منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارز دیجیتال ملی نیجریه جایگزین پول نقد شده است

ارز دیجیتال ملی نیجریه جایگزین پول نقد شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال ملی نیجریه جایگزین پول نقد شده است

نیجریه برداشت بیش از 225 دلار در هفته از دستگاه های خودپرداز به منظور استفاده از CBDC را ممنوع کرده است.

ارز دیجیتال بانک مرکزی نیجریه (CBDC) مقدار پول نقدی که افراد و مشاغل می توانند برداشت کنند را به شدت کاهش داده است زیرا نیجریه تلاش می کند سیاست های پول زدایی را اجرا کند و استفاده از نایرا دیجیتال را افزایش دهد.

بانک مرکزی نیجریه دستورالعمل تجارت مالی را در بخشنامه ای در 6 دسامبر صادر کرد و خاطرنشان کرد که افراد و مشاغل اکنون محدود به برداشت 45 دلار (200000 نایرا) در روز و 225 دلار (100000 نایرا) در هفته از دستگاه های خودپرداز هستند.

افراد و مشاغل نیز محدود به برداشت 225 دلاری (100000 نایرا) و 1125 دلاری (500000 نایرا) از بانک‌ها در هفته خواهند بود و افراد مشمول 5 درصد کارمزد و مشاغل 10 درصد برای مبالغ بالاتر از آن هستند. محدودیت هایی وجود خواهد داشت.

حداکثر برداشت نقدی از طریق پایانه های فروش نیز 45 دلار (200000 نایرا) در روز است. هارونا مصطفی، مدیر نظارت بر بانک ها از این تغییرات خبر داد و خاطرنشان کرد:

مشتریان باید تشویق شوند تا از کانال های جایگزین مانند بانکداری اینترنتی، اپلیکیشن های موبایل بانک، USSD، ارز دیجیتال ملی نیجریه و غیره برای انجام تراکنش های بانکی خود استفاده کنند.

این محدودیت‌ها تجمعی هستند، بنابراین شخصی که 45 دلار از دستگاه خودپرداز برداشت می‌کند و سپس سعی می‌کند در همان روز پول نقد را از بانک برداشت کند، با 5 درصد هزینه خدمات مواجه خواهد شد.

محدودیت های قبلی برداشت نقدی روزانه قبل از اعلام 338 دلار (150000 نایرا) برای افراد و 1128 دلار (500000 نایرا) برای مشاغل بود.

پذیرش naira دیجیتال از زمان راه اندازی آن در 25 اکتبر 2021 کم بوده است. همانطور که توسط Cointelegraph در 26 اکتبر گزارش شده است، بانک مرکزی نیجریه با کمتر از 0.5 تلاش کرده است تا شهروندان خود را برای استفاده از ارز دیجیتال بانک ملی متقاعد کند. ٪ از جمعیت در 25 اکتبر گزارش دادند که از naira دیجیتال استفاده می کنند، سال ها پس از صدور آن از آن استفاده می کنند.

نیجریه سیاست “بدون نقد” خود را در سال 2012 ایجاد کرد و پیشنهاد کرد که تغییر از پول نقد فیزیکی سیستم پرداخت را کارآمدتر می کند، هزینه خدمات بانکی را کاهش می دهد و اثربخشی سیاست پولی آن را بهبود می بخشد. در 26 اکتبر، رئیس بانک مرکزی نیجریه، گادوین مفایل، خاطرنشان کرد که 85 درصد از کل نایرا در گردش خارج از بانک ها نگهداری می شود و در نتیجه در تلاش برای حرکت به سمت پرداخت های دیجیتال، اسکناس های جدیدی منتشر می کند.

بر اساس مطالعه اندیشکده ایالات متحده، شورای آتلانتیک، نیجریه یکی از 11 کشوری است که ارز دیجیتال ملی را به طور کامل پیاده سازی کرده است و 15 کشور دیگر برنامه های آزمایشی را راه اندازی کرده اند و هند نیز اواخر این ماه به این صف می پیوندد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.