منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش ارسال و دریافت ارز دیجیتال در کیف پول لجر

آموزش ارسال و دریافت ارز دیجیتال در کیف پول لجر

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش ارسال و دریافت ارز دیجیتال در کیف پول لجر

Ledger Nano S و Nano X کیف پول های ارز دیجیتال امنی هستند که برای همه کاربران قابل دسترسی است. کیف پول لجر نه تنها از تراشه هایی استفاده می کند که توسط آژانس ملی امنیت سایبری فرانسه (ANSSI) تایید شده است، بلکه استفاده و مدیریت آن ها نیز با وجود پیچیدگی بسیار سریع قابل یادگیری است.

کار با کیف پول های سخت افزاری برای مبتدیان آسان نیست. ارسال و دریافت ارز دیجیتال در کیف پول لجر ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد. در این مقاله از وبلاگ والکس، نحوه ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال با استفاده از کیف پول لجر را مرحله به مرحله توضیح می دهیم.

راهنمای ارسال و دریافت ارز دیجیتال در کتاب

آموزش را با بیت کوین شروع می کنیم. هنگامی که بیت کوین را در یک صرافی ارز دیجیتال، خودپرداز بیت کوین یا پلت فرم معاملاتی همتا به همتا (P2P) خریداری می کنید، باید توکن های ارز دیجیتال خریداری شده خود را به یک کیف پول ارز دیجیتال قابل اعتماد منتقل کنید. برای ارسال ارز دیجیتال از کیف پول خود، باید با روش انجام این کار نیز آشنا باشید.

همانطور که می دانید کیف پول های سخت افزاری امن ترین نوع کیف پول برای ذخیره ارزهای دیجیتال هستند.

در زیر توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید بیت کوین را در عرض چند دقیقه با استفاده از کیف پول خود ارسال و دریافت کنید.

ارز دیجیتال را در دفتر کل دریافت کنید

در اولین مرحله از اتصال این کیف پول سخت افزاری، باید Ledger Live را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. همچنین، Nano S یا X خود را آماده کار کنید.

فرض کنید مقداری بیت کوین (BTC) در صرافی دارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن بیت کوین ها را از صرافی به کیف پول دفتر خود ارسال کنید. این بدان معنی است که شما باید دو کار را انجام دهید:

۱) اپلیکیشن بیت کوین لجر را بر روی کیف پول دفتر کل خود نصب کنید و یک حساب Ledger Live برای BTC ایجاد کنید.

2) یک آدرس عمومی بیت کوین برای دفتر کل ایجاد کنید (سپس بیت کوین ها را از طریق صرافی خود به آن آدرس ارسال کنید)

در اینجا نحوه انجام هر دو مرحله آورده شده است.

اگر هنوز ارزی در کیف پول یا حساب صرافی خود ندارید، مقاله خرید ارز دیجیتال راهنمای شما در این مسیر است.

مرحله 1 – کیف پول را به رایانه متصل کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید

برنامه Ledger Live را باز کنید. سپس، کیف Ledger Nano خود را با استفاده از کابل USB به رایانه خود متصل کنید، سپس نانو پین خود را وارد کنید.

کیف پول را به کامپیوتر وصل کنید

مرحله 2 – برنامه Ledger Wallet Bitcoin را در رایانه خود راه اندازی کنید

برنامه لجر در رایانه شخصی

برنامه Ledger Wallet Bitcoin را در رایانه خود باز کنید و رمز عبور را وارد کنید.

مرحله 3 – برنامه Ledger Wallet Bitcoin را در تلفن همراه خود باز کنید

    برنامه زنده لجر در دستگاه تلفن همراه

با استفاده از دکمه های موجود در گوشه سمت راست بالای کیف، اپلیکیشن Ledger Wallet Bitcoin را روی موبایل خود باز کنید.

مطمئن شوید که پشتیبانی مرورگر روی NO تنظیم شده است. در این مرحله یک پیغام پاپ آپ روی صفحه کامپیوتر شما ظاهر می شود.

از آنجایی که اپلیکیشن بیت کوین لجر کیف دارای رابط کاربری مشابهی برای مدیریت بیت کوین و بیت کوین کش (BCH) است، روی گزینه BITCOIN کلیک کنید. زیرا می خواهید بیت کوین را به کیف پول Ledger Nano S خود منتقل کنید.

اگر می خواهید BCH را انتقال دهید، باید روی گزینه BITCOIN CASH کلیک کنید.

مرحله 4 – نوع آدرس کیف پول را انتخاب کنید

یک آدرس کیف پول در کیف پول دفتر کل انتخاب کنید

یک پیام پاپ آپ روی صفحه ظاهر می شود که از شما می خواهد بین آدرس Legacy و SegWit یکی را انتخاب کنید.

توصیه می‌کنیم SEGWIT را انتخاب کنید زیرا کارمزد کمتر و تراکنش‌های سریع‌تری دارد.

کیف پول Ledger Nano S به محض کلیک بر روی این گزینه باز می شود.

