منو سایت

آموزش خرید و فروش لایت کوین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش خرید و فروش لایت کوین

روش خرید و فروش لایت کوین در هر صرافی ارز دیجیتال کمی با دیگری متفاوت است. بنابراین بسته به صرافی که استفاده می کنید، روش خرید و فروش نیز تغییر می کند. برای یادگیری نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی های مختلف تا انتهای این مقاله بخوانید.

قبل از یادگیری نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی های مختلف، مقاله لایت کوین چیست؟ بخوانید هنگامی که با این ارز دیجیتال محبوب آشنا شدید، می توانید تصمیم به خرید و فروش آن بگیرید.

صرافی های خرید و فروش لایت کوین (LTC).

ارز دیجیتال لایت کوین با نماد LTC این یکی از قدیمی ترین آلتکوین ها در بازار ارز دیجیتال است. این سکه در سال 2011 توسط چارلی لی (چارلی لی که کارمند سابق گوگل بود راه اندازی شد. هدف لایت کوین بهبود و رفع مشکلات بیت کوین بود. به عنوان مثال، مشکلات بیت کوین شامل سرعت پایین تراکنش و کارمزد بالای تراکنش است که می تواند در لایت کوین بهبود یابد. تایید تراکنش لایت کوین 2.5 دقیقه و تایید تراکنش بیت کوین 10 دقیقه طول می کشد. بنابراین می توانیم شاهد بهبود بلاک چین بیت کوین در آینده لایت کوین باشیم.

در ادامه این مقاله چند نمونه از صرافی های خارجی و قابل اعتماد که لایت کوین را پشتیبانی می کنند را ارائه می دهیم. پس از معرفی آنها به نحوه خرید و فروش لایت کوین در چندین صرافی می پردازیم که در اصل راهنمای معاملات لایت کوین است. بزرگترین تلاش ما یادگیری استفاده از مبادلاتی است که شامل تحریم های ایران نمی شود. زیرا در حال حاضر بسیاری از صرافی های خارجی به کاربران ایرانی اجازه تجارت نمی دهند و ممکن است دارایی های شما مسدود شود.

صرافی هایی که لایت کوین را پشتیبانی می کنند

برخی از صرافی های خارجی که از ارز دیجیتال لایت کوین پشتیبانی می کنند عبارتند از:

این چند صرافی لیست کوتاهی از معروف ترین و معتبرترین صرافی هایی هستند که لایت کوین را پشتیبانی می کنند. برای اطلاع از سایر صرافی هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند، به سایت مراجعه کنید پس از جستجوی LTC به CoinMarketCap بروید، همه صرافی ها را در تب “Market” مشاهده کنید. پس از خرید، بهتر است آنها را در کیف پول لایت کوین ذخیره کنید.

آموزش خرید و فروش لایت کوین در صرافی کوین بیس

صرافی Coinbase برای اولین بار در سال 2012 راه اندازی شد. اما نظرات کاربران نشان می دهد که این تبادل عملکرد خوبی ندارد. این صرافی طی دو سال اخیر با آپدیت های کمی به یکی از محبوب ترین صرافی های ارز دیجیتال تبدیل شده است. البته لازم به ذکر است که کوین بیس در حال حاضر تحت تحریم نیست و به کاربران ایرانی نیز خدمات ارائه می دهد. این صرافی علاوه بر امکان خرید و فروش ارز دیجیتال، دسترسی کامل به کیف پول Coinbase را نیز برای کاربران فراهم می کند تا دارایی های خود را در آن ذخیره کنند.

برای شروع یادگیری نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی کوین بیس، ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید و وارد شوید. برای این کار کافیست روی گزینه Login واقع در گوشه سمت چپ سایت کلیک کنید.

صرافی کوین بیس

ارز دیجیتال لایت کوین را در صرافی کوین بیس بخرید

قبل از شروع فرآیند خرید لایت کوین، باید بدانید که برای استفاده از صرافی ارز دیجیتال، باید مقداری دارایی را به کیف پول حساب خود واریز کنید. از آنجایی که کوین بیس یک ارز خارجی است و از تومان پشتیبانی نمی کند، می توانید در صرافی محلی، تومان خود را به تتر یا ارز دیجیتال دیگری تبدیل کرده و به حساب کوین بیس واریز کنید. برای دسترسی به سایت کوین بیس، نرم افزار را تغییر دهید IP استفاده کنید.

