منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارز دیجیتال سایبرنتیک چیست؟ معرفی ارز دیجیتال KNC

ارز دیجیتال سایبرنتیک چیست؟ معرفی ارز دیجیتال KNC

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال سایبرنتیک چیست؟ معرفی ارز دیجیتال KNC

شبکه Kyber در واقع یک پروتکل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. این شبکه به کاربران خود اجازه می دهد تا نقدینگی و توکن های خود را بدون واسطه ارائه کنند. شبکه Kyber قابلیت ادغام با کیف پول DeFi و ارز دیجیتال را دارد.

علاوه بر این، این شبکه دارای توکن خاص خود با استاندارد است “ERC-20” نام آن Cyber ​​Network Crystal و نماد آن “KNC” است. در ادامه این مقاله از وبلاگ والکس به این سوال که ارز دیجیتال سایبر نتورک چیست، پاسخ مفصل خواهیم داد؟ بیایید پرداخت کنیم

معرفی پروژه شبکه سایبری

پروژه شبکه سایبری چیست؟ Cyber ​​Network یا Cyber ​​Network در واقع یکی از شبکه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در بلاک چین اتریوم است. این شبکه به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال کار می کند. کاربران در این شبکه می توانند ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری یا بفروشند. به طور خلاصه در یک جمله کوتاه، شبکه کبیر یک پروتکل غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که تبادل توکن های مورد نظر و کسب نقدینگی را برای شما آسان می کند.

تیم توسعه شبکه Kyber سه ابزار را برای دستیابی به یک شبکه تبادل غیرمتمرکز طراحی کرد. اولین ابزار یک رابط برنامه نویسی کاربردی است که امکان تبادل دارایی ها را با یکدیگر فراهم می کند. ابزار دوم یک پروتکل مناسب برای انجام یک تبادل غیرمتمرکز است و ابزار سوم رمز شبکه سایبری با نماد “KNC” است که عملکرد کاربران در شبکه را کنترل می کند. در نهایت، همه این ابزارها و دانش به راه اندازی KyberSwap کمک کردند. این صرافی غیرمتمرکز به کاربران خود کمک می کند تا توکن های خود را بدون نیاز به دفترچه سفارش مبادله کنند.

مروری بر شبکه Kyber

ارز دیجیتال سایبرنتیک چیست؟

حال ممکن است از شما بپرسند که نقش توکن شبکه کیبر چیست؟ منظور از شبکه کیبر چیست؟ برای معرفی ارز رمزنگاری شده knc باید بگویم که این توکن با نماد “KNC” توکن بومی شبکه Kyber است. کاربرانی که این توکن را دارند می توانند با استفاده از “KyberDAO” در شبکه شرکت کنند. همچنین دارندگان توکن های شبکه Kyber از تخفیف در کارمزد تراکنش برخوردار می شوند.

از آنجایی که شبکه Kyber بر روی پلتفرم بلاک چین اتریوم راه اندازی شد، این توکن دارای استاندارد “ERC-20” نیز می باشد. البته توسعه دهندگان این شبکه می گویند که در آینده نزدیک شبکه سایبری در شبکه های دیگر نیز پیاده سازی خواهد شد. برای نگهداری این توکن، می‌توانید از بهترین کیف پول‌های ارز شبکه سایبری (KNC) که در زیر ارائه می‌کنیم نیز استفاده کنید.

تاریخچه مختصری از Cyber ​​Network و تیم توسعه آن

شبکه سایبر برای اولین بار در سال 2017 راه اندازی شد و تیم توسعه آن شروع به کار بر روی این پروژه کرد. دفتر مرکزی این شبکه در سنگاپور قرار دارد و در حال حاضر بیش از 50 کارمند در این دفتر مشغول به کار هستند. اعضای تیم توسعه شبکه Kyber “Loi Luu”، “Yaron Velner” و “Victor Tran” هستند.

تیم توسعه شبکه سایبری

اعضای تیم شبکه Kyber دارای یک هیئت مشاور بسیار فعال هستند که یکی از اعضای برجسته آن ویتالیک بوترین (خالق اتریوم) است. در آگوست 2017، زمانی که Kyber Network نسخه بتای شبکه خود را راه اندازی کرد، اعلام کرد که محصولات مرتبط با Kyber Network را نیز در سه ماه آینده عرضه خواهد کرد. این محصولات امکان تراکنش بین اتریوم و توکن ها را با استاندارد “ERC-20” فراهم می کنند. Cyber ​​Network با شبکه های دیگری مانند Request، Storm و Wax همکاری می کند.

