منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اخراج انبوه کارکنان متاورس پس از خاموش شدن تب متاورس

اخراج انبوه کارکنان متاورس پس از خاموش شدن تب متاورس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اخراج انبوه کارکنان متاورس پس از خاموش شدن تب متاورس

شرکت “متا” از این هفته بخش قابل توجهی از کارکنان خود را اخراج و اخراج می کند. موج اخراج شرکت‌های بزرگ فناوری ادامه دارد.

به گفته Valx و به نقل از beincrypto، شرکت های فناوری و شبکه های اجتماعی رشد بی سابقه ای را در طول همه گیری کرونا تجربه کرده اند. شرکت متا در سال های 2020 و 2021 27000 کارمند جدید استخدام کرد. اکنون که وضعیت به وضعیت قبل از کرونا بازگشته است، بسیاری از این شرکت ها به دنبال کاهش پرسنل و کاهش هزینه ها هستند.

در 6 نوامبر، وال استریت ژورنال گزارش داد که چندین هزار نفر تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفتند و به نقل از افراد مطلع از این موضوع اشاره کرد. این منابع گفتند که به مقامات گفته شده است که سایر سفرهای خود را به جز سفرهای ضروری لغو کنند. متا تا سپتامبر 87000 کارمند داشت. مت ناوارو در توییتی در این باره گفت:

متا در نظر دارد کارمندان خود را در مورد اصلاحات بزرگ آینده در این هفته مطلع کند.

مارک زاکربرگ در گزارش عملکرد سه ماهه سوم متا که چند روز پیش منتشر شد، اعلام کرد که برخی از تیم ها به جذب و رشد ادامه خواهند داد. اما او اذعان کرد که اکثر بخش‌های این شرکت یا بدون تغییر باقی می‌مانند یا در سال آینده با کاهش مواجه خواهند شد. زاکربرگ افزود:

انتظار ما این است که در پایان سال 2023 یا به اندازه امروز باشیم یا کمی کوچکتر از اندازه فعلی باشیم.

گزارش درآمد خبر تلخی را به همراه داشت. بر اساس این گزارش میزان درآمد خالص با کاهش 52 درصدی از 9.2 میلیارد دلار در سال گذشته به 4.4 میلیارد دلار رسید. هزینه ها، به ویژه در بخش Metaverse – به نام Reality Labs – به شدت افزایش یافته است. این بخش که در زمینه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی فعالیت می کند، خسارت عملیاتی 3.7 میلیارد دلاری را متحمل شد.

همچنین برخی از سهامداران متا از کاهش شدید قیمت سهام این شرکت ابراز نارضایتی کردند. سهام متا از ابتدای سال جاری تاکنون 73 درصد کاهش یافته است.

اوایل اردیبهشت ماه گزارش شده بود که به منظور کاهش گرمای متاورس، شرکت متا به دنبال کاهش هزینه ها در این بخش است.

خیلی دور از دنیای فراجهان، شرکت متا جهان های افق نامیده می شود، به گرمی استقبال نمی شود. تعداد کاربران این پلتفرم در سال جاری به 200 هزار نفر رسید که روند نزولی را نشان می دهد.

با این حال، ایمان زاکربرگ به چشم انداز آینده متزلزل نشده است. او همچنان به دنبال تثبیت جایگاه متا در دنیای واقعیت مجازی در دهه آینده است.

دیگران در مورد آن نگرانی دارند. متا – سابقاً فیس بوک – سابقه خوبی در حفظ اطلاعات کاربر و حفظ حریم خصوصی ندارد.

افشای اطلاعات داخلی این شرکت و شهادت برخی از دست اندرکاران، افکار عمومی این شرکت را منفی تر کرد.