منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتحاد بلاک چین خاورمیانه، آسیا و آفریقا در ابوظبی راه اندازی شد

اتحاد بلاک چین خاورمیانه، آسیا و آفریقا در ابوظبی راه اندازی شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اتحاد بلاک چین خاورمیانه، آسیا و آفریقا در ابوظبی راه اندازی شد

انجمن جدید بلاک چین و ارز دیجیتال در منطقه آزاد اقتصادی ابوظبی راه اندازی شده است. هدف از ایجاد این اتحاد، حمایت از توسعه اکوسیستم بلاک چین و کریپتو در خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیا است.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، انجمن بلاک چین و ارز دیجیتال خاورمیانه، آفریقا و آسیا (MEAACBA) رسماً در 8 نوامبر در بازار جهانی ابوظبی (ADGM) راه اندازی شد که یک منطقه آزاد اقتصادی در قلب این کشور است. این منطقه ویژه برای حمایت از رشد شرکت های فین تک در امارات ایجاد شده است.

این انجمن غیرانتفاعی تلاش می کند تا راه حل های نظارتی، ایجاد فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در آموزش و پرورش برای حمایت از رشد صنعت ارز دیجیتال ارائه دهد.

این اتحادیه توسط جهانزب اعوان رهبری می شود که ریاست هیئت مدیره را بر عهده دارد. ایوان بنیانگذار یک مشاور بین المللی ریسک است.

از دیگر اعضای حامی این اتحاد می توان به ریچارد تنگ، مدیر خاورمیانه و شمال آفریقا در بایننس، استوارت ایستد، مدیر خاورمیانه و آفریقا در صرافی Crypto.com و اولا داودین، مدیر ارشد صرافی BitOasis اشاره کرد.

عوان گفت که امیدوار است این سازمان رویکردی مشارکتی و مبتنی بر جامعه را برای توسعه بیشتر صنعت در منطقه MENA ایجاد کند و “مزایای گسترده ای را برای این فضای بسیار پویا و هیجان انگیز به ارمغان بیاورد.”

او اضافه کرد:

صنعت از این اتحاد منتفع خواهد شد زیرا مکانیزم هماهنگی بین تنظیم‌کننده‌ها، سازمان‌های دولتی، بانک‌ها، شرکت‌های حقوقی، مالیاتی و مشاوره برای مقابله با چالش‌های حیاتی فراهم می‌کند.

احمد جاسم الذابی، رئیس ADGM نیز اظهار داشت که MEAACBA به ایجاد یک بخش مالی مترقی تر در منطقه کمک می کند.

راه اندازی MEAACBA پس از آن صورت می گیرد که سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی (FSRA) – تنظیم کننده مالی منطقه آزاد اقتصادی ADGM – مجموعه ای از “راهنماها” را در مورد رویکرد خود برای مقابله با پیچیدگی های نظارتی منتشر کرد.

گفته می‌شود که این دستورالعمل با رویکردی مناسب برای ارزهای دیجیتال و در عین حال مطابق با برخی از سخت‌گیرانه‌ترین استانداردهای بین‌المللی مبارزه با پولشویی (AML) و مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) سازمان ملل متحد تهیه شده است.

طبق یک مطالعه اخیر، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) سریعترین بازار ارزهای دیجیتال در حال رشد در جهان است. در 12 ماه از ژوئیه 2021 تا ژوئن 2022، حجم معاملات در منطقه MENA به 566 میلیارد دلار رسید که 48 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

ارزهای دیجیتال در بسیاری از این بازارهای نوظهور در قالب پس انداز و حواله برای مقابله با اثرات تورم در اقتصادهای نوظهور استفاده می شود.