منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارز دیجیتال ترکیبی چیست؟ ارز COMP را وارد کنید

ارز دیجیتال ترکیبی چیست؟ ارز COMP را وارد کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارز دیجیتال ترکیبی چیست؟ ارز COMP را وارد کنید

همانطور که می دانید، اتریوم تمرکز اصلی برنامه ها است دیفای مدرن است.این ارز دیجیتال یک بلاک چین (BlockChain) در قالب غیرمتمرکز است که نوع خاصی از قراردادهای هوشمند را ترویج می کند.با کمک این قراردادهای هوشمند می توان برنامه های غیرمتمرکز دیگری بر اساس بلاک چین (dApps) ایجاد کرد. ارز دیجیتال بومی ارز پیچیده یکی از این پروتکل ها است که برای راحتی کاربران ایجاد شده است. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که مرکب چیست؟ و سپس بیایید با جزئیات به آن نگاه کنیم.

ایده اصلی ترکیب چیست؟

اکنون که از اهمیت DeFi و ارتباط آن با پروتکل Compound آگاه شدید، بهتر است به این موضوع بپردازیم که ارتباط پروژه DeFi یا برنامه های غیرمتمرکز با Compound چیست؟ سپس می توانیم ارز COMP و ایده اصلی آن را به راحتی معرفی کنیم.

بیایید با یک مثال شروع کنیم: همانطور که می دانید، هر کاربر ارز دیجیتال می تواند دارایی های خود را بدون نیاز به بانک و واسطه به ارز دیجیتال (مثلا بیت کوین) منتقل کند. برای مثال، آن‌ها می‌توانند بیت‌کوین‌های خود را از طریق شبکه بیت‌کوین، یک شبکه غیرمتمرکز از گره‌های مستقل برای اعتبارسنجی تراکنش تا مقصد، پرداخت کنند.

اگرچه این یک مزیت برای ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می شود. اما شامل تمام خدمات مالی نمی شود. به عنوان مثال، خدمات مختلفی مانند استقراض یا وام، چک و پس‌انداز، مالیات، بیمه و غیره وجود دارد که باید واسطه‌ها را حذف کنند. ایده اصلی DeFi در اینجا ایجاد شد. غیرمتمرکز کردن هر نوع خدمات مالی با استفاده از پروتکل های بلاک چین و ارزهای دیجیتال!

شاید اکنون به پاسخ این سوال رسیده باشید که ایده ایجاد یک ترکیب چیست؟ در واقع، COMP به عنوان یک پروژه غیرمتمرکز شامل خدمات مختلف وام دهی و استقراض است.

شبکه ترکیبی چیست؟

معرفی کامل شبکه ترکیبی

شبکه پیچیده به کاربران این امکان را می دهد که در صورت سپرده گذاری از شبکه سود دریافت کنند و با هر وام به شبکه سود پرداخت کنند. سود ارائه شده به صورت ارز دیجیتال به حساب کاربر واریز می شود. ممکن است از خود بپرسید که سود ارائه شده توسط ترکیب دقیقاً چیست؟ این مزیت به عنوان cToken شناخته می شود. نمونه هایی از cToken های مختلف در حال استفاده عبارتند از: cETH و cDAI.

جالب است بدانید که کاربر می تواند cToken های خود را بدون محدودیت انتقال داده و معامله کند. اما برای خرید مجدد، او فقط باید از ارز دیجیتالی که پروتکل پشتیبانی می کند استفاده کند.

سابقه و بنیانگذاران شبکه ترکیبی

جذابیت این مجموعه این است که توسط گروهی از کارآفرینان تأسیس شده است. بنیانگذاران این شبکه افرادی مانند جفری هیز و رابرت لشنر هستند که نام آنها در بازار ارزهای دیجیتال بسیار معروف است. در سال 2018، با عرضه اولیه عمومی، این شرکت توانست 8.2 میلیون دلار سرمایه از طریق بزرگانی مانند Andreessen Horowitz و Bain Capital جذب کند. یک سال بعد، با حمایت بسیاری از مؤسسات تأثیرگذار مانند پارادایم کپیتال، 25 میلیون دلار جمع آوری کرد. در همین حال، برخی از درآمدهای IPO بین سرمایه گذاران توزیع شد.

ارز COMP را وارد کنید

ارز دیجیتال Compound (COMP) در حال حاضر با قیمت 50.78 دلار معامله می شود. توکن محبوب شرکت کامپوند، COMP و جالب است بدانید که این ارز دیجیتال با حمایت Coinbase ایجاد شده و بیش از ده میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری شده است. توکن ترکیبی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که شامل توکن ها نیز می شود ERC20 خوب.

کاربرد ترکیب

استفاده اولیه از این توکن، ارائه خدمات اعتباری به کاربران ارز دیجیتال است. در شبکه ترکیبی، تمامی تراکنش‌ها به همراه تاریخ‌های مشخص ثبت می‌شوند و اطلاعات قرارداد در اختیار انسان‌ها قرار می‌گیرد. ماهیت غیرمتمرکز این توکن، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است.

