منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا قیمت اتریوم کلاسیک همچنان در حال افزایش است؟

آیا قیمت اتریوم کلاسیک همچنان در حال افزایش است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا قیمت اتریوم کلاسیک همچنان در حال افزایش است؟

اتریوم کلاسیک (ETC) هفته خوبی داشت. در این مدت قیمت ETC نزدیک به 30 درصد افزایش یافت و از این نظر همراه با لیدو (LDO) و سولانا (SOL) با رشد 55 و 35 درصدی یکی از بهترین های بازار بود.

به گزارش والکس و به نقل از Ambcrypto، با وجود عملکرد قوی این ارز، نمودار قیمت روزانه آن نشان دهنده اشباع بیش از حد است.

تجزیه و تحلیل Ethereum Classic این مشکل را تایید می کند. شاخص جریان پول اتریوم کلاسیک (MFI) در زمان نگارش مقاله 88 است. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز طی یک روند صعودی به 63.79 رسید. هر دو شاخص به خرید بیش از حد این ارز اشاره دارد.

در این مرحله، طبیعی است که قدرت خریدار کاهش یابد. زیرا تقاضای جدیدی برای این ارز وجود ندارد و خریداران قادر به حفظ یا افزایش قیمت اتریوم کلاسیک نیستند. اغلب این وضعیت منجر به کاهش قیمت و کاهش قیمت توسط فروشندگان می شود.

وضعیت باندهای بولینگر (BB) بیانگر نوسانات قوی ETC است. اگرچه اتریوم کلاسیک توانست از باند بالایی این اندیکاتور عبور کند، که به طور کلی نشان دهنده ادامه روند صعودی است، اما در همان زمان، شکاف بین باندهای بالا و پایین افزایش یافت که نشان دهنده نوسانات بالا است.

نمودار قیمت اتریوم کلاسیک به همراه چندین شاخص فنی
نمودار قیمت اتریوم کلاسیک به همراه چندین شاخص فنی

زمانی که نوسانات یک ارز دیجیتال بالا باشد، در مدت زمان کوتاهی مستعد تغییرات قابل توجه قیمت است. این مشکل ریسک خرید یا معامله این دارایی را افزایش می دهد.

با این حال، میانگین جهت شاخص (ADX) اطلاعات جالبی دارد. بر اساس این شاخص، قدرت خرید بسیار بالاست و ممکن است فروشندگان نتوانند در کوتاه مدت آن را بشکنند.

در زمان نگارش این مقاله، قدرت خریداران بر روی این شاخص 31.48 است که بسیار بیشتر از قدرت فروشندگان است (13).

شاخص احساسات وزنی ارزهای دیجیتال کلاسیک اتریوم
شاخص احساسات وزنی ارزهای دیجیتال کلاسیک اتریوم

با وجود افزایش اخیر قیمت اتریوم کلاسیک، احساسات وزنی نسبت به این ارز منفی است. این بدان معناست که با وجود رشد ارزش ETC از ابتدای سال، سرمایه گذاران همچنان تمایل منفی نسبت به ارز دارند. وجود احساسات وزنی منفی عمدتاً به عنوان مقدمه ای برای کاهش قیمت ها در نظر گرفته می شود.