منو سایت

Optus Labs از رقیب Web3 Tik Tok پشتیبانی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Optus Labs از رقیب Web3 Tik Tok پشتیبانی می کند

Aptos Labs (Aptos Labs) در تلاش است با سرمایه گذاری در رقیب تیک توک چینگری، جایگاه خود را در وب 3 شبکه های اجتماعی تثبیت کند.

Chingari یک شبکه اجتماعی بلاک چین است که در سال 2018 تاسیس شد و طبق بیانیه این شرکت، این برنامه روزانه پنج میلیون کاربر فعال دارد و روزانه بیش از 200 میلیون ویدیو مشاهده می شود. مانند TikTok، کاربران ویدئوهای کوتاهی را در پلتفرم آپلود کرده و به اشتراک می گذارند.

بلاک چین Optos

این برنامه اجتماعی قبلا Optos را به عنوان بلاک چین سطح 1 انتخاب کرده است. این زنجیره اواخر سال گذشته راه اندازی شد و از Move، یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر Rust، زبان مورد استفاده در بلاک چین Solana استفاده می کند. Move توسط متا برای پروژه Diem توسعه داده شد.

مو شیخ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Optos Labs، گفت: “Chingari به دنبال سرعت، امنیت و مقیاس پذیری شبکه Optos برای پشتیبانی از میلیون ها کاربر و جذب میلیون ها کاربر در آینده بود.”

این برنامه رسانه اجتماعی به عنوان یک پلت فرم وب 2 شروع به کار کرد و از آن زمان فناوری های وب 3 را پذیرفته است. طبق مصاحبه فوربس در ماه ژانویه، این استارت آپ توکن GARI را در شبکه Solana راه اندازی کرد که به سازندگان اجازه می دهد جوایزی دریافت کنند و در مورد آینده پلتفرم رای دهند. چندین توسعه دهنده Solana به دلیل چالش های فنی با بلاک چین به Optus نقل مکان کردند.

این شرکت گفت که انتقال به Optus به سازندگان اجازه می دهد تا محتوای خود را داشته باشند و پاداش مناسبی دریافت کنند. بر اساس داده های Churchbase، بیش از 88 میلیون دلار توسط سرمایه گذارانی مانند Kraken، Republic Crypto و Galaxy Digital جمع آوری شده است. سامیت گوش، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Chingri به فوربس گفت که این استارت‌آپ در زمانی که دیگر شرکت‌های وب 3 در حال کوچک شدن هستند، استخدام را افزایش می‌دهد.

وی در این خصوص خاطرنشان کرد: پس از ماه ها کنترل فنی و ارزیابی بلاک چین Optos، آن را به عنوان زنجیره مناسب برای نسخه جدیدتر برنامه Chingari انتخاب کردیم که در ابتدای سه ماهه دوم سال جاری راه اندازی می شود. 2023.”

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.