منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزینجا مگ تفاوت صرافی های OTC و P2P چیست؟

ارزینجا مگ تفاوت صرافی های OTC و P2P چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزینجا مگ تفاوت صرافی های OTC و P2P چیست؟

به چه صرافی هایی OTC می گویند؟

OTC مخفف over the counter است

این فرآیندی است که در آن سهام، ارز دیجیتال، اوراق قرضه و سایر ابزارهای مالی به جای معامله در یک بازار سهام عمومی مانند بورس اوراق بهادار، مستقیماً بین دو طرف معامله می شود.

بازارهای فرابورس، شبکه‌های الکترونیکی هستند که به دو طرف اجازه می‌دهند با استفاده از یک دلال – فروشنده به عنوان واسطه، با یکدیگر معامله کنند. اینها به عنوان شبکه های تامین کننده یا بازار شناخته می شوند. عملکرد این صرافی ها این است که قیمت یک ارز رمزنگاری شده ارسال می شود و سپس سرمایه گذاران روی آن پیشنهاد می دهند و علیه یکدیگر معامله می کنند.

از مزایای صرافی های فرابورس می توان به امنیت بالا، خرید و فروش سریع، مطابقت با قیمت های جهانی و کارمزد پایین اشاره کرد. بورس ارزینجا نیز از همین نوع است.

تبادل P2P چیست؟

P2P مخفف کلمه Peer-to-Peer تراکنش‌های Peer-to-Peer نوعی روش مبادله ارز دیجیتال است که به بازرگانان اجازه می‌دهد بدون نیاز به شخص ثالث متمرکز برای تسهیل تراکنش‌ها، مستقیماً با یکدیگر تجارت کنند. برخلاف صرافی‌های سنتی بیت‌کوین، که معمولاً دارای مقررات سخت‌گیرانه هستند و کاربران را ملزم می‌کنند تا قبل از دسترسی و استفاده از پلتفرم، فرآیند تأیید را طی کنند، پلتفرم‌های معاملاتی P2P از نظر الزامات بسیار راحت‌تر هستند.

با معاملات P2P، می توانید پیشنهاد مورد نظر خود را انتخاب کنید و به جای استفاده از ماشین خودکار برای انجام معاملات خود، مستقیماً با طرف مقابل معامله کنید. این بدان معناست که شما آزادی بیشتری برای انتخاب بهترین قیمت و روش پرداخت برای نیازهای خود و با هزینه کمتر دارید. همچنین می توانید بهتر از حریم خصوصی خود محافظت کنید زیرا مستقیماً با طرف مقابل کار می کنید.

این عوامل باعث می شود تجارت P2P برای کاربرانی که به دنبال راهی آسان تر برای تجارت ارزهای دیجیتال هستند جذاب باشد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.