منو سایت

آموزش استخراج بیت کوین ارزینجا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش استخراج بیت کوین ارزینجا

نحوه استخراج بیت کوین: راهنمای استخراج بیت کوین قسمت اول

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرآیند ایجاد بلوک های معتبر است که سوابق تراکنش ها را به دفتر کل بیت کوین به نام بلاک چین اضافه می کند. این یکی از اجزای حیاتی شبکه بیت کوین است زیرا به اصطلاح «مشکل خرج مضاعف» را حل می کند.

مشکل خرج مضاعف به نیاز به اجماع در مورد تاریخچه تراکنش اشاره دارد. مالکیت بیت کوین را می توان از طریق رمزنگاری کلید عمومی به صورت ریاضی اثبات کرد. با این حال، رمزنگاری به تنهایی نمی تواند تضمین کند که یک سکه قبلاً برای شخص دیگری ارسال نشده است. برای تشکیل یک تاریخچه تراکنش مشترک، باید یک دستور اجماع بر اساس، به عنوان مثال، زمانی که هر تراکنش ایجاد شده است، داشت. اما هر ورودی خارجی می تواند توسط هر کسی که آن را ارائه می دهد دستکاری شود و شرکت کنندگان را ملزم به اعتماد به شخص ثالث کند.

در این مقاله در مورد ماینینگ کریپتو، نحوه استخراج بیت کوین، نحوه استخراج بیت کوین، هزینه استخراج بیت کوین، غیرقانونی بودن استخراج بیت کوین و مشکلات مختلفی که ماینرها هنگام استخراج بیت کوین با آن مواجه می شوند، صحبت خواهیم کرد.

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند؟

ماینینگ (به طور کلی استخراج بلاک چین) از انگیزه های اقتصادی برای ارائه یک روش امن و یک سیستم سفارش داده قابل اعتماد استفاده می کند. اشخاص ثالثی که معاملات را سفارش می دهند غیرمتمرکز هستند و برای رفتار صحیح پاداش مالی دریافت می کنند. برعکس، هر رفتار بدی منجر به از دست رفتن منابع اقتصادی می شود، حداقل تا زمانی که اکثریت تصمیم گیرندگان صادق باشند.

در مورد استخراج بیت‌کوین، این امر با ایجاد زنجیره‌ای از بلوک‌ها به دست می‌آید که از نظر ریاضی می‌توان ترتیب صحیح و با تعهد خاص منابع را ثابت کرد. این فرآیند به ویژگی های ریاضی هش رمزنگاری بستگی دارد. هش راهی برای رمزگذاری داده ها به روشی استاندارد است.

هش ها یک ابزار رمزگذاری یک طرفه هستند، به این معنی که رمزگشایی آنها در ورودی آنها تقریبا غیرممکن است مگر اینکه هر ترکیب ممکنی امتحان شود تا زمانی که نتیجه با هش داده شده مطابقت داشته باشد. پس بیت کوین چگونه استخراج می شود؟

این همان کاری است که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین انجام می‌دهند: آن‌ها در هر ثانیه تریلیون‌ها تراکنش را روی تابع هش امتحان می‌کنند تا زمانی که موردی را پیدا کنند که با شرایطی به نام «nance» مطابقت داشته باشد. Nuances اعداد تصادفی هستند که اگر به تابع هش وارد شوند، یک معادله خاص مرتبط با یک تراکنش را حل می کنند. یکی از مسائلی که باید در مورد بلاک چین بیت کوین در نظر گرفت مشکل شبکه است. درجه سختی شبکه پارامتری است که معمولاً با هش ریت (قدرت ماینرها) تنظیم می شود و میزان سختی استخراج بیت کوین در شبکه را تعیین می کند. سختی شبکه بیت کوین پس از استخراج هر 16 بلاک یا تقریباً هر دو هفته بسته به قدرت استخراج تنظیم می شود.

هش تولید شده توسط ماینرها به عنوان یک شناسه برای هر بلوک خاص استفاده می شود و از داده های موجود در هدر بلوک تشکیل شده است. مهمترین اجزای هش، ریشه مرکل و هش منحصر به فرد بلوک قبلی است. ریشه مرکل تنها و آخرین هش کل درخت مرکل است که شامل خلاصه ای از تمام داده های بلوک است. ریشه مرکل به عنوان خلاصه ای از هر بلوک در هدر خود ذخیره می شود و یکپارچگی داده ها را حفظ می کند. این بدان معنی است که تغییر حتی کوچکترین جزء یک بلوک به طور قابل توجهی هش مورد انتظار آن و همچنین هش هر بلوک بعدی را تغییر می دهد. گره ها بلافاصله این نسخه نادرست بلاک چین را رد می کنند و از شبکه در برابر دستکاری محافظت می کنند.

از طریق شرایط سخت، شبکه تضمین می‌کند که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین کار واقعی را انجام می‌دهند که برای استخراج زمان و برق مصرف می‌کند. به همین دلیل است که پروتکل اجماع بیت کوین “اثبات کار” نامیده می شود تا آن را از انواع دیگر مکانیسم های ایجاد بلوک متمایز کند.

