منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا صرافی بایننس به سرنوشت FTX دچار خواهد شد؟

آیا صرافی بایننس به سرنوشت FTX دچار خواهد شد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا صرافی بایننس به سرنوشت FTX دچار خواهد شد؟

در اواسط ماه دسامبر، کاربران بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال بایننس، برداشت گسترده دارایی‌های دیجیتال خود را آغاز کردند. با وجود این تست استرس شدید، بایننس ثابت کرد که کارآمد بوده و قادر به مدیریت و پردازش درخواست‌های برداشت است. اما آیا می توانیم سرنوشتی شبیه FTX را برای این مبادله تصور کنیم؟

به گفته Wallex و به نقل از BeinCrypto، اخیراً “FUD” زیادی در مورد سلامت صرافی Binance وجود داشته است. این وحشت عمومی با انتشار خبری مبنی بر فشار نهادهای قانونی بر بایننس آغاز شد. برخی از کارشناسان و فعالان این حوزه درباره سلامت صرافی بایننس اظهار نظر کرده اند.

Ivona Gutovic، مدیر عامل Green Crypto Processing معتقد است که مشتریان صرافی Binance دلیلی برای نگرانی ندارند. وی در این خصوص گفت:

در حال حاضر، فکر می کنم می توان گفت که بایننس پس از ورشکستگی FTX مشکلی نخواهد داشت. نکته اصلی این است که تمام مشکلات فعلی پیامدهای وضعیت FTX است.

رومن کورزنف، سرمایه گذار و فعال در حوزه ارزهای دیجیتال نیز نظری مشابه گوتوویچ دارد. وی توجه عمومی را به دو نکته جلب کرد:

  • بایننس از سال 2018 تحت نظارت اشخاص حقوقی بوده و در این مدت هیچ اثری از فعالیت های غیرقانونی یافت نشد.
  • صرافی Binance فعالانه با مقامات قانونگذاری همکاری می کند.

به گفته کورزنف، ترکیب این دو عامل باعث می شود بایننس به سرنوشت FTX دچار نشود.

دیمیتری نوسکوف، کارشناس تبادل StormGain نظر دیگری دارد. به گفته او، جامعه ارز دیجیتال باید پایبندی بایننس به اصول حرفه ای را به دلایل زیر زیر سوال ببرد:

  • این بورس هیچ تلاشی برای افشای روش های عملیاتی و سیاست های مالی خود نمی کند.
  • ساختار بایننس سوالات زیادی را در ذهن ایجاد می کند. (مدیر عامل صرافی بایننس در گفت و گو با خبرنگاران نتوانست نام شرکت مادر این صرافی را بگوید و از آن بی اطلاع است).
  • بایننس می تواند از سکه های خود (Binance Coin و Binance Dollar) که هر دو جزو 10 ارز دیجیتال برتر هستند، برای سرمایه گذاری های متعدد استفاده کند. اگر این فرض درست باشد، خطر ایجاد موج انحلال را نمی توان رد کرد.

نوسکوف افزود:

صرافی FTX وام هایی را در قالب توکن FTT به شرکت وابسته خود، Alameda Research اعطا کرد، در حالی که هر گونه ارتباط بین این دو را رد کرد. وقتی حقیقت فاش شد، موج خروج سرمایه از این صرافی منجر به کمبود نقدینگی شد. وضعیت مشابهی ممکن است برای Binance ایجاد شود.

آنتی دانیلوسکی، بنیانگذار اکوسیستم کیک نیز در مورد آن نظر منفی دارد. او به افزایش سود ناشی از سهامداری و خدمات وام دهی در بورس بایننس اشاره می کند. به گفته دانلوفسکی، این مشاهدات به بایننس اجازه می‌دهد تا سرمایه بیشتری جذب کند و فعالیت‌های اصلی خود را پنهان کند. فعالیت هایی که منجر به فروپاشی FTX شد.

(1 امتیاز) – 5.5