منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ارزهای دیجیتال تا آوریل 1402 افزایش نمی یابد

ارزهای دیجیتال تا آوریل 1402 افزایش نمی یابد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ارزهای دیجیتال تا آوریل 1402 افزایش نمی یابد

ارزهای دیجیتال تا آوریل 1402 افزایش نمی یابد

هابی ریسرچ، وابسته به صرافی هابی گلوبال، در گزارش سالانه ارزهای دیجیتال جهانی 2022-2023 تخمین زده است که قیمت بیت کوین و اتریوم پس از سه ماهه اول سال 2023 شروع به افزایش خواهد کرد.

این شرکت از سقوط صرافی FTX یاد کرد و آن را یکی از بلایای دنیای مالی توصیف کرد. از دیگر تحولات دنیای رمزارز در سال جاری می توان به فروپاشی شبکه لونا و ورشکستگی Terry Arrows Capital اشاره کرد. صرافی Hubei معتقد است که این رویدادهای نامطلوب، تنظیم کننده های جهانی را وادار می کند تا قوانین مربوطه را در این بخش اجرا کنند.

این گزارش همچنین نشان داد که ویتنام بالاترین نرخ پذیرش کریپتو (با حدود 20 میلیون کاربر) را دارد و بعد از ایالات متحده دومین بازار بالغ ارزهای دیجیتال است.

پیش بینی قیمت سرگرمی

بر اساس این تحقیق، بازار نزولی بیت کوین و اتریوم می تواند چندین ماه ادامه داشته باشد، جایی که ارزش دلار بیت کوین می تواند 13 درصد کاهش یابد در حالی که اتریوم می تواند بیش از 20 درصد کاهش یابد. رکود باید در سه ماهه اول سال آینده تثبیت شود و پس از آن هوبی انتظار دارد بازار ارزهای دیجیتال احیا شود.

این صرافی اعلام کرد که فدرال رزرو قرار است در اوایل سال 2023 افزایش نرخ بهره را کند کند، که می تواند یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت ارزهای دیجیتال باشد.

به عبارت دیگر، سرعت افزایش‌ها کند می‌شود، سخت‌ترین بخش چرخه به پایان می‌رسد و پایان سیاست‌های پولی تقریباً نزدیک است. هوبی معتقد است که سقوط صرافی FTX آخرین گلوله زمستان فعلی ارزهای دیجیتال است. رویدادهای منفی که اثر دومینویی را در سراسر صنعت ایجاد کرد شامل سقوط استیبل کوین الگوریتمی UST و توکن مادر آن Luna و همچنین ورشکستگی Three Arrows Capital بود. به گفته صرافی هوبی، تنظیم‌کننده‌های جهانی اجرای قوانین ارزهای دیجیتال را تسریع خواهند کرد تا از بروز مشکلات مشابه در آینده جلوگیری کنند.

عواقب آن در بازار دیده می شود، اثرات به تدریج جذب بازار می شود و در طول نوسانات که انتظار می رود تا سه ماهه اول سال 2023 ادامه داشته باشد، آستانه ای برای بیت کوین و سایر ارزها ایجاد می شود.

ویتنام پیشتاز است

گزارش Hubei فعال ترین کشورها در بخش بلاک چین را رتبه بندی کرد و ویتنام را به عنوان رهبر جهانی در پذیرش ارزهای دیجیتال معرفی کرد. این کشور آسیای جنوب شرقی حدود 20 میلیون کاربر دارد و بعد از ایالات متحده دومین بازار ارز دیجیتال بالغ را دارد.

دولت محلی اخیراً یک سیاست بدون پول نقد را معرفی کرده و یک کد مالیاتی نسبتاً منعطف را برای تشویق بیشتر به استفاده از ارزهای دیجیتال تعیین کرده است. در عین حال، سیستم مالی سنتی در منطقه هنوز ابتدایی است و کاربران را به سمت جایگزین کارآمدتر یعنی ارز دیجیتال سوق می دهد. مطالعه اخیر China Analysis نیز ویتنام را در صدر این فهرست قرار داده است. بر اساس نتایج، 21 درصد از کاربران ویتنامی در مقطعی از زندگی خود از بیت کوین یا آلت کوین استفاده کرده یا مالک آن بوده اند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)