتومی

سرمایه گذاران و مشارکت کنندگان در پروژه کوانت

اکنون که می دانید شبکه کوانت چیست و چه اهدافی را دنبال می کند، فرصت خوبی است تا بدانید حوزه های همکاری شرکت های دیگر با کوانت چیست. شعار اصلی شبکه کوانتوم «انقلابی کردن راه اتصال جهان» است و بر اساس این شعار با پلتفرم های مختلف همکاری می کند. بسیاری از این همکاری ها با هدف ارائه امکانات و محصولات مختلف به شرکت هایی است که توانایی و قصد ایجاد یک شبکه بلاک چین مستقل را ندارند. بنابراین، شبکه کوانتومی شرایطی را ایجاد می کند که همه افراد بتوانند به طور یکپارچه از قابلیت های فناوری بلاک چین استفاده کنند.

آمازون

Amazon AWS یک شریک جهانی به نام “AWS Partner Network” یا “APN” دارد. خبر همکاری شبکه کوانتومی با پلتفرم جهانی APN برای اولین بار در مارس 2019 منتشر شد که این همکاری مزایای خود را داشت. برای مثال، برای میلیون‌ها کاربر که از AWS و خدمات وب آمازون استفاده می‌کردند، این امکان وجود داشت که برنامه‌های چند رشته‌ای خود را با استفاده از محصول Overlager شبکه کوانتوم ایجاد کنند.

Pay.UK

شرکت Pay.UK این شرکت پیشرو در زمینه پرداخت های غیرتجاری و معاملات بین مشتریان، سازمان های دولتی و مشاغل مختلف است. این شرکت امکان تراکنش هایی مانند حقوق، مالیات، قبوض، پرداخت های آنلاین و سایر معاملات عادی را فراهم می کند. حال ممکن است از خود بپرسید که همکاری این شرکت با شبکه کوانتوم چه فایده ای دارد؟ شبکه Quant می تواند به Pay.UK کمک کند صنعت پرداخت را تغییر دهد، خدمات کلی را بهبود بخشد و یکپارچگی خدمات خود را حفظ کند.

آمازون و Pay.UK با Quant شریک می شوند

همکاری شبکه Quant و Crowds از سال 2018 آغاز شد.هدف اصلی این همکاری، اتصال شبکه B2B یا شبکه کسب و کار به تجارت با بلاک چین های مختلف بود. شرکت Crads در زمینه دیجیتالی کردن زنجیره تامین جهانی فعالیت می کند. هدف اصلی آن بهبود سرعت، اقتصاد و کارایی زنجیره تامین جهانی از طریق اتصال بلاک چین است.

کیف پول شبکه کوانتومی

اگر به خاطر داشته باشید در قسمت های قبل گفتیم که ارز دیجیتال یک توکن کوانتومی مبتنی بر اتریوم است. بنابراین، تمام کیف پول هایی که از استانداردهای اتریوم پشتیبانی می کنند، می توانند برای ذخیره و خرید و فروش این توکن استفاده شوند. به عنوان مثال، Exodus و Atomic Wallet از محبوب ترین کیف پول هایی هستند که می توانند به عنوان کیف پول کوانت مورد استفاده قرار گیرند.

در میان کیف پول های سخت افزاری، کیف پول هایی مانند Trezor و Ledger از این توکن پشتیبانی می کنند. چند نمونه دیگر از کیف پول‌هایی که می‌توان از آنها برای خرید، فروش و ذخیره ارز کوانتومی جداگانه استفاده کرد عبارتند از:

پشتیبانی از کیف پول های اتریوم برای ارز دیجیتال Quant

آینده کوانتومی

تا کنون، شبکه کوانت یکی از جاه طلبانه ترین و متنوع ترین شبکه ها در دنیای ارزهای دیجیتال بوده و اهداف خلاقانه خود را دنبال می کند. توسعه دهندگان این شبکه می توانند قراردادهای هوشمند خود را به گونه ای طراحی کنند که در تعدادی از بلاک چین ها قابل اعمال باشد. همچنین در خصوص مسیر توسعه شبکه کوانتوم می توان به رقابت در حوزه بلاک چین با شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت یا اپل اشاره کرد که یکی از اهداف بلند مدت این شبکه است.

با وجود همه موانع و روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال، این شبکه در موقعیت خوبی قرار دارد و برنامه های خلاقانه و بلندپروازانه تیم توسعه آن نیز آینده روشن این شبکه را نشان می دهد.

نحوه خرید و فروش ارز کوانتومی

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال تا حد زیادی به پلتفرم یا صرافی ای که برای فرآیند خرید و فروش انتخاب می کنید بستگی دارد. شما می توانید این ارز را دقیقاً به همان روشی که سایر ارزهای رمزنگاری شده را در پلتفرم مورد نظر خود خرید و فروش می کنید، خریداری یا بفروشید. کوین بیس، بایننس و والکس صرافی های مناسبی برای خرید و فروش ارز کمی هستند.

نکته ای که باید قبل از خرید و سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال در نظر داشته باشید این است که تحقیقات لازم را در مورد آن پروژه و ارز دیجیتال مورد نظر انجام دهید. پیروی از این اصل باعث می شود با دید بازتر و گام سرمایه گذاری مطمئن تر به جلو قدم بردارید.

سوالات متداول

هدف تیم توسعه شبکه کوانتومی چیست؟

تیم توسعه شبکه کوانتومی در حال کار بر روی ایجاد راهی برای ایجاد ارتباط بین شبکه های بلاک چین است. هدف این تیم حذف تمام شکاف های موجود بین بلاک چین های مختلف و ایجاد بستری برای همکاری بین آنهاست.

سیستم عامل کوانتومی Overledger چیست؟

Overledger یک سیستم عامل بلاک چین تعاملی است که در شبکه کوانتومی استفاده می شود. کاربران این شبکه می توانند از طریق این سیستم عامل به چندین بلاک چین به طور همزمان متصل شوند.