منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزینجا مگ آیا روند صعودی کوتاه مدت بیت کوین به پایان رسیده است؟

ارزینجا مگ آیا روند صعودی کوتاه مدت بیت کوین به پایان رسیده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزینجا مگ آیا روند صعودی کوتاه مدت بیت کوین به پایان رسیده است؟

تجزیه و تحلیل فنی بیت کوین 08/12/1401

دیشب قیمت بیت کوین پس از اعلام نرخ بهره آمریکا به سمت توقف ضرر پوزیشن های فروش حرکت کرد. و سپس شروع به سقوط کرد. پس از سخنان پاول در مورد تورم، نتیجه تداوم سیاست انقباضی بود. از این رو، از نظر شرایط کلان، نزولی دور نیست، اما فنی چه می گوید؟

با نگاه کردن به نمودار بیت کوین در یک بازه زمانی یک روزه، یک منطقه نقدینگی بزرگ در نمودار مشاهده می شود. بنابراین بازارساز می تواند برای جمع آوری نقدینگی قیمت را به سمت این محدوده سوق دهد.

تجزیه و تحلیل بیت کوین

نمودار بیت کوین در تایم فریم روزانه

اما متغیری که باعث تغییر روند قیمت می شود وجود FVG در بالای این ناحیه است. شکاف ارزش منصفانه منطقه ای است که قیمت به شدت کاهش می یابد و در اصلاح قیمت، مناطقی که با شمع در حال سقوط همپوشانی ندارند، مناطق مناسبی برای بازیابی قیمت در نظر گرفته می شوند.

قیمت بیت کوین

تاثیر قیمت بر FVG و واکنش به آن

در نیم‌فریم یک ساعته، قیمت پس از شکست کاذب 21000 دلار نشانه‌هایی از توزیع قیمت را نشان می‌دهد و با ایجاد یک روند نزولی در بازه زمانی 15 دقیقه‌ای، می‌توان معاملات کوتاه‌مدت را در جهت کوتاه‌مدت قرار داد.

بیت کوین بخرید

مرحله توزیع قیمت آغاز می شود

یک نقطه ورود پیدا کنید

در یافتن نقطه ورودی، می توانید از بلوک های سفارش و FVG کمک بگیرید، بنابراین ابتدا از تایم فریم یک ساعته بیت کوین برای یافتن این مناطق استفاده می کنیم و اگر وجود نداشت، بازه زمانی خود را کاهش می دهیم.

فروش بیت کوین

یافتن منطقه معکوس در بازه زمانی 15 دقیقه با توجه به روند

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.