منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Ridium Thief 2.7 میلیون دلار اتریوم را به Tornado Cash منتقل می کند

Ridium Thief 2.7 میلیون دلار اتریوم را به Tornado Cash منتقل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Ridium Thief 2.7 میلیون دلار اتریوم را به Tornado Cash منتقل می کند

شرکت امنیتی CertiK خاطرنشان کرد که یک آدرس اتریوم مرتبط با دزد Raydium در 19 ژانویه 2.7 میلیون دلار در اتریوم (ETH) از طریق TornadoCash شستشو داده است.

در دسامبر گذشته، Ridium، یک صرافی غیرمتمرکز که بر روی بلاک چین Solana ساخته شده بود، بیش از 4.4 میلیون دلار در دارایی های مختلف هک شد. یک هکر پس از به خطر انداختن کلیدهای حساب مدیریتی که قراردادهای هوشمند ریدیوم را تامین می کند، توانست کنترل توکن های Liquidity Pool (LP) Ridium را به دست آورد. هکر بعداً وجوه دزدیده شده را به اتریوم تبدیل کرد.

بیش از یک ماه پس از این حادثه، آدرسی که توسط Etrascan به عنوان دزد Ridium علامت گذاری شده بود، 2.7 میلیون دلار دارایی سرقت شده را به TornadoCash منتقل کرد. هکرها اغلب دارایی های دزدیده شده را به TornadoCash منتقل می کنند زیرا به آنها اجازه می دهد تاریخچه تراکنش های خود را پنهان کنند.

تورنادو کش از سال گذشته به دلیل تحریم شدن توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) در کانون توجه قرار گرفته است. پس از تحریم ها، تمامی افراد و نهادهای مستقر در ایالات متحده از تعامل با این اپلیکیشن به دلیل پتانسیل آن برای پولشویی منع شده اند. حتی پس از اعلام تحریم ها، TornadoCash به طور گسترده توسط هکرهای پروتکل های مالی غیرمتمرکز مورد استفاده قرار گرفت.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.