منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزینجا مگ تحقیقات بازار ارز دیجیتال و آموزش استخراج بیت کوین

ارزینجا مگ تحقیقات بازار ارز دیجیتال و آموزش استخراج بیت کوین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزینجا مگ تحقیقات بازار ارز دیجیتال و آموزش استخراج بیت کوین

صنعت استخراج بیت کوین

پیتر وال، مدیر عامل بلاک چین آرگو، در طی یک پنل در اجلاس دارایی های دیجیتال در روز سه شنبه استدلال کرد که صنعت استخراج بیت کوین احتمالا در سه ماهه چهارم – با تراکنش های بیشتر – به اوج خود می رسد.

این اظهارات چند روز پس از آن منتشر شد که شرکت استخراج بیت کوین CleanSpark دومین خرید خود را از یک مرکز استخراج در یک ماه اعلام کرد.

جیمی لوورتون، مدیر عامل هات 8، گفت: “این واقعا اولین بار است که چنین چیزی را در این فضا می بینیم.” و زیرساخت برای پاکسازی وقتی محصولاتی برای فروش تمام می‌شوند، در واقع فرصت‌های M&A واقعی را می‌بینید.

گرگوری لو، تحلیلگر BTIG در گزارشی این هفته گفت:

با افزایش استرس بازار، ممکن است برای شروع چرخه M&A خیلی زود باشد.

او اضافه کرد:

فروش مکان‌های زیرساختی غیر اصلی (همانطور که هفته گذشته دیدیم) برای افزایش نقدینگی در کوتاه‌مدت منطقی است.

شرکت استخراج بیت کوین Clean Spark توانست از شرایط فعلی بازار استفاده کند و بیش از 16000 دستگاه ماینینگ را با تخفیف خوب از ژوئن خریداری کند و همچنین دو سایت ماینینگ در گرجستان را از شرکت Waha Technology و Mawson (که سهام آن است) خریداری کند. در نزدک فهرست شده اند)

آقای وال، مدیر اجرایی آرگو، پیش‌بینی می‌کند که در آینده از این نوع معاملات بیشتر از ادغام‌ها و تملک‌ها خواهد بود. او همچنین دیده است که در چرخه های گذشته بازار، به عنوان مثال، وین استون توسط Rivet (یک تاسیسات تگزاس که قبلا متعلق به شرکت Northern Data بود) خریداری شد.

او گفت: “همه ما دارایی داریم، همه تیم های مدیریتی داریم، برخی از ما بدهی داریم.” “چگونگی کنار هم قرار دادن آنها پیچیده تر است (…)، بنابراین اگر بتوانید زیرساخت ها یا زیرساخت ها را بدست آورید و بقیه دارایی ها را رها کنید، آنگاه یک قلعه است.”

قرارداد جرقه خالص

طبق یادداشت اخیر تحلیلگر Charden Research، خرید CleanSpark «اهرم عملیاتی» را بهبود می‌بخشد و رشد نرخ هش را فراتر از انتظارات عمومی افزایش می‌دهد.

نظرات مدیریت Clean Spark نشان دهنده توجه مداوم به این بخش است.

زک برادفورد، مدیرعامل CleanSpark ماه گذشته گفت: “بازار در تمام تابستان خود را برای یکپارچگی آماده کرده است، و ما خوشحالیم که در این شرایط خریدار هستیم.” تمرکز ما بر پایداری و به حداکثر رساندن ارزش سهامداران ما را در موقعیت منحصر به فردی قرار داده است تا از فرصت های بی سابقه ای که بازار فعلی ایجاد کرده است استفاده کنیم.

نیک هیوز جونز، مدیر ارشد بازرگانی ماوسون، گفت که این یک معامله برد-برد برای هر دو طرف است و جیمز منینگ، مدیر اجرایی، اضافه کرد که شرکت اکنون انرژی خود را بر سایر تاسیسات ایالات متحده متمرکز خواهد کرد.

لوورتون در رویداد روز سه‌شنبه گفت که چه کسی وقتی مشکلات بازار فروکش کند، به نحوه آماده‌سازی شرکت‌ها برای رکود بازار بستگی دارد.

او گفت: “کسانی که در این فضا با ترازنامه های بسیار سالم هستند، فکر می کنم در بهترین موقعیت هستند تا در نهایت از این بازار به عنوان فرصتی برای ساخت و بیرون آمدن قوی تر استفاده کنند.”

بسیاری از ماینرهای بیت کوین زیان خالص قابل توجهی را در سه ماهه دوم خود گزارش کردند، از جمله CleanSpark که در سودآورترین سه ماهه خود تا به امروز ضرر خالص 29.3 میلیون دلاری را گزارش کرد (7 درصد کاهش نسبت به سه ماهه قبل).

کاهش قیمت بیت کوین (حدود 50 درصد کاهش در شش ماه گذشته) و افزایش هزینه برق باعث کاهش حاشیه سود استخراج کنندگان بیت کوین در ماه های اخیر شده است. بر اساس اطلاعات دریافتی، درآمد ماهانه معدن نیز از مهرماه سال گذشته به طور مستمر در حال کاهش بوده است. 1.72 میلیارد دلار در مقابل 656.97 میلیون دلار در ماه گذشته.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.