رقبای سایبرنت

بزرگترین رقیب شبکه Kyber پروژه بلاک چین 0 استایکس و- هر دو شبکه صرافی غیرمتمرکز هستند و قصد ورود به بازار غیرمتمرکز مبادلات را دارند. البته در عملکرد این شبکه تفاوت هایی نیز وجود دارد. تفاوت بین Project 0X و Cyber ​​Network چیست؟ به عنوان مثال، مبادلات در شبکه Kyber به صورت “On-chain” انجام می شود، اما همگام سازی و دفترچه سفارش در شبکه 0X به صورت “Off-chain” یا خارج از زنجیره نگهداری می شود.

رقبای سایبرنت

از دیگر رقبای اصلی Cyber ​​Network می توان به پلتفرم ShapeShift به نام Prism اشاره کرد. شرکت Shapeshift اولین بار در سال 2014 راه اندازی شد.این شرکت یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال است و یکی از هزاران محصول مهم آن یعنی پلتفرم ShipShift را می توان نام برد. این پلتفرم خدمات مختلفی از جمله خرید و فروش ارز دیجیتال، مبادله یا سوآپ، معامله، ارسال و دریافت را ارائه می دهد.

در واقع بسیاری از شبکه‌های تبادل غیرمتمرکز که خدمات مشابهی را به شبکه سایبری ارائه می‌کنند، می‌توانند رقبای اصلی این شبکه باشند. اما پروژه 0X و پلتفرم Shipshift از جمله نمونه های اصلی هستند که تفاوت های بسیار کمی با شبکه Kyber دارند.

عملکرد سایبرنتیک

حال که به این سوال پاسخ دادیم که ارز دیجیتال سایبر نتورک چیست و با آن آشنا شدیم، باید به این سوال پاسخ دهیم که روش کار شبکه سایبری چیست؟ بیایید پرداخت کنیم

در واقع شبکه Kyber از مجموعه ای از قراردادهای هوشمند تشکیل شده است. از آنجایی که این شبکه بر روی پلتفرم بلاک چین اتریوم راه اندازی شد، در حال حاضر تنها قراردادهای هوشمند این شبکه بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. شبکه Kyber یک صرافی غیرمتمرکز است، بنابراین پروتکل نقدینگی آن تمام ذخایر، از جمله توکن‌های کاربران و سازندگان را در یک استخر نقدینگی جمع‌آوری می‌کند.

نحوه عملکرد شبکه کیبر

در بررسی اثربخشی شبکه سایبرنتیک، اجزای آن یعنی. قراردادهای هوشمندی که برای تجارت توکن ها استفاده می شوند مهم هستند. برای استفاده حداکثری از این شبکه، باید آن را به پلتفرم‌های «DApps»، «DeFi» یا کیف پول‌های ارز دیجیتال متصل کنید. اکنون می توانید از امکانات بیشتری استفاده کنید. به عنوان مثال، یک DApp کاربرانی را می پذیرد که توکن خود را ندارند. در این شرایط باید شبکه Kyber را به این اپلیکیشن غیرمتمرکز متصل کرده و توکن های خود را به توکن های مورد نیاز تبدیل کنید.

ویژگی های شبکه سایبری چیست؟

شبکه Kyber دارای ویژگی های مهمی است که آن را بسیار منحصر به فرد می کند. همانطور که گفته شد، این شبکه برای اولین بار در سال 2017 بر روی پلتفرم بلاک چین اتریوم تأسیس شد و توکن بومی آن نیز دارای استاندارد «ERC-20» است. با بررسی ویژگی های این شبکه می توان این سوال را مطرح کرد که آینده ارز شبکه سایبری (KNC) چیست؟ جواب داد.

صرافی غیرمتمرکز

شبکه سایبری ابزاری برای انجام مبادلات و معاملات بدون شخص ثالث است. در واقع این شبکه به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز برای ارزهای دیجیتال عمل می کند که سرعت تبادل دارایی های دیجیتال بسیار بالایی دارد. این شبکه قابلیت ادغام با بسیاری از پروتکل ها و اپلیکیشن های مبتنی بر بلاک چین را دارد که نقش مهمی در توسعه آن ایفا می کند.

ویژگی های شبکه Kyber

نشانه “KNC”.

