منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آدرس های بیت کوین و اتریوم یک گروه اجتناب از تحریم روسیه توسط ایالات متحده تحریم شد

آدرس های بیت کوین و اتریوم یک گروه اجتناب از تحریم روسیه توسط ایالات متحده تحریم شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آدرس های بیت کوین و اتریوم یک گروه اجتناب از تحریم روسیه توسط ایالات متحده تحریم شد

ایالات متحده آدرس های بیت کوین و اتریوم گروه اجتناب از تحریم های روسیه را تحریم کرد

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا دو ارز دیجیتال را در لیست سیاه قرار داده است که می گوید به شبکه اجتناب از تحریم روسیه مرتبط هستند. در اطلاعیه 1 فوریه، OFAC اعلام کرد که یک آدرس بیت کوین و یک آدرس اتریوم را به لیست نهادهای تحریم شده خود به عنوان بخشی از تلاش برای هدف قرار دادن روش ها و تقویت تلاش های فرار از تحریم در سراسر جهان اضافه کرده است. وزارت خزانه داری اعلام کرد که «تحریم های مسدودکننده کامل» را علیه 22 فرد از جمله جاناتان زیمنکوف، یک تبعه روس که به حداقل یک کیف پول بیت کوین و یک کیف پول اتریوم دسترسی دارد، اعمال خواهد کرد.

به گفته وزارت خزانه داری آمریکا، جاناتان، پسر دلال اسلحه ایگور ولادیمیرویچ زیمنکوف، رهبری شبکه اجتناب از تحریم ها را بر عهده داشت. گفته می‌شود که این گروه پس از تهاجم نظامی این کشور به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ و همچنین حمایت از برخی از «موسسات دفاعی دولتی تحریم‌شده» از جمله Rosoboronexport و Rostech، پشت تامین فناوری به یک شرکت روسی است. به عنوان بخشی از استراتژی ایالات متحده برای هدف قرار دادن روشمند و فشرده تلاش‌های روسیه برای دور زدن تحریم‌ها در سراسر جهان، وزارت خزانه‌داری در حال انجام اقدامات بیشتری برای سخت‌تر و گران‌تر کردن تجهیزات نظامی-صنعتی روسیه برای بازسازی ماشین جنگی پوتین است.

آدرس بیت کوین ارائه شده توسط وزارت خزانه داری در زمان انتشار موجودی را نشان نمی دهد. آدرس اتریوم همچنین حاوی هیچ توکنی نیست، اما چهار تراکنش را نشان می‌دهد که مجموعاً در اوایل سال 2022 حدوداً 5463 اتریوم دارند، که در حال حاضر کمی بیش از 16 میلیون دلار است.

به نظر می رسد وزارت خزانه داری ایالات متحده تلاش های خود را برای گنجاندن کیف پول های دیجیتال در تلاش های تحریمی خود افزایش داده است. وزارت امور خارجه عملاً ساکنان ایالات متحده را از استفاده از میکسر بحث برانگیز Tornadochex منع کرد، اقدامی که بعداً باعث شکایت از سوی گروه ها و سرمایه گذاران طرفدار ارزهای دیجیتال شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.