اما چقدر طول می کشد تا بلاک بیت کوین تولید شود؟ معمولاً حدود 10 دقیقه طول می کشد تا بلاک بیت کوین ایجاد شود، اگرچه این فقط برای پردازنده های قدرتمند صدق می کند. سخت افزار استخراج بیت کوین که استفاده می کنید تعیین می کند که چقدر سریع می توانید استخراج کنید.

چرا باید بیت کوین استخراج کنیم؟

از بسیاری جهات، استخراج بیت کوین با استخراج طلا قابل مقایسه است. Cryptomining (در مورد بیت کوین) یک عملیات رایانه ای است که بیت کوین های جدید ایجاد می کند و معاملات و مالکیت ارز دیجیتال را ردیابی می کند. استخراج بیت کوین و طلا انرژی بر است و می تواند پاداش های مالی قابل توجهی را برای ماینرها فراهم کند.

بنابراین می توانید برای کسب درآمد، بیت کوین استخراج کنید. برخی از ماینرهای بیت کوین با ترکیب تلاش های خود با سایر ماینرها، استخرهای استخراج بیت کوین را ایجاد می کنند. گروه‌هایی از ماینرها که با هم کار می‌کنند شانس بیشتری برای دریافت پاداش و تقسیم سود دارند. علاوه بر این، اعضای استخر ماینینگ برای اینکه بخشی از استخر باشند، هزینه ای می پردازند.

اگر تمرکز شما روی پول نیست، اگر از بازی های رایانه ای و یادگیری در مورد این فناوری جدید لذت می برید، ممکن است بخواهید بیت کوین استخراج کنید. به عنوان مثال، هنگام پیکربندی استخراج بیت کوین، می توانید نحوه عملکرد رایانه ها و شبکه های مبتنی بر بلاک چین را بیاموزید.

آیا استخراج بیت کوین ارزشش را دارد؟

برای یافتن پاسخ سوال بالا، لطفاً تجزیه و تحلیل هزینه و درآمد استخراج (با استفاده از ماشین حساب های استخراج موجود در برخی سایت ها) را انجام دهید تا ببینید آیا استخراج بیت کوین ارزش تلاش شما را دارد یا خیر. تجزیه و تحلیل هزینه- فایده روشی سیستماتیک است که سازمانها برای تعیین اینکه کدام اقدامات باید انجام شود و از کدام اقدامات باید اجتناب شود استفاده می کنند.

ابتدا مشخص کنید که آیا مایلید سرمایه اولیه لازم را در سخت افزار سرمایه گذاری کنید و قبل از تخصیص منابع خود، ارزش آینده بیت کوین و میزان دشواری آن را مشخص کنید. همچنین بسیار مهم است که سطح سختی ارز دیجیتالی را که می خواهید استخراج کنید بررسی کنید تا ببینید آیا عملیات ماینینگ اصلاً سودآور خواهد بود یا خیر.

وقتی هم قیمت بیت کوین و هم سختی استخراج کاهش می یابد، معمولاً به این معنی است که ماینرهای کمتری بیت کوین استخراج می کنند و به دست آوردن بیت کوین راحت تر است. با این حال، انتظار داشته باشید که با افزایش قیمت بیت کوین و دشواری استخراج بیت کوین، ماینرهای بیشتری برای بیت کوین کمتر رقابت کنند.

آیا استخراج بیت کوین قانونی است؟

اگر می‌پرسید آیا استخراج بیت‌کوین قانونی است، با توجه به پذیرش مراجع مختلف، پاسخ مثبت است. به عنوان مثال، Enigma (مستقر در ایسلند) یکی از بزرگترین عملیات استخراج بیت کوین در جهان را افتتاح کرد. از سوی دیگر، ماینرهای کریپتو توسط شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) در ایالات متحده، انتقال دهنده پول در نظر گرفته می شوند، به این معنی که ممکن است تحت قوانین آژانس باشند.

به گفته معاون رئیس جمهور سالوادور بوکل، علاوه بر این، یک “شهر بیت کوین” جدید در السالوادور به شکل سکه در نوامبر 2021 ساخته خواهد شد. استخراج بیت کوین با انرژی زمین گرمایی در سراسر شهر تولید خواهد شد. السالوادور یک میلیارد دلار برای شروع ساخت شهر با کمک ارائه دهنده زیرساخت ارزهای دیجیتال Blockstream جمع آوری می کند.

با این حال، استخراج بیت کوین در الجزایر، نپال، روسیه، بولیوی، مصر، مراکش، اکوادور و پاکستان ممنوع است. همیشه باید قوانین محلی را بررسی کنید تا دریابید که آیا استخراج بیت کوین در حوزه قضایی شما قانونی است یا خیر.

ادامه این مقاله را در قسمت دوم آموزش استخراج بیت کوین بخوانید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.