منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Polygon بسته تجمع دانش صفر خود را قبل از ادغام با شبکه اصلی آزمایش می کند

Polygon بسته تجمع دانش صفر خود را قبل از ادغام با شبکه اصلی آزمایش می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Polygon بسته تجمع دانش صفر خود را قبل از ادغام با شبکه اصلی آزمایش می کند

آزمون جمع آوری دانش پالیگان قبل از ادغام با شبکه اصلی

Polygon، شبکه لایه 2 اتریوم، در حال آزمایش بسته های انبوه دانش صفر (بسته های انبوه zk) قبل از ادغام کامل با شبکه اصلی خود است. توسعه این فناوری با نام Polygon zkEVM (ماشین مجازی اتریوم) بیش از سه سال است که توسط تیم Polygon ادامه دارد. این تیم قبلا تایید کرده است که اثبات دانش صفر در اتریوم با تولید بیش از 12000 zk-proof در نسخه اولیه شبکه آزمایشی zkEVM امکان پذیر است.

دیوید شوارتز، سرپرست پروژه Polygon zkEVM و Polygon ID، توسعه این ویژگی را توضیح داد. پلتفرم های لایه 2 به تکامل و بهبود عملکرد ادامه دادند که نقش کلیدی در افزایش مقیاس پذیری اتریوم داشت.

همانطور که او توضیح داد، بسته‌های دانش صفر سرعتی را افزایش داده‌اند که پلتفرم‌های لایه ۲ می‌توانند تراکنش‌ها را نهایی کنند و در عین حال از اعتبارسنجی امن تراکنش‌ها با فناوری دانش صفر اطمینان حاصل کنند. در اصطلاح بلاک چین، نهایی بودن نقطه ای است که در آن بلوکی از تراکنش ها به طور دائم و غیرقابل برگشت به بلاک چین اضافه شده است:

در نهایت، zkEVM هایی مانند Polygon zkEVM را داریم که علاوه بر معادل ماشین مجازی اتریوم با روش های پیشرفته zk-STARK و zk-SNARK، تمام موارد فوق را ارائه می دهند.

به گفته شوارتز، Polygon zkEVM حاوی اولین کد منبع کامل موجود برای معادل EVM zkProver است که تمام تست های بردار اتریوم را بیش از 99٪ با موفقیت پشت سر می گذارد. او تکمیل اثبات اعتماد برای تراکنش‌های معمولی کاربر را «چالش‌برانگیزترین و ارزشمندترین تلاش» از زمانی که تیمش شروع به توسعه zkEVM خود کرد، توصیف کرد.

دو سال پیش، تیم Paligan تخمین زد که توسعه کیت‌های zk با سازگاری EVM تا ده سال طول می‌کشد. با توجه به گام‌های برداشته شده، تیم zkEVM را به عنوان بازی پایانی توصیف می‌کند که ترکیبی از پیشرفت‌ها با مقیاس‌پذیری لایه ۲ و نهایی‌سازی سریع است. مزایای بی شماری را به کاربران ارائه می دهد در حالی که توان عملیاتی بیشتر و هزینه های کمتری را اضافه می کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.