منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزینجا مگ امن ترین راه ها برای ذخیره ارزهای دیجیتال چیست؟

ارزینجا مگ امن ترین راه ها برای ذخیره ارزهای دیجیتال چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزینجا مگ امن ترین راه ها برای ذخیره ارزهای دیجیتال چیست؟

انواع کیف پول ها را بررسی کنید

همانطور که ما پول نقد یا کارت را در یک کیف پول فیزیکی ذخیره می کنیم، بیت کوین نیز در یک کیف پول (کیف پول دیجیتال) ذخیره می شود. یک کیف پول دیجیتال می تواند سخت افزاری یا مبتنی بر وب باشد. کیف پول را همچنین می‌توان روی یک دستگاه تلفن همراه، روی رایانه رومیزی قرار داد یا با چاپ کلیدهای خصوصی و آدرس‌های مورد استفاده برای دسترسی روی کاغذ، ایمن کرد. اما هر یک از این کیف پول های دیجیتال چقدر امن هستند؟ پاسخ به این سوال به نحوه مدیریت کیف پول توسط کاربر بستگی دارد. هر کیف پول شامل مجموعه ای از کلیدهای خصوصی است که بدون آنها صاحب بیت کوین نمی تواند به ارز دسترسی داشته باشد. بزرگترین خطر در امنیت بیت کوین این است که یک کاربر ممکن است کلید خصوصی را از دست بدهد یا کلید خصوصی به سرقت برود. بدون کلید خصوصی، کاربر دیگر هرگز بیت کوین خود را نخواهد دید. علاوه بر از دست دادن کلید خصوصی، کاربر همچنین می تواند بیت کوین های خود را از طریق خرابی رایانه (شکست درایو سخت)، هک کردن یا از دست دادن فیزیکی رایانه ای که در آن کیف پول دیجیتال قرار دارد، از دست بدهد.

در زیر به برخی از بهترین راه‌ها برای ذخیره ایمن بیت کوین نگاه می‌کنیم.

کیف پول گرم

کیف پول های آنلاین نیز به عنوان کیف پول های داغ شناخته می شوند. کیف‌پول‌های داغ کیف‌هایی هستند که روی دستگاه‌های متصل به اینترنت مانند رایانه، تلفن یا تبلت اجرا می‌شوند. این می تواند آسیب پذیری ایجاد کند زیرا این کیف پول ها کلیدهای خصوصی سکه های شما را در این دستگاه های متصل به اینترنت تولید می کنند. اگرچه یک کیف پول داغ می تواند برای دسترسی سریع و تراکنش دارایی های شما بسیار راحت باشد، اما آنها نیز فاقد امنیت هستند.

ممکن است دور از ذهن به نظر برسد، اما افرادی که هنگام استفاده از این کیف پول‌های داغ از امنیت کافی استفاده نمی‌کنند، ممکن است دارایی‌هایشان دزدیده شود. این یک اتفاق نادر نیست و می تواند به روش های مختلفی رخ دهد. به عنوان مثال، عاقلانه نیست که در یک انجمن عمومی مانند Reddit درباره میزان بیت کوین خود در حالی که از محافظت کمی استفاده می کنید یا آن را در یک کیف پول داغ ذخیره می کنید، لاف بزنید.

این کیف پول ها برای ذخیره مقادیر کمی از ارزهای دیجیتال استفاده می شوند. می توانید یک کیف پول گرم را با یک حساب جاری مقایسه کنید. خرد مالی متعارف می گوید که پول را فقط در یک حساب جاری خرج کنید در حالی که بیشتر پول خود را در حساب های پس انداز یا سایر حساب های سرمایه گذاری نگه دارید. همین امر را می توان در مورد کیف پول های گرم نیز گفت. کیف پول های داغ شامل موبایل، دسکتاپ، وب و اکثر کیف پول های صرافی است.

در اینجا ذکر این نکته ضروری است که ذخیره ارز دیجیتال در کیف پول صرافی با ذخیره آن در کیف پول شخصی شما یکسان نیست. کیف پول های صرافی حساب های نگهبانی هستند که توسط صرافی ارائه می شوند. کاربر این نوع کیف پول، مالک کلید خصوصی ارز دیجیتال در آن کیف پول نیست.