اکنون برای شروع خرید لایت کوین در این صرافی، مراحل زیر را دنبال کنید.

خرید و فروش در کوین بیس

فروش ارز دیجیتال لایت کوین در صرافی کوین بیس

برای فروش لایت کوین از طریق کوین بیس، باید دقیقاً همان مراحل خرید را طی کنید. تنها تفاوت این است که به جای خرید باید قسمت فروش را پر کنید. همچنین، مقدار لایت کوینی را که باید در مقابل ارز دیجیتال دیگری که می خواهید معامله کنید، وارد کنید.

مطمئن شوید که جفت معاملاتی شما درست است. به عنوان مثال، برای فروش لایت کوین و دریافت بیت کوین در ازای آن، جفت معاملاتی شما، LTC/BTC خواهد بود

آموزش خرید و فروش لایت کوین در صرافی کراکن

صرافی کراکن یک صرافی ارز دیجیتال است که در سال 2011 در ایالات متحده شروع به کار کرد. پس از دو سال توسعه و آزمایش، Kraken در سال 2013 در دسترس کاربران قرار گرفت، در حال حاضر این صرافی رتبه 4 را در بین صرافی های ارز دیجیتال دارد و از بسیاری از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند.

صرافی کراکن

ارز دیجیتال لایت کوین را در صرافی کراکن خریداری کنید

مشابه نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی کوین بیس، ابتدا باید یک حساب کاربری در صرافی کراکن ایجاد کنید. لازم به ذکر است که صرافی کراکن یک تغییر دهنده نرم افزار نیز می باشد IP باز می شود و به کاربران ایرانی امکان استفاده از آن را می دهد. پس از ایجاد یک حساب کاربری، باید آن را دوباره بارگذاری کنید. به عنوان مثال، اگر مقداری بیت کوین یا حتی تتر در کیف پول خود دارید، باید آن را به Kraken پیوند داده و به حساب Kraken خود واریز کنید. اکنون حساب کراکن شما آماده خرید و فروش لایت کوین است.

گزینه معاملاتی صرافی کراکن

فروش ارز دیجیتال لایت کوین در صرافی کراکن

برای فروش لایت کوین در صرافی کراکن باید همانند خرید آن عمل کنید و مراحل زیر را به شما آموزش می دهیم.

فروش لایت کوین در صرافی کراکن

نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی والکس را بیاموزید

صرافی والکس یک صرافی ایرانی برای کاربران ایرانی است که استفاده از آن نیازی به تغییر IP یا سایر روش های دور زدن محدودیت ندارد. این صرافی مستقیماً از تومان پشتیبانی می کند و برای خرید ارزهای دیجیتال نیازی به تبدیل تومان به سایر ارزهای فیات نیست. شما می توانید به راحتی تومان را به لایت کوین تبدیل کرده و آن را به کیف پول ارز دیجیتال خود واریز کنید.

نحوه خرید و فروش لایت کوین در صرافی والکس مشابه یکدیگر است و فقط باید مراحل زیر را دنبال کنید.

خرید و فروش فوری در صرافی والکس
    انجام معامله در صرافی والکس

فروش لایت کوین در صرافی والکس نیز به همین صورت انجام می شود که تنها تفاوت آن در انتخاب گزینه فروش است.

کیف پول لایت کوین (LTC).

هنگامی که نحوه خرید و فروش لایت کوین را یاد گرفتید، باید آن را در یک کیف پول رمزنگاری امن ذخیره کنید. از آنجایی که لایت کوین یک ارز نسبتا قدیمی و شناخته شده است، اکثر کیف پول ها از آن پشتیبانی می کنند. اگر مقدار زیادی لایت کوین دارید و می خواهید روی آن سرمایه گذاری کنید، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری مانند دفتر کل یا طاق درخواست کمک کنید اما اگر معامله گر هستید و معاملات شما کوتاه مدت است، کیف پول های نرم افزاری به کیف پول اعتماد کنید یا متاماسک آنها گزینه های خوبی هستند.

اگر تجربه ای در تجارت و سرمایه گذاری در لایت کوین دارید، نظر و پیش بینی خود را در مورد این ارز دیجیتال برای ما بنویسید.

coinmarketcapcoinbase