منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • SEC آبراهام آیزنبرگ را به دستکاری در بازار انبه متهم کرد

SEC آبراهام آیزنبرگ را به دستکاری در بازار انبه متهم کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
SEC آبراهام آیزنبرگ را به دستکاری در بازار انبه متهم کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) آبراهام آیزنبرگ را به سازماندهی حمله به بازار انبه و تخلیه 116 میلیون دلار از پلت فرم معاملات ارز دیجیتال متهم کرده است.

SEC گفت آیزنبرگ توکن MNGO را دستکاری کرده است، یک توکن مستقل که به گفته کمیسیون SEC به عنوان یک اوراق بهادار عرضه و فروخته شده است. آیزنبرگ در پورتوریکو دستگیر و بازداشت شد و برای حضور در دادگاه منطقه جنوبی به نیویورک منتقل خواهد شد. همانطور که قبلا گزارش شده بود، آیزنبرگ همچنین با اتهاماتی از سوی وزارت دادگستری و کمیسیون معاملات آتی کالا مواجه است.

این آژانس روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که تحقیقات در مورد سایر موارد نقض قوانین اوراق بهادار و سایر نهادها و افراد مرتبط با سوء رفتار ادعایی ادامه دارد. SEC در این شکایت گفت که Mango Market غیرفعال است.

SEC گفت که از 11 اکتبر 2022، آیزنبرگ در طرحی برای سرقت حدود 116 میلیون دلار ارز دیجیتال از پلتفرم Mango Market شرکت کرده است. گفته می شود که آیزنبرگ از یک حساب Mango Market که تحت کنترل خود بود برای فروش تعداد زیادی مشتقات رمزنگاری برای توکن های MNGO استفاده کرده و از یک حساب جداگانه در پلتفرم برای خرید همان مشتقات استفاده کرده است. این آژانس افزود، سپس آیزنبرگ در یک سری از خریدهای بزرگ توکن های MNGO با معامله نازک شرکت کرد تا به طور مصنوعی قیمت توکن های MNGO در برابر دلار را افزایش دهد.

قیمت مشتقات رمزنگاری MNGO در Mango Market در نتیجه این معاملات افزایش یافت. SEC اعلام کرد که آیزنبرگ از ارزش افزایش یافته موقعیت مشتقات MNGO خود برای قرض گرفتن و برداشت حدود 116 میلیون دلار ارزهای دیجیتال مختلف از این پلتفرم استفاده کرد و در واقع تمام دارایی های موجود را از پلتفرم Mango Market تخلیه کرد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.