مرحله 5 – یک حساب کاربری برای انتقال هر ارز دیجیتال ایجاد کنید

اکنون کیف پول ارز دیجیتال شما به یارانه مرتبط شده است و باید حساب خود را در برنامه Ledger Live انتخاب کنید. پس روی Add Account کلیک کنید. بیت کوین (BTC) را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

حساب‌های موجود در برنامه Ledger Live رمزنگاری را ارسال و دریافت می‌کنند

پس از کلیک بر روی Continue، از شما خواسته می شود تا Enable Ledger Manager را در کیف پول Ledger خود انتخاب کنید. این گزینه را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا اپلیکیشن بیت کوین (BTC) در کیف پول نصب شود.

پس از نصب برنامه، پیامی برای باز کردن برنامه بیت کوین در کیف پول ظاهر می شود. با انتخاب آن، پیامی در کیف پول خود خواهید دید که به شما اطلاع می دهد که برنامه آماده و با کیف پول شما همگام شده است.

کیف پول خود را با برنامه لجر همگام کنید

سپس روی Add Account کلیک کنید تا مراحل راه اندازی تکمیل شود. سپس پیامی به شما نشان داده می شود که می گوید “اکانت شما با موفقیت اضافه شد”. وقتی این پیام را دیدید، روی Done کلیک کنید. در Ledger Nano، از پیغام آماده شدن برنامه خارج شوید و “Return to Wallet Home” را انتخاب کنید.

مرحله 6 – ارز دیجیتال را دریافت کنید

اکنون می توانید بیت کوین را به کیف پول خود ارسال کنید. البته توجه داشته باشید که کیف پول (یا هر کیف پول دیگری) به معنای واقعی کلمه بیت کوین را ذخیره نمی کند، بلکه کلیدهای خصوصی را که برای انجام تراکنش های مجاز نیاز دارید ذخیره می کند.

برای شروع به یک آدرس عمومی نیاز دارید که دفتر کل بتواند بیت کوین های شما را دریافت کند. برای تولید این کلید، برنامه را دوباره باز کنید و Get را انتخاب کنید.

سپس زیر منوی Receive باز می شود که باید گزینه بیت کوین را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

    دریافت بیت کوین در کیف پول

اکنون برنامه آدرس عمومی را ایجاد می کند و از شما می خواهد تأیید کنید که آدرس عمومی نمایش داده شده در برنامه همان آدرسی است که در کیف پول دفتر کل شما نشان داده شده است.

دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید 100% مطابقت دارند، سپس آدرس را کپی یا ذخیره کنید. در نهایت، به کیف پول کتاب خود بروید و برای تأیید، تأیید را انتخاب کنید. برنامه تضمین می کند که آدرس به صورت ایمن به اشتراک گذاشته شده است. سپس Done را انتخاب کنید یا در صورت نیاز به بررسی مجدد آدرس، مجدداً بررسی کنید.

اکنون، با کپی کردن یا ذخیره آدرس، می توانید وارد صرافی (یا کیف پول خارجی) خود شوید و بیت کوین های خود را به آدرس کیف پول BTC خود ارسال کنید.

مرحله 7 – دریافت ارز دیجیتال را به پایان برسانید

به محض تایید تراکنش، در تاریخچه تراکنش شما ظاهر می شود. موجودی حساب شما نیز به روز خواهد شد. مطمئن شوید که وجوه شما در کیف پول کتاب ایمن است. فرآیند ارسال سایر ارزهای دیجیتال به کیف پول Ledger Nano S شما نیز به همین صورت است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه رمزنگاری مربوطه را راه اندازی کنید و طبق این راهنما مراحل را دنبال کنید.

برای دسترسی به توکن های ERC-20 به یک حساب اتریوم نیاز دارید. کل فرآیند انتقال ارزهای دیجیتال به کیف پول سخت افزاری دفتر کل نباید بیش از 5 دقیقه طول بکشد.

ارسال ارز دیجیتال با استفاده از کیف پول لجر

ارسال کریپتو از طریق Ledger Nano S یا X بسیار شبیه به دریافت کریپتو است، اگرچه بدیهی است که فرآیند برعکس چیزی است که گفتیم. مجدداً باید دفتر کل را به رایانه متصل کنید و در عین حال از Ledger Live برای وارد کردن جزئیات استفاده کنید.

مرحله 1 – یک حساب کاربری انتخاب کنید و آدرس گیرنده را در کتاب وارد کنید

ابتدا Ledger Live را باز کرده و گزینه Submit را انتخاب کنید. با فرض اینکه می خواهید بیت کوین ارسال کنید، بیت کوین را از لیست کشویی Account to debit انتخاب کنید.

سپس آدرس گیرنده را وارد کنید. حتما آدرسی را که بیت کوین به آن ارسال می کنید دوباره چک کنید تا آن را به آدرس اشتباهی ارسال نکنید و ارز دیجیتال خود را از دست ندهید. در نهایت روی Continue کلیک کنید.