توکن بومی شبکه Kyber با نماد “KNC” دارای استاندارد “ERC-20” است. این توکن به نوعی برای پاداش دادن به کاربران این شبکه استفاده می شود. علاوه بر این، کاربرانی که این توکن را در حساب خود دارند، می‌توانند در راه‌حل‌های شبکه شرکت کنند و در کارمزد تراکنش‌های خود تخفیف دریافت کنند. اگر قصد خرید این توکن را دارید، راهنمای کامل خرید و فروش ارز شبکه کیبر (KNC) را مطالعه کنید.

نقدینگی مورد نیاز

همانطور که گفته شد، شبکه Kyber قابلیت ادغام با بسیاری از پروتکل ها را دارد. بنابراین، شبکه Kyber می تواند تمام نیازهای نقدینگی DeFi را برطرف کند. زیرا دیفای ظرفیت بالایی دارد و پروتکل های نقدینگی قادر به تامین نیاز نقدینگی آن نیستند. اما شبکه سایبری می تواند در صورت نیاز با پروتکل های دیگر ادغام شود و نیاز به نقدینگی DeFi را برطرف کند.

روش های خرید و فروش سایبرنتیک

بهترین راه برای خرید و فروش ارز دیجیتال در سایبرنتیک چیست؟ با توجه به تحریم‌های موجود برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران، استفاده از مبادلات خارجی برای بسیاری از افراد دشوار است. به همین دلیل می توانید از صرافی های محلی مانند صرافی والکس برای انجام معاملات خود استفاده کنید. البته قبل از ثبت نام و احراز هویت در هر یک از صرافی های محلی، از معتبر بودن آن مطمئن شوید. زیرا بسیاری از آنها کلاهبرداری هستند و فقط از اطلاعات شما سوء استفاده می کنند.

تجارت ارز دیجیتال KNC

برای خرید ارز دیجیتال سایبر شبکه یا هر ارز دیجیتال دیگری، باید مبلغ تومان خود را به یک استیبل کوین مانند تتر در یکی از صرافی های محلی تبدیل کنید. چون ارزها از تومان حمایت نمی کنند.

راه دیگری برای خرید و فروش ارز دیجیتال در شبکه سایبر چیست؟ روش دیگر استفاده از صرافی های خارجی است که از این توکن پشتیبانی می کنند. برخی از این صرافی ها عبارتند از Binance، CoinBase، Kraken، Kucoin، Bittrex و غیره.

برای اطلاع از لیست کامل صرافی هایی که از ارز دیجیتال سایبر نتورک پشتیبانی می کنند، می توانید به سایت «CoinMarketCap» مراجعه کرده و تمامی اطلاعات مربوط به این ارز دیجیتال را مشاهده کنید. پس از ورود به یکی از صرافی های لیست شده، باید ثبت نام کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید. اکنون استیبل کوین شبکه سایبری خود را به صرافی مورد نظر خود تبدیل کنید.

فروش ارز دیجیتال سایبر نتورک نیز به همین ترتیب انجام می شود. اگر قصد دارید آن را به ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید، می توانید در همان صرافی های خارجی این کار را انجام دهید. اما برای تبدیل آن به تومان باید از صرافی های محلی کمک بگیرید.

ارز دیجیتال شبکه سایبری

آینده ارزهای دیجیتال Kyber Network

تا اینجا ما می دانیم که ارز دیجیتال Cyber ​​Network چیست. هر گونه پیش بینی در مورد آینده ارز دیجیتال Kyber Network به عملکرد شبکه Kyber در سال های آینده بستگی دارد. زیرا هرچه این شبکه غیرمتمرکز صرافی نیازهای نقدینگی DeFi را برآورده کند، شانس بیشتری برای رشد ارز دیجیتال خود خواهد داشت. در حال حاضر این ارز دیجیتال قیمتی معادل 1.2 دلار دارد.

برای سال آینده، 2023، پیش‌بینی می‌شود که ارز دیجیتال سایبر نتورک روند نزولی خود را به روند صعودی تبدیل کند و به قیمت 6.5 دلار برسد. اگر این روند ادامه یابد و شبکه Kyber چندین پیشرفت قابل توجه ایجاد کند، ممکن است سرمایه‌گذاران زیادی جذب این ارز دیجیتال شوند. بدین ترتیب پیش بینی برای سال 2024 به 8.6 دلار خواهد رسید.

thenewscryptoswapspace