منو سایت

آیا توکن سوزی سولانا در راه است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا توکن سوزی سولانا در راه است؟

آیا توکن سوزی سولانا در راه است؟

پیشنهاد جدیدی برای تغییر مکانیسم کارمزد تراکنش در بلاک چین سولانا، از سوی آناتولی یاکوونکو، بنیانگذار سولانا، شایعات سوزاندن توکن سولانا را پاک کرده است.

این پیشنهاد شامل تنظیم یک کارمزد پایه پویا است که بر اساس بار فعلی در شبکه Solana محاسبه شده و برای هر واحد محاسباتی درخواست شده توسط تراکنش محاسبه می شود. به گفته یاکوونکو، راه حل باید هزینه ها را در دوره های فعالیت کم شبکه کاهش دهد و برعکس، هزینه ها را با افزایش بار افزایش دهد. بنابراین، اگر میانگین بار در هشت بلوک آخر از 50٪ بیشتر شود، کارمزد پایه 12.5٪ افزایش می یابد و بالعکس. حداقل هزینه حفظ می شود و حداکثر هزینه ای وجود ندارد.

چنین تغییراتی برخی را به یاد بازار کارمزد اتریوم می اندازد، جایی که سطح بار شبکه در نوسان است. در پاسخ به این پیشنهاد، یکی از بنیانگذاران Solana گفت که آنها حتی قبل از رقیب اصلی خود، اتریوم، یک هزینه اصلی پویا داشتند.

ذخیره توکن Solana با توجه به قانون صرفه جویی پیشنهادی در این آپدیت احتمالی، کاربران در ابتدا تصور می کردند که مکانیسم ذخیره توکن Solana پیاده سازی خواهد شد، اما معلوم شد که اینطور نیست. ایاکونکو گفت که واقعیت این است که 50 درصد از هزینه های جمع آوری شده در سولانا در حال حاضر در معرض سوزاندن است. تغییر مکانیسم هزینه فقط تعداد نهایی توکن های سولانا را تا حدودی تغییر می دهد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.