منو سایت

ارزیندزا آنتی ویروس Web3 چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزیندزا آنتی ویروس Web3 چیست؟

Web3 و خطرات

امنیت اینترنت برای چندین دهه برای کاربران یک اولویت بوده است، اما با افزایش محبوبیت Web3، صنعت بلاک چین به لایه جدیدی از زیرساخت برای محافظت از دارایی ها نیاز دارد. فضای Web3 به سرعت در حال رشد است، اما جنبه امنیتی آن هنوز باید برای برآورده کردن انتظارات جامعه تکامل یابد. پس از شوک بزرگ بحران FTX و هک بدنام این صرافی، علاقه مندان و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به دنبال راه هایی برای ایمن سازی دارایی های خود و محافظت از خود در برابر عوامل مخرب و کلاهبرداران هستند.

اگرچه Web3 به طور پیوسته در حال ورود به زندگی روزمره مردم در سراسر جهان است، اما باید کارهای زیادی در زمینه اقدامات امنیتی در این فضا انجام شود. اجزای کلیدی رابطه اعتماد بین جامعه رمزنگاری حول صداقت، شفافیت و عملیات منبع باز می چرخد.

آموزش و شفافیت باعث امنیت بیشتر می شود

Web3 یک رویکرد جدید انقلابی در فضای آنلاین است و بسیاری از کاربران هنوز در کشف کامل قابلیت‌های آن مردد هستند. یکی از دلایل اصلی عدم درک صحیح از Web3 و نحوه عملکرد آن است. متأسفانه، فضای کریپتو بارها و بارها شاهد بوده است که چگونه نهادهای متمرکز وجوه را ربوده و مخفی کرده و به طور مؤثر مشتریان را فریب می دهند. بنابراین شفافیت برای ایجاد محیطی که مصرف کنندگان در آن احساس آگاهی داشته باشند ضروری است.

علاوه بر این، بسیاری از کاربران رمزارز همیشه درک روشنی از آنچه با کیف پول خود امضا می کنند، ندارند، مانند زمانی که از آنها خواسته می شود به یک dapp متصل شوند یا تراکنش را تأیید کنند. این به نوبه خود اغلب منجر به امضای داوطلبانه مجوز دسترسی کاربران به پلتفرم های مخرب وب 3 می شود و سپس سرمایه خود را از دست می دهند.

برای کمک به ایمن ماندن شما در فضای کریپتو، تیمی از کارشناسان بلاک چین آنتی ویروس Web3 را توسعه دادند. این افزونه مرورگر برای اسکن قراردادهای هوشمند و هشدار به کاربران در مورد منطق و کدهای مشکوک در برنامه‌های غیرمتمرکز یا وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنند، طراحی شده است.

ارزیندزا آنتی ویروس Web3 چیست؟

ما می خواهیم به کاربران بینش بیشتری بدهیم

آنتی ویروس Web3 زاییده فکر PixelPlex، تیمی از متخصصان با چندین دهه تجربه ترکیبی در ممیزی قراردادهای هوشمند و ساخت راه حل های بلاک چین سفارشی برای مشتریان است. این تخصص همچنین به تیم اجازه داد تا ضعیف ترین نقاط را در محیط فعلی Web3 شناسایی کند.

افزونه W3A به کاربران این امکان را می‌دهد تا تلاش‌های تحقیقاتی خود را افزایش دهند و نگاهی درونی به نحوه عملکرد پلتفرم‌هایی که استفاده می‌کنند به دست آورند. این افزونه اسکن قراردادهای هوشمند را انجام می دهد و کد را با استفاده از الگوریتم ساختار گراف تجزیه و تحلیل می کند تا هرگونه ناسازگاری یا پرچم قرمزی را که کاربران باید از آن آگاه باشند، شناسایی کند.

ارزیندزا آنتی ویروس Web3 چیست؟

هنگامی که بررسی W3A کامل شد، کاربران گزارشی دریافت می‌کنند که یافته‌های الگوریتم را شرح می‌دهد. البته، پرچم‌های قرمزی که در این بررسی‌های امنیتی ظاهر می‌شوند به‌طور خودکار به این معنی نیست که پروژه کلاهبرداری است، اما این فرصت را به کاربران می‌دهد تا درباره جنبه‌های خاصی از پروژه تحقیقات بیشتری انجام دهند. علاوه بر این، این افزونه به کاربران اجازه می دهد تا ببینند چه مجوزهایی به برنامه ها برای دسترسی به کیف پول و ارزهای دیجیتال خود داده اند.

این سطح جدید از تحقیقاتی که W3A در حال باز کردن آن برای جامعه رمزنگاری است، کل صنعت را یک قدم به ایجاد یک اکوسیستم قابل اعتماد نزدیک‌تر می‌کند. هرچه کاربران اطلاعات بیشتری در مورد محصولاتی که با آنها تعامل دارند، داشته باشند، کل فضا بهتر خواهد بود. به گفته سازندگان W3A، این نیز هدف نهایی یک افزونه مبتنی بر مرورگر است.

الکس دولاب، بنیانگذار آنتی ویروس Web3 گفت:

“ما می خواهیم به کاربران بینش بیشتری در مورد آنچه که با آنها در تعامل هستند ارائه دهیم تا کلاهبرداران از آنها سوء استفاده نکنند.”

برای خواندن اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال اخبار ما را دنبال کنید.