منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا ایلان ماسک می تواند سفیری برای اهداف وب 3.0 باشد؟

آیا ایلان ماسک می تواند سفیری برای اهداف وب 3.0 باشد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا ایلان ماسک می تواند سفیری برای اهداف وب 3.0 باشد؟

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و مالک جدید توییتر، که قبلاً از سیاست‌های آزادی بیان این پلتفرم انتقاد کرده بود، به دنبال تغییرات اساسی در این شبکه است. این تغییرات می تواند تأثیر زیادی بر وب 3.0 داشته باشد.

به گزارش Valx و به نقل از Ban Crypto، طی این تغییرات، برخی از مدیران ارشد توییتر اخراج شدند. همچنین مشخص شد که بایننس طبق تعهد قبلی خود، 500 میلیون دلار برای پوشش هزینه خرید توییتر اختصاص داده است.

گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ایلان ماسک ممکن است به عنوان مدیر عامل توییتر انتخاب شود. علاوه بر این، بلومبرگ فاش کرد که تیم جدیدی در بایننس مسئول بررسی این موضوع است که چگونه فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال می توانند به پلتفرم توییتر کمک کنند.

یکی از سخنگویان بایننس گفت که این برنامه ها هنوز در مراحل اولیه خود هستند. او افزود: «بایننس در حال ایجاد یک تیم داخلی برای تمرکز بر چگونگی کمک به توئیتر توسط بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. ما همچنین به طور فعال به دنبال برنامه‌ها و استراتژی‌هایی برای کمک به ایلان ماسک در تحقق چشم‌اندازش هستیم.”

نوامبر گذشته، توییتر یک تیم ارز دیجیتال داخلی ایجاد کرد تا ویژگی‌هایی را با استفاده از توکن‌های NFT و پرداخت‌های رمزنگاری ایجاد کند. پیش از این، ایلان ماسک اعلام کرده بود که قصد دارد رویکرد این پلتفرم را نسبت به مسائل بحث برانگیز و بحث برانگیز، از جمله توییت‌های تقلبی ربات مربوط به ارزهای دیجیتال، تغییر دهد.

مدیر عامل تسلا به کریس اندرسون، متصدی رویداد TED گفت: «اولویت اصلی من حذف هرزنامه ها و کلاهبرداران و مبارزه با ارتش ربات ها در توییتر است.

در بحبوحه نبرد بین توییتر و ماسک، پیام های خصوصی میلیاردر با چندین مدیر ارشد سابق توییتر عمومی شده است. در آن مکالمات، به نظر می‌رسید که ماسک از ایده جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر، برای ایجاد نهادی شبیه به توییتر که از نظارت دولت و تبلیغ‌کنندگان مصون باشد، استقبال کرد. دورسی در مورد یک پروتکل منبع باز صحبت می کند که توسط بنیادها پشتیبانی می شود نه یک شرکت متمرکز. به گفته ماسک، این دیدگاه ایده جالبی بود.

با این حال، سخنگوی این شرکت تایید کرد که یک تیم در حال کار بر روی راه حل هایی برای مبارزه با برخی از مشکلات توییتر، مانند افزایش تعداد حساب های کنترل شده توسط ربات ها در سال های اخیر است.

ایلان ماسک از منتقدان سرسخت سیاست های کنترل محتوای توییتر بوده است. او مدعی است که توییتر امکان آزادی بیان واقعی را از بین برده است. ماسک در جدیدترین توییت خود مدعی شده است که هنوز تغییری در این زمینه ایجاد نشده است.

اما ماسک که نظرات مطلقی در مورد آزادی بیان دارد، راه را برای تشکیل هیئت نظارت بر محتوای توییتر هموار کرد. او استدلال می کند که این تیم دیدگاه های متفاوتی خواهد داشت.

در همین حال، کمیسر اتحادیه اروپا تیری برتون به ماسک هشدار داد که “پرنده (با اشاره به لوگوی توییتر) طبق قوانین ما پرواز خواهد کرد.” این اطلاعیه در واکنش به شعار آزادی بیان ماسک برای تغییر سیاست های محتوای قبلی این پلتفرم اعلام شد.

هشدار تیری برتون به ایلان ماسک

اوایل این ماه، توییتر در جریان دادخواست خود اعلام کرد که خرید 44 میلیارد دلاری ماسک موضوع تحقیقات فدرال بوده است.

پیش از این گزارش‌هایی وجود داشت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کمیسیون تجارت فدرال (FTC) پرونده خرید توییتر را زیر نظر داشتند.

در همین حال، گزارش ها ادعا می کنند که درآمد تبلیغات، که بخش قابل توجهی از درآمد توییتر را تشکیل می دهد، ممکن است در نتیجه این معامله آسیب ببیند. برخی از تبلیغ‌کنندگان، از جمله شرکت جنرال موتورز، تبلیغات خود را تا زمانی که مسیر مدیریت جدید توییتر مشخص شود، متوقف کرده‌اند.

ماسک دیروز درباره تغییر سیاست پلتفرم با کاربران توییتر صحبت کرد.

بین کریپتو