منو سایت

ارز دیجیتال هارمونی (ONE) چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال هارمونی (ONE) چیست؟

ارز دیجیتال هارمونی (ONE) چیست؟

هارمونی (ONE) یک پلت فرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که ابزارها و قابلیت هایی را برای ایجاد، میزبانی، مدیریت و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز با حداکثر مقیاس پذیری و قابلیت همکاری فراهم می کند. ارز دیجیتال هارمونی بر روی اتریوم میزبانی می شود، بنابراین این پروژه راه حل هایی را برای غلبه بر محدودیت های فعلی اتریوم ارائه می دهد.

چشم انداز نهایی این پروژه بلاک چین، ایجاد یک محیط خودپایدار است که به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از ابزارهای موجود، بازارهایی را برای توکن های قابل تعویض و غیرقابل تعویض ایجاد کنند، در حالی که از قابلیت همکاری و مقیاس پذیری از طریق اشتراک گذاری برای بهره مندی اطمینان حاصل کنند. با به‌روزرسانی‌های آتی که قرار است تا پایان سال 2021 منتشر شود، هارمونی قصد دارد به یک بازیگر اصلی در فضای مالی غیرمتمرکز تبدیل شود.

ارز دیجیتال هارمونی همچنین زمان تولید بلوک را ارائه می‌کند که بیش از یک ثانیه طول نمی‌کشد و تراکنش‌های نزدیک به آنی را با توانایی مدیریت عملکرد انتقال بالاتر نسبت به اتریوم یا شبکه‌های مشابه تسهیل می‌کند.

ONE توکن اصلی شبکه هارمونی است و یک توکن چند منظوره است. از ONE می توان برای پرداخت خدمات و عملیات مختلف در شبکه از جمله پرداخت هزینه ذخیره سازی استفاده کرد. دارندگان ONE همچنین می توانند در اداره شبکه شرکت کنند، زیرا مالکیت ONE به آنها حق رای می دهد.

فناوری و اقتصاد ارز دیجیتال هارمونی

ارز دیجیتال هارمونی به مقیاس پذیری دست می یابد و تراکنش ها و تولید بلوک را از طریق اشتراک گذاری تصادفی سرعت می بخشد. اشتراک‌گذاری در حالت تصادفی به شبکه اجازه می‌دهد تا پایگاه داده را به پارتیشن‌های کوچک‌تری به نام سگمنت‌ها تقسیم کند تا تأخیر را کاهش دهد. به این ترتیب، اشتراک گذاری، تراکنش های سریع و تقریباً آنی را امکان پذیر می کند و در عین حال از تراکم شبکه جلوگیری می کند.

فرآیند تقسیم‌بندی به مکانیزم اجماع اثبات سهام تطبیقی ​​مبتنی بر رویه‌ای به نام تولید تصادفی توزیع شده بستگی دارد. این ترکیب امنیت، مقیاس پذیری و تأیید ساده و آسان را امکان پذیر می کند.

شبکه ارز دیجیتال هارمونی بر اساس پروتکل بیزانسی Fault Tolerant که با نام Fast BFT شناخته می شود، کار می کند. FBFT سرعت و کارایی شبکه هارمونی را با پردازش تراکنش ها به صورت موازی تسهیل می کند. در عین حال، هارمونی با امضای تراکنش‌ها با امضای جمعی، هزینه‌های ارتباطی را کاهش می‌دهد و به 250 اعتبارسنجی یا بیشتر اجازه می‌دهد در کمتر از دو ثانیه به اجماع برسند.

شاردینگ برای اولین بار توسط پروژه Zilica (ZIL) برای افزایش کارایی شبکه و فعال کردن مقیاس برای یک محیط کاربردی تر Dapp مورد استفاده قرار گرفت. هارمونی از اشتراک گذاری بلاک چین عمیق برای جلوگیری از حملات مخرب علیه سیستم اشتراک گذاری استفاده می کند که ممکن است سعی کند یک قطعه را کنترل کند. به لطف این تکنیک، اشتراک گذاری بر روی لایه های توافقی انجام می شود و پردازش موازی برای فعال کردن کارایی کلی پلت فرم استفاده می شود.

این واقعیت که ارز رمزنگاری Harmony شبکه را به پارتیشن‌ها یا خرده‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند، همچنین به دستگاه‌هایی با ظرفیت کمتر اجازه می‌دهد تا در شبکه شرکت کنند و به عنوان گره عمل کنند.

در حال حاضر 12,305,426,115 ONE از مجموع 13,156,044,839.793139 ONE در گردش است. هیچ سقفی برای عرضه ONE وجود ندارد، زیرا هارمونی در حال حاضر از تورم برای پاداش دادن به سهامداران استفاده می کند. با این حال، کل نرخ پاداش سالانه 441 میلیون ONE تعیین شده است و کارمزد تراکنش‌ها، صدور توکن‌های جدید را جبران می‌کند. این بدان معناست که با افزایش پذیرش شبکه، تورم به صفر می‌رسد.

تعداد سکه های ارز دیجیتال هارمونی در گردش ضرب در قیمت فعلی بازار ONE برابر با ارزش بازار هارمونی است. ارزش بازار ONE را در میان همتایان ارزهای دیجیتال خود و همچنین تسلط و سهم بازار آن را رتبه بندی می کند.

بنیانگذاران هارمونی

ارز رمزنگاری Harmony توسط تیمی از توسعه دهندگان با تجربه گسترده در رمزنگاری و علوم کامپیوتر ایجاد و توسعه یافته است که مقیاس پذیری و قابلیت همکاری را برای توسعه دهندگان Dapp فراهم می کند. بنیانگذار و مدیر عامل هارمونی استفان تسه است، در حالی که نیک وایت نیز یکی از بنیانگذاران و اعضای فعال جامعه هارمونی است. این شرکت در ابتدا در سال 2017 با تیمی متشکل از 12 توسعه دهنده، از جمله Tse، که هفت نفر از آنها قبلا در مایکروسافت، گوگل، آمازون و اپل کار می کردند، تاسیس شد. استفان تسه قبلا به عنوان مهندس برای گوگل، مایکروسافت و اپل کار می کرد. تا پایان سال 2021، هارمونی باید زیرساخت های زنجیره ای را برای توسعه بیشتر پروژه معرفی کند.

مزایای

هارمونی کریپتوکارنسی یک پروژه منحصر به فرد در بازار ارزهای دیجیتال و بخش DeFi و Dapps ایجاد می کند، زیرا به دنبال ارائه زمان های اعتبارسنجی سریع و اطمینان از اینکه بلاک ها می توانند در چند ثانیه با نهایی شدن تقریباً فوری برای تراکنش های Create ledger صادر شوند، ایجاد می کند. هارمونی به طور قابل توجهی زمان لازم برای اعتبارسنجی تراکنش ها را با معرفی اشتراک گذاری کاهش می دهد.

این پروژه همچنین میزبان برنامه ای به نام Harmony Grants برای جذب بیشتر توسعه دهندگان Dapp به شبکه و حمایت از نوآوری و ایجاد Dapp است. علاوه بر استفاده از FBFT و تئوری بازی، هماهنگی منحصر به فرد خود را در استفاده از یک تابع تصادفی قابل تأیید برای اهداف امنیتی و اشتراک گذاری می یابد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.