منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش ارسال و دریافت ارز دیجیتال در TrustVault

آموزش ارسال و دریافت ارز دیجیتال در TrustVault

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش ارسال و دریافت ارز دیجیتال در TrustVault

TrustVault یکی از معروف ترین و پرکاربردترین کیف پول های نرم افزار ارز دیجیتال است که می توانید پس از نصب آن بر روی گوشی هوشمند خود از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی های مثبت این کیف پول رایگان بودن و داشتن رابط کاربری بسیار ساده است.

بنابراین ارسال و دریافت ارز دیجیتال در TrustVault حتی برای مبتدیان نیز امکان پذیر است و با آموزش ساده هرکسی می تواند آن را انجام دهد. برای شروع، کیف پول را از trustwallet.com دانلود کنید.

آموزش ارسال ارز دیجیتال به TrustVault

پس از نصب و ایجاد حساب کاربری در کیف پول نرم افزار TrustVault وارد صفحه اصلی آن می شوید که امکان ارسال و دریافت ارز دیجیتال در TrustVault را به شما می دهد. یک نماد تنظیمات در گوشه سمت راست بالای صفحه وجود دارد. بهتر است در همان ابتدا ارزهای دیجیتال مهم خود را با استفاده از این گزینه به صفحه کیف پول اصلی اضافه کنید.

افزودن ارزهای دیجیتال به لیست TrustVault

با کلیک بر روی این گزینه با یک جستجوی ساده می توانید به تمامی ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشید و ارسال و دریافت ارز دیجیتال در TrustVault آسانتر می شود. سپس ارزهای دیجیتال مهم مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بایننس، ترون و سایر ارزهای دیجیتال را به لیست اضافه کنید. هنگامی که این ارزهای دیجیتال به صفحه اصلی اضافه می شوند، می توانید تغییرات قیمت هر یک از آنها و موجودی آن ارز را در کیف پول خود مشاهده کنید.

برای ارسال ارز دیجیتال از TrustVault به حساب فردی دیگر یا حساب کاربری خود در صرافی، ارز دیجیتال مورد نظر را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در صفحه جدیدی که ظاهر می شود، یک گزینه “ارسال” کاری وجود دارد که باید در مورد آن انجام دهید. صفحه جدید نمایش داده شده دارای دو فیلد خالی است.

ارز دیجیتال را به TrustVault ارسال کنید

بخش اول “آدرس گیرنده”مربوط به لینک کیف پول ارز دیجیتال هدف است که در این قسمت وارد می شود.آن را بچسبانیدالبته، یک گزینه مرتبط با اسکن QR به کدی تبدیل می شود که می توانید روی آن کلیک کنید تا کد QR کیف پول مورد نظر را اسکن کنید.

صفحه مربوط به ارسال ارز دیجیتال به TrustVault

قسمت دوم با عنوان “تعداد”، مربوط به مقدار ارز دیجیتالی است که می خواهید ارسال کنید. در کنار این گزینه یک “حداکثراگر روی آن کلیک کنید کل موجودی ارز دیجیتال مورد نظر شما در این قسمت وارد می شود و تمام آن ارز را ارسال می کنید. اما اگر می خواهید تنها بخشی از این ارز را ارسال کنید، باید مبلغ آن را وارد کنید.

و در نهایت، روی گزینه “ادامه هید” بر روی بالا سمت راست کلیک کنید تا تراکنش با موفقیت انجام شود. البته ممکن است پس از تایید تراکنش با خطاهایی مواجه شوید که در ادامه به آن می پردازیم.

تایید ارسال تراکنش به TrustVolt

نکات مهم هنگام ارسال ارز دیجیتال

برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در TrustVault به حساب صرافی کاربر یا کیف پول دیگر، باید هزینه تراکنش را نیز پرداخت کنید. البته کارمزد معامله همیشه بر عهده مبتکر معامله است. پس از هر تراکنش، کارمزد تراکنش به طور خودکار از کیف پول شما کسر می شود. مگر اینکه پول کافی برای پرداخت آن نداشته باشید.

با یک مثال توضیح می دهیم. به عنوان مثال، شما قصد دارید ارز دیجیتالی را که پلتفرم معاملاتی برای این تراکنش استفاده کرده است، ارسال کنید. TRC-20 F. شما باید ارز دیجیتال TRON را در کیف پول خود داشته باشید تا بتوانید هزینه تراکنش را در پلتفرم TRC-20 پرداخت کنید. اگر Tron در کیف پول شما وجود ندارد، خطای عنوان “TRX کافی برای پوشش هزینه شبکه وجود ندارد” ظاهر می شود.

