منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا سام بنکمن فرید ربطی به ورشکستگی سلسیوس داشت؟

آیا سام بنکمن فرید ربطی به ورشکستگی سلسیوس داشت؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا سام بنکمن فرید ربطی به ورشکستگی سلسیوس داشت؟

شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield سه کیف پول را شناسایی کرد که حدود 63860 توکن stETH، تقریباً 90 میلیون دلار، به اتریوم (ETH) در طول بازگشایی stETH/ETH بین می تا ژوئن 2022) تبدیل کردند. اتریوم و stETH باید از نظر ارزش برابر باشند و unpegging به حالتی اشاره دارد که در آن برابری قیمت از بین می رود.

Peckshield گفت که سه کیف پول stETH را از صرافی FTX خارج کردند، آن را به ETH تبدیل کردند و سپس وجوه را به صرافی منتقل کردند. این شرکت اضافه کرد که این تراکنش ها ممکن است مربوط به سام بنکمن فرید (SBF) موسس FTX باشد.

معاملات مشکوک

هنگامی که stETH/ETH (ارزش stETH در برابر اتریوم) در 13 می 2022 به 0.971 دلار کاهش یافت، آدرس “0x6b92” حدود 15000 stETH (به ارزش 23.4 میلیون دلار) را از FTX برداشت و آن را با 14300 FTX مبادله کرد و به آن انتقال داد. در 11 ژوئن 2022، زمانی که stETH/ETH به 0.955 دلار برسد، دو کیف پول دیگر معاملات مشابهی را انجام خواهند داد.

Packshield گفت که کیف پول‌های 0x1b23 و 0x2e85 مجموعاً 49000 stETH به ارزش 66 میلیون دلار از FTX خارج کردند، آن را با 42000 Ethereum مبادله کردند و وجوه را به FTX برگرداندند.

ارتباط با بنکمن فرید و پژوهش آلامدا

کانر گروگن، مدیرعامل Coinbase در توییتی اعلام کرد که دو کیف پول بیش از ۷۵ میلیون دلار stETH را از FTX در ۸ ژوئن ۲۰۲۲ برداشت و همه آن را در بازار فروخت. به گفته گروگن، این حرکت زنجیره ای از رویدادها را به وجود آورد که در نهایت بر وام دهنده ارز دیجیتال ورشکسته سلسیوس و همچنین صندوق تامینی کریپتو Three Arrows Capital تأثیر گذاشت. وی خاطرنشان کرد که “حذف stETH” استرس قابل توجهی در بازار ایجاد کرد و افزود که سلسیوس تنها چهار روز پس از این رویداد برداشت را متوقف کرد. گروگان افزود:

آلامدا می‌توانست این فروش عظیم فرابورس را یا از طریق درجه سانتیگراد یا یک حزب بزرگ دیگر انجام دهد.

به گفته Grogen، این کیف پول ها تا زمان انتقال ETH و stETH به صرافی شکست خورده Bankman Fried (FTX) در ژانویه ناشناخته بودند. با این حال، انگیزه پشت این مبادلات ناشناخته است. به گفته گروگن، آلامدا در این معامله به اختلاف قیمت هفت رقمی دست یافت که این سوال را مطرح می کند: چرا یک شرکت تجارت ارز دیجیتال هوشمند مانند آلامدا چنین حرکتی را انجام می دهد؟

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.