مزایای ترکیب

مهمترین مزیت Compound این است که این شبکه CTOKEN را برای افراد برای ذخیره و قفل دارایی ها در Compound تعریف می کند. این یعنی سود بیشتر برای کاربران ارزهای دیجیتال! ترکیب فرآیند وام را برای همه آسان کرده است. در واقع Compound به افراد کمک کرده است تا حساب اموال خود را به صورت حرفه ای مدیریت کنند. بررسی داده ها نشان می دهد که در آینده کامپوند، این شبکه به طور کامل غیرمتمرکز خواهد بود.

کیف پول هایی که از COMP پشتیبانی می کنند

خزانه هایی که از مجموعه پشتیبانی می کنند

حال به این مرحله می رسیم که برای پس انداز ترکیبی چه کیف پول هایی لازم است؟ کیف پول های معتبر مختلفی از Compound پشتیبانی می کنند که در زیر به آنها اشاره شده است:

خرید و فروش ترکیبات (COMP)

در این قسمت می خواهیم به خرید و فروش مرکب (COMP) بپردازیم. مانند سایر ارزهای دیجیتال، می توانید COMP را در صرافی های معتبر خرید و فروش کنید. قبل از ثبت نام در صرافی ها، حتما در مورد قابلیت اطمینان و امنیت آنها تحقیق کنید. بسیاری از صرافی ها قابل اعتماد هستند، اما برخی از آنها امنیت کمتری دارند. به خصوص که برخی از آنها مانند بایننس برای ایرانیان قابل دسترسی نیستند و ممکن است دارایی های شما مسدود شود. همچنین، صرافی ممکن است از ارز شما پشتیبانی نکند. در زیر به صرافی های مهمی اشاره می کنیم که از ارز دیجیتال COMP پشتیبانی می کنند.

صرافی هایی که از Compound (COMP) پشتیبانی می کنند

معاوضه مناسب برای مجتمع

صرافی های معتبر مختلف این ارز را فهرست کرده اند و شما می توانید به راحتی با آنها معامله کنید. برخی از این مبادلات در زیر آمده است:

کاربران در پلتفرم ترکیبی چه خدماتی دریافت می کنند؟

استفاده از ترکیبات

دو دسته از کاربران در شبکه ترکیبی وجود دارد:

کاربران وام

وام گیرندگان کسانی هستند که دارایی های ارز دیجیتال خود را به شبکه Compound واریز کرده اند. این افراد می توانند به میزان دلخواه ارز دیجیتال مورد نظر (این ارز دیجیتال باید توسط ترکیب (COP) پشتیبانی شود) به همراه درصدی از ارزش مازاد وام بگیرند.

کاربرانی که وام می دهند

وام دهندگان کاربرانی هستند که دارایی های رمزنگاری شده خود را به استخرهای وام دهی سپرده اند. این استخرها منبع دارایی هایی هستند که وام گیرندگان از آنها استفاده می کنند. وام دهندگان از ارز دیجیتالی که سپرده گذاری می کنند سود دریافت می کنند.

بنابراین اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مزیت ارز دیجیتال ترکیبی چیست، باید به فرآیند استقراض و وام دهی اشاره کنیم. یعنی با قفل کردن دارایی های ارز دیجیتال خود در شبکه کامپوند می توانید از خدمات وام جذاب این شبکه استفاده کنید. منظور از قفل شدن دارایی، همان سپرده گذاری در سبد ترکیبی است. کمی بعد در مورد بهترین کیف پول های COMP بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کامپوند از چه ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می کند؟

ارزهای دیجیتالی که تاکنون توسط Compound پشتیبانی شده اند عبارتند از:

شرایط و ضوابط استفاده از خدمات وام ترکیبی ارز دیجیتال چیست؟

    از خدمات وام پیچیده استفاده کنید

فرض کنید 500 دلار ارز دیجیتال دارید (از هر نوعی که توسط Compound پشتیبانی می شود). در این شرایط، Compound برای هر ارز رمزنگاری شده درصد سود خاصی را تعیین کرده است. بنابراین، اگر سود 50 درصدی برای یک ارز دیجیتال خاص برنامه ریزی شده باشد، با نگه داشتن آن ارز دیجیتال 500 دلاری در کیف پول ترکیبی، می توانید 250 دلار سود دریافت کنید.

پیش بینی موقعیت سفر و ترکیب آینده (COMP)

آینده این مجموعه

همانطور که می دانید برنامه ها و سیاست های هر شرکتی برای توسعه و پیشرفت تاثیر زیادی بر نظر مصرف کنندگان در مورد آن شرکت دارد. جالب است بدانید در بازار ارزهای دیجیتال اعتبار حرف اول و آخر را می زند. اعتبار این بازار، تمایل و اعتماد کاربران ارزهای دیجیتال است. پروتکل Compound تاکنون به لطف تلاش فراوان در کنار برنامه های هدفمند توانسته اعتماد کاربران را جلب کند. در این راستا می توان آینده روشنی را برای این ارز دیجیتال پیش بینی کرد.

اما آینده COMP چیست؟ این ترکیب با علامت اختصاری COMP در حال حاضر دارای ارزش بازار 369 میلیون دلار است. یعنی سهم این ارز از بازار 300 درصد است. حجم معاملات روزانه این ارز دیجیتال 36.66 میلیون دلار است که رقم قابل توجهی است. بر اساس داده های تحلیل تکنیکال، پیش بینی می شود این ارز در آینده روندی صعودی داشته باشد. برای آینده این ارز دیجیتال و پلتفرم آن چه پیش بینی می کنید؟