برای رفع این خطا، باید موجودی Tron یا هر ارز دیجیتالی را افزایش دهید تا کارمزد تراکنش این پلتفرم معاملاتی را پرداخت کنید. یک راه خرید مقداری Tron از صرافی و انتقال آن به کیف پول است، راه دیگر استفاده از برنامه های غیرمتمرکز TrustVault (DApps) است. در میان این برنامه ها، صرافی های غیرمتمرکز مانند UniSwap، PancakeSwap وجود دارد که به شما امکان تبدیل ارزهای دیجیتال را به یکدیگر می دهد. سپس از این طریق می توانید هر ارز دیجیتالی را که دارید به ترون تبدیل کنید.

نحوه دریافت ارز دیجیتال را در TrustVault بیاموزید

برای دریافت ارزهای دیجیتال از صرافی ها یا افراد دیگر، ابتدا باید ارز مورد نظر را در کیف پول پیدا کنید. در واقع ارسال و دریافت ارز دیجیتال در TrustVault از یک صفحه شروع می شود که همان صفحه مربوط به ارز دیجیتال مورد نظر است. به عنوان مثال، شما مقداری اتریوم را از یک صرافی خریداری کرده اید و می خواهید آن را در کیف پول TrustVault واریز کنید. در این صورت، باید اتریوم را در بین ارزهای دیجیتال خود پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. در صفحه جدیدی که مشاهده می کنید یک گزینه فراخوانی می شود “دریافت” خواهید دید. روی آن کلیک کنید.

    ارز دیجیتال را در TrustVolt دریافت کنید

یک کد QR با لینک زیر به شما نشان داده می شود. باید لینک نشان داده شده را کپی کرده و در قسمت کیف پول صرافی وارد کنید تا ارز دیجیتالی که خریداری کرده اید به کیف پول TrustVault واریز شود و آن را دریافت کنید. اگر یکی از دوستان شما بخواهد برای شما ارز دیجیتال واریز کند، می تواند از این کد QR استفاده کند استفاده کنید و در کیف پول خود اسکن کنید.

نکات مهم هنگام دریافت ارز دیجیتال

از آنجایی که TrustVault یک کیف پول ارز دیجیتال رایگان با رابط کاربری بسیار ساده است، نکات زیادی برای استفاده از آن باقی نمانده است. اما برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در TrustVault باید به چند نکته توجه کنید تا تراکنش شما به درستی انجام شود.

توجه داشته باشید که برای تراکنش ها، استاندارد توکن یا روش انتقال باید در مبدا و مقصد یکسان باشد. یعنی اگر پلتفرم معاملاتی بورس، ترون یا TRC-20 خوب، شما باید همان پلتفرم تراکنش را در کیف پول TrustVault انتخاب کنید. البته نکته دیگری نیز در این زمینه وجود دارد; اینکه تمام پلتفرم‌های معاملاتی برای بسیاری از ارزهای دیجیتال در TrustVault پشتیبانی نمی‌شوند. بنابراین، باید پلتفرم معاملات صرافی را با بستر معاملات کیف پول هماهنگ کنید.

پلتفرم های معاملاتی در TrustVolt

نکته دیگر کارمزد تراکنش یا کارمزد تراکنش در هر پلتفرم معاملاتی است. برای مثال پلتفرم معاملاتی اتریوم یا ERC-20 قیمت نسبتا بالایی دارد و پلتفرم معاملاتی Tron یا TRC-20 قیمت بسیار پایین و مناسبی دارد. بنابراین، مطمئن شوید که پلتفرم تراکنش انتخاب شده برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال به TrustVault باید دارای کارمزد تراکنش منطقی متناسب با حجم انتقال باشد. در غیر این صورت، باید هر مقداری که کارمزد تراکنش محاسبه شده است، پرداخت کنید.

در نهایت باید بگوییم که برای پرداخت کارمزد تراکنش باید توکن این بستر معاملاتی را داشته باشید. به عنوان مثال، اگر پلت فرم معاملاتی ERC-20 را انتخاب کنید، باید مقداری Tron (TRX) در کیف پول خود داشته باشید یا اگر BEP-20 را انتخاب کنید، باید بایننس (BNB) داشته باشید.

آیا تا به حال برای انتقال ارز دیجیتال با استفاده از TrustVault مشکل داشته اید؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.