    آدرس گیرنده بیت کوین برای انتقال ارز دیجیتال با دفتر کل

مرحله 2 – مبلغ مورد نظر را برای ارسال وارد کنید

سپس باید مبلغی را که می خواهید برای ارسال و دریافت ارز دیجیتال به کیف پول دفتر کل ارسال کنید وارد کنید یا اگر می خواهید تمام دارایی های خود را منتقل کنید، روی Send Max کلیک کنید. سپس هزینه ای را که می خواهید پرداخت کنید انتخاب کنید. بنابراین اگر می‌خواهید تراکنش سریع‌تر انجام شود، می‌توانید این مبلغ را افزایش دهید یا می‌توانید با همان مبلغ استاندارد، روند را ادامه دهید.

سپس قبل از کلیک بر روی ادامه، جزئیات تراکنش را تأیید کنید. در این مرحله است که Ledger Live از شما می خواهد که اپلیکیشن بیت کوین را در کیف پول لجر خود باز کنید. بنابراین به صفحه اصلی کیف پول خود بروید و روی Continue to Ledger Live کلیک کنید.

مرحله 3 – مبلغ را تأیید و ارسال کنید

نمایش جزئیات تراکنش ارسال بیت کوین در کیف پول لجر

همانطور که همچنان به ارسال و دریافت ارز دیجیتال به کیف پول دفتر کل خود ادامه می دهید، همه چیز را دوباره بررسی کنید و قبل از تایید جزئیات تراکنش، Accept to ledger خود را انتخاب کنید. سپس ممکن است از شما بخواهد که دوباره انتخاب کنید و جزئیات کارمزد تراکنش را تأیید کنید (بسته به ارز دیجیتالی که ارسال می کنید).

مرحله 4- ارسال ارز دیجیتال به دفتر کل را به پایان برسانید

در نهایت تراکنش تکمیل شده و توکن برای گیرنده ارسال می شود.

استفاده از کیف پول های دفتری خارجی

فرآیندی که در بالا ذکر شد برای اکثر ارزهای دیجیتال اصلی صادق است، اما برخی از ارزهای دیجیتال مستقیماً توسط Ledger Live پشتیبانی نمی‌شوند. این بدان معناست که برای ارسال و دریافت وجوه باید یک دفتر کل کیف پول خارجی داشته باشید.

لجر ارزهای رمزپایه ای را که پشتیبانی می کند در وب سایت خود فهرست می کند. این لیست را بررسی کنید تا ببینید کدام یک از ارزهای رمزنگاری شده خود را می توانید با استفاده از Ledger Live انتقال دهید و کدام یک به یک کیف پول اختصاصی خارجی نیاز دارند.

به عنوان مثال، دارندگان Terra (LUNA) باید Terra Station را در رایانه خود دانلود کرده و با استفاده از برنامه Ledger Nano از آن استفاده کنند. همین فرآیند برای انتقال ارزهای رمزنگاری شده که توسط Ledger Live پشتیبانی نمی‌شوند، اعمال می‌شود.

نحوه اتصال کیف پول خارجی به دفتر کل

ابتدا باید اپلیکیشن ارز دیجیتال کیف پول را با استفاده از Ledger Live دانلود کنید و سپس در زمانی که کیف پول به کامپیوتر متصل است، کیف پول خارجی را دانلود، نصب و باز کنید. معمولاً گزینه ای مانند «ورود به سیستم با کیف پول سخت افزاری» یا «جمع آوری کیف پول سخت افزاری» در کیف پول خارجی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. پس از اتصال بین کیف پول و دفتر کل، می توانید از کیف پول خارجی گزینه های «دریافت» و «ارسال» را انتخاب کنید و طبق معمول تراکنش های Nano S یا X خود را تأیید کنید.

پیوند به کتاب متامسک در نرم افزار متامسک

پس از تایید، دستورالعمل های نشان داده شده روی صفحه را ادامه دهید تا فرآیند تکمیل شود. این کتاب چند مرحله دیگر برای بهبود عملکرد و امنیت دارد.

می توانید از MetaMask برای انجام معاملات با استفاده از وجوه موجود در کیف پول Ledger Nano خود استفاده کنید.

نکاتی برای شروع کار با لجر برای مبتدیان

ارسال و دریافت ارز دیجیتال در کیف‌پول لجر با استفاده از دستگاه فیزیکی احتمالا امن‌ترین راه برای انجام تراکنش‌های ذکر شده است، اما نیاز به عادت کردن دارد. توصیه می کنیم ابتدا تراکنش های کوچک را برای یادگیری فرآیند ارسال کنید.

در زیر نکات کلیدی برای شروع کار با این کیف پول سخت افزاری وجود دارد:

به عنوان مثال، شما همچنین می توانید MetaMask را به کیف پول لجر خود پیوند دهید تا بتوانید از کیف پول نرم افزاری (که در دفتر کل موجود است) برای تراکنش ارزهای دیجیتالی که پشتیبانی می کند استفاده کنید. می توانید این کار را با باز کردن MetaMask در مرورگر خود و کلیک بر روی منوی بالا سمت راست انجام دهید (مطمئن شوید Ledger Nano شما به رایانه شما متصل است). این کیف پول گزینه ای برای اتصال به کیف پول سخت افزاری دارد.

میلیاردها ارز دیجیتال هوشمند