اگر رویدادی رخ دهد که در آن صرافی هک شود یا حساب شما به خطر بیفتد، سرمایه شما از بین خواهد رفت. صرافی‌های ارزهای دیجیتال بیمه SIPC یا FDIC را ارائه نمی‌کنند، که ذخیره‌سازی ایمن ارزهای دیجیتال را به ویژه مهم می‌کند. عبارت “نه کلیدهای شما، نه سکه های شما” یک مفهوم بسیار تکرار شده در جامعه ارزهای دیجیتال است. همانطور که قبلا ذکر شد، نگه داشتن مقادیر زیادی ارز دیجیتال در هر کیف پول داغ، به خصوص یک حساب صرافی، عاقلانه نیست. در عوض، توصیه می‌شود که بیشتر وجوه را به کیف پول شخصی «سرد» خود برداشت کنید (در زیر توضیح داده شده است). حساب های صرافی شامل Coinbase، Gemini، Binance و بسیاری دیگر می شود.

اگرچه این کیف پول ها به اینترنت متصل هستند و یک بردار حمله بالقوه ایجاد می کنند، اما هنوز هم برای امکان تراکنش سریع یا معامله ارزهای دیجیتال بسیار مفید هستند.

کیف پول سرد

نوع بعدی کیف پول و امن ترین گزینه ذخیره سازی کیف پول سرد است. ساده ترین توصیف کیف پول سرد، کیف پولی است که به اینترنت متصل نیست و در نتیجه خطر به خطر افتادن آن بسیار کمتر است. این کیف پول ها را می توان کیف پول آفلاین یا کیف پول سخت افزاری نیز نامید.

این کیف پول‌ها آدرس و کلید خصوصی کاربر را روی چیزی که به اینترنت متصل نیست ذخیره می‌کنند و معمولاً با نرم‌افزاری عرضه می‌شوند که به صورت موازی اجرا می‌شود تا کاربر بتواند نمونه کارها را بدون به خطر انداختن کلید خصوصی خود مشاهده کند.

شاید مطمئن ترین راه برای ذخیره ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین از طریق کیف پول کاغذی باشد. کیف پول کاغذی یک کیف پول سرد است که می توانید از وب سایت های خاصی تولید کنید. سپس کلیدهای عمومی و خصوصی را تولید می کند که روی یک تکه کاغذ چاپ می کنید. امکان دسترسی به ارز دیجیتال در این آدرس ها تنها در صورت داشتن این مقاله امکان پذیر است. بسیاری از افراد این کیف های کاغذی را لمینت می کنند و در صندوق های بانکی یا حتی در گاوصندوق خانه خود نگهداری می کنند. کیف پول های کاغذی هیچ رابط کاربری متناظری به جز یک تکه کاغذ و خود بلاک چین ندارند.

کیف پول سخت افزاری معمولاً یک دستگاه USB است که کلیدهای خصوصی کاربر را به طور ایمن ذخیره می کند. این مزیت‌های بزرگی نسبت به کیف‌پول‌های گرم دارد، زیرا ویروس‌هایی که ممکن است در رایانه وجود داشته باشند، تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند، زیرا کلیدهای خصوصی هرگز با رایانه شبکه‌شده یا نرم‌افزار آسیب‌پذیر شما در تماس نیستند.

کیف پول ارزینجا

امروزه ارزهای دیجیتال همه جا هستند و افراد زیادی در این زمینه سرمایه گذاری می کنند. اما همه امکانات اولیه مانند آموزش چگونه و به چه صورت؟ خرید و فروش، تبدیل و از همه مهمتر نگه داشتن ارز. برای علاقه مندان به این رشته چالشی بود. کیف پول ارزینجا من به شما این امکان را می دهد که طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال را در شبکه های مختلف با امنیت بالا ذخیره کرده و در صورت نیاز به کیف پول انتقال دهید. انتقال به دیگران