منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا می توانیم انتظار پمپ قیمتی از Metic داشته باشیم؟

آیا می توانیم انتظار پمپ قیمتی از Metic داشته باشیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا می توانیم انتظار پمپ قیمتی از Metic داشته باشیم؟

در سال 2022، Polygon (MATIC) یکی از شبکه‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال بود که بیشترین مشارکت را با شرکت‌های بزرگی مانند استارباکس، دیزنی و نوبانک داشت. این حقایق به رشد اکوسیستم Polygon کمک کرد، حتی در بازار نزولی، و اکنون عوامل بیشتری می‌توانند این ارز دیجیتال را به یکی از بهترین‌ها در سال 2023 تبدیل کنند. Polygon با هدف ارائه مقیاس‌پذیری برای اتریوم (ETH) وارد دنیای بلاک چین شد. با استفاده از این بلاک چین، سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند امنیت آلت‌کوین اصلی (اتریوم) را در بازار داشته باشند، اما همچنان هزینه‌های انتقال پایینی می‌پردازند، به اهداف خود خواهند رسید. از این نظر، پولیگان امسال به عنوان یک شبکه اصلی Tier 2 اجرا کرده است. با این حال، این بدان معنا نیست که توسعه و بهبود آن در سال 2023 متوقف خواهد شد.

با تقاضای زیاد برای دارایی هایی که مقیاس پذیری برای قراردادهای هوشمند ارائه می دهند، عملکرد Metic، توکن Polygon، می تواند در سال آینده حتی بهتر باشد.

اتریوم می تواند به رشد Metic کمک کند

در سال 2023، یک ارتقاء بزرگ دیگر به شبکه اتریوم به نام Surge انتظار می رود. این ارتقا به پلتفرم قراردادهای هوشمند کمک می‌کند تا بدون تأثیر بر تمرکززدایی آن، مقیاس‌پذیرتر شود. مقیاس‌پذیری زمانی حاصل می‌شود که اعتبارسنجی‌های اتریوم دیگر مجبور نباشند کل پایگاه داده ارزهای دیجیتال را ذخیره کنند. در نتیجه هزینه های ذخیره سازی کاهش می یابد. امسال مشخص شد که پروژه های بلاک چین حول محور یکپارچه سازی (به روز رسانی که Proof of Stake (PoS) را به اتریوم آورد) در حال رشد هستند. یک مثال خوب از این موضوع، Lido Capital (LDO) است که بین جولای و سپتامبر 2022 شاهد افزایش 300 درصدی بود.

اگر این سناریو تکرار شود، دارایی‌هایی که مانند Polygon بخشی از Tier 2 هستند، می‌توانند رشد زیادی داشته باشند و Metic می‌تواند به یک رهبر در این بخش تبدیل شود. از این گذشته، شبکه او قبلاً اعتماد سرمایه گذاران در صنعت بلاک چین را جلب کرده است.

امنیت و حریم خصوصی

یکی دیگر از صنایع نوظهور ZK Rollups است. برای کسانی که با این اصطلاح آشنا نیستند، ZK Rollups یک پروتکل بلاک چین لایه 2 است که تراکنش ها را پردازش می کند، محاسبات را انجام می دهد و داده ها را خارج از زنجیره ذخیره می کند در حالی که دارایی ها را در یک قرارداد هوشمند ذخیره می کند. این مفهوم می‌تواند داده‌ها را بدون نیاز به افشای اطلاعات غیرمعامله احراز هویت کند و در نتیجه به حفظ حریم خصوصی و امنیت افرادی که در انتقال ارز دیجیتال دخیل هستند کمک می‌کند. در این مرحله، Polygon با اثبات دانش صفر خود متمایز می شود، که چندین تراکنش خارج از زنجیره را در یک انتقال روی زنجیره واحد جمع می کند. علاوه بر این، ارز دیجیتال ZK هزینه محاسباتی تولید اسناد اعتبار سنجی را کاهش می دهد. این نشان می دهد که چگونه تیم پالیگان متعهد به ایجاد راه حل برای مشکلات مختلف است و به دلیل توانایی آن در حل مشکلات واقعی بدون جستجو، اختراع نشده است. این بدون شک یکی دیگر از نکات مثبت قیمت Metic در سال 2023 است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.