منو سایت

اتریوم از صرافی Paxful حذف شده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اتریوم از صرافی Paxful حذف شده است

صرافی Paxful اتریوم را از تراکنش های خود حذف کرده است

صرافی ارز دیجیتال Paxful در اقدامی عجیب اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار را از پلتفرم خود حذف کرد. ری یوسف، موسس و مدیر عامل صرافی Paxful، ضمن اعلام خبر حذف تکان دهنده تراکنش ها از فهرست، گفت:

سود حاصل از تجارت ارزهای دیجیتال، به ویژه اتریوم، خوب است، اما یکپارچگی بر همه چیز، از جمله درآمد ما، غلبه دارد. یوسف سه نگرانی اصلی خود را در مورد دومین ارز دیجیتال ارزشمند جهان که منجر به این تصمیم شد، بیان کرد.

بیت کوین، تنها پول صادقانه

روز چهارشنبه، ری یوسف، مدیرعامل Paxful گفت که این صرافی تمام تراکنش‌های مرتبط با اتریوم را متوقف می‌کند. بر این اساس، معاملات اتریوم در این صرافی امروز به حالت تعلیق درآمده است. مدیر عامل Paxful همچنین گفت که به کاربران زمان کافی برای بستن معاملات خود می دهد.

یوسف در خبرنامه ای که برای مشتریان پکسفول ارسال شد، سه دلیل برای این تصمیم بیان کرد و هدف پکسفول را حفظ یکپارچگی و حذف «آپارتاید اقتصادی» عنوان کرد.

انتقال شبکه اتریوم از یک مدل امنیتی Proof-of-Work (PoW) به یک مدل امنیتی Proof-of-Stake (PoS) به عنوان اولین دلیل برای حذف از فهرست ذکر شد. یوسف خاطرنشان کرد که مکانیسم اثبات کار شاید “نوآوری است که بیت کوین را به تنها پول صادقانه در بازار تبدیل می کند.” به این ترتیب، تغییر مکانیسم اتریوم به اثبات سهام، اساساً آن را به «شکل دیجیتالی فیات» تبدیل کرد.

موسس Paxful همچنین استدلال کرد که اتریوم غیرمتمرکز نیست زیرا به وضوح توسط گروه کوچکی از افراد کنترل می شود و کاربران عادی روزی برای استفاده از آن به مجوز نیاز خواهند داشت.

یوسف همچنین از توانایی بلاک چین برای فعال کردن توکن کردن دارایی‌ها انتقاد کرد که بیشتر آنها کلاهبرداری‌هایی هستند که برای فریب دادن افراد تازه کار طراحی شده‌اند. یوسف اضافه کرد که این توکن ها باعث شده اند که شتاب رشد بیت کوین بسیار کاهش یابد و سال ها هزینه زیادی برای ما داشته باشد.

وقتی از صرافی پرسیده شد که آیا Pexful به طور مشابه استیبل کوین ها (که از قضا کاملاً متمرکز هستند) را از پلتفرم حذف می کند، مدیر عامل صرافی اظهار داشت که معامله Tether (USDT) و USD Coin (USDC) را متوقف نخواهد کرد.

پس از فروپاشی صرافی FTX در ماه گذشته، مدیرعامل Paxful به طور کامل از بیت‌کوین و دارایی‌های ارز دیجیتال بدون نگهبانی حمایت کرده است. او به کاربران توصیه کرد که هرگز پس انداز بیت کوین خود را در هیچ صرافی، حتی Pexful، ذخیره نکنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.