منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Polygon در حال آماده شدن برای هارد فورک است

Polygon در حال آماده شدن برای هارد فورک است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Polygon در حال آماده شدن برای هارد فورک است

اگرچه Polygon (MATIC) توانست در کنار سایر آلتکوین ها در بازار ارزهای دیجیتال رشد کند، اما جایگاه خود را در 10 رتبه برتر به Solana (SOL) از دست داد. خوش بینی به رقیب اتریوم (ETH) بازگشته است، اما این بدان معنا نیست که لایه 2 نمی تواند به دارایی های دارای بیشترین سرمایه بازگردد.

انجمن Polygon اخیراً پیشنهادی را تصویب کرد که تغییراتی را در چوب MATIC ایجاد می کند. برای ایمن‌تر کردن شبکه، این به‌روزرسانی به نمایندگان اجازه می‌دهد تا ببینند کدام اعتبارسنجی‌ها خوب و کدامیک ضعیف عمل می‌کنند. علاوه بر این، اعتبار سنجی هایی که به عملکرد بهتری نیاز دارند از شبکه حذف خواهند شد زیرا تمرکز بر حفظ امنیت روزافزون Polygon است. اما این تنها ویژگی جدیدی نیست که این لایه 2 در این ماه معرفی خواهد کرد.

چنگال سفت و سخت چند ضلعی

هارد فورک آینده Polygon به طور خاص برای بهبود عملکرد شبکه و رفع یکی از مهم ترین مشکلات پیش روی شبکه طراحی شده است. این مشکل با قیمت بالای گاز در زمان اوج استفاده از شبکه است. با افزایش تقاضا در شبکه، هزینه های تراکنش نیز افزایش می یابد و دسترسی کاربران به شبکه و تراکنش را دشوارتر می کند.

این هارد فورک تغییراتی را ارائه می دهد که با کاهش شدت مصرف گاز و در دسترس و کارآمدتر کردن شبکه برای کاربران به کاهش این مشکل کمک می کند. هدف اصلی هارد فورک آینده افزایش پایداری گیربکس و قابل پیش بینی تر کردن آن است. مشابه نرخ گاز در شبکه اتریوم. این به سرمایه گذاران تصویر واضح تری از هزینه های تراکنش می دهد و به آنها کمک می کند تا سرمایه گذاری های خود را به طور موثرتر برنامه ریزی و بودجه بندی کنند.

یکی دیگر از مسائل کلیدی که در به روز رسانی هارد فورک به آن پرداخته شده، مسئله سازماندهی مجدد زنجیره است. این زمانی اتفاق می‌افتد که در نسخه بلاک چین بین گره‌های مختلف اختلاف موقتی وجود داشته باشد که باعث می‌شود برخی از بلوک‌ها با برخی دیگر جایگزین شوند. این می تواند اعتبار سنجی تراکنش ها را به تاخیر بیاندازد و بر ثبات و امنیت شبکه تاثیر منفی بگذارد. به روز رسانی جدید این مشکل را برطرف می کند و از تأیید دقیق تر و کارآمد تر تراکنش اطمینان می دهد.

هدف هارد فورک آینده بهینه‌سازی عملکرد شبکه با پیکربندی مجدد گره‌ها سریع‌تر، کاهش زمان لازم برای نهایی‌سازی یک بلوک و تأیید تراکنش‌های موفق است. علاوه بر این، طول اسپرینت (توالی بلوک های تولید شده توسط یک اعتبار سنج) از 64 به 16 بلوک کاهش یافته است که منجر به بهبود کارایی شبکه می شود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.