منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Kaspersky: هک های متاورس در سال آینده افزایش خواهند یافت

Kaspersky: هک های متاورس در سال آینده افزایش خواهند یافت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Kaspersky: هک های متاورس در سال آینده افزایش خواهند یافت

کارشناسان امنیت سایبری بر این باورند که متاورس می تواند در سال آینده به هدف بزرگی برای مهاجمان تبدیل شود.

به گزارش والکس و به نقل از کوین تلگراف، شرکت امنیت سایبری کسپرسکی (کسپرسکی) در گزارش خود در مورد تهدیدات سایبری در سال 2023 پیش بینی کرد که به دلیل حفاظت ناکافی از داده های کاربران و عدم نظارت بر محتوا، متاورس به هدفی جذاب تبدیل شود که مورد سوء استفاده قرار گیرد.

کسپرسکی اذعان کرد که اگرچه در حال حاضر تنها چند پلتفرم متاورس فعال وجود دارد، انتظار می‌رود که تعداد Metaverse در سال‌های آینده افزایش یابد و بازار تا سال 2026 به 50 میلیارد دلار برسد. این رشد می‌تواند مجرمان سایبری را تشویق کند تا از کاربران ناآگاه استفاده کنند. در بخشی از این گزارش می خوانیم:

زیرا تجربه Metaverse جهانی است و تابع قوانین منطقه ای حفاظت از داده ها مانند GDPR است [منحصر به اتحادیه اروپا] الزامات را برآورده نمی کند می تواند تضادهای پیچیده ای بین الزامات قانونی برای اطلاع رسانی افشای داده ها ایجاد کند. رسانه های اجتماعی در حال حاضر کانون فعالیت های نقض داده ها هستند، بنابراین منطقی است که Metaverse را توسعه طبیعی این گروه از پلتفرم ها بنامیم. همانطور که کوین تلگراف در اوایل سال جاری گزارش داد، شبکه های اجتماعی مسئول بیش از یک میلیارد دلار ضرر تقلب در ارزهای دیجیتال در سال 2021 هستند.

کسپرسکی همچنین پیش بینی می کند که سوء استفاده و خشونت جنسی مجازی در متاورس وجود خواهد داشت. گزارش کسپرسکی به چندین نمونه از نقض و سوء استفاده از پروفایل کاربر اشاره کرد و اضافه کرد که بدون راه حل هایی برای محافظت یا تنظیم محتوا، این روند ترسناک احتمالا تا پایان سال 2023 ادامه خواهد داشت.

متا که قبلاً فیس‌بوک نام داشت، به دلیل عدم وجود ساختارهای محافظت از کاربر و نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی خود، واکنش‌های زیادی را به خاطر جاه‌طلبی‌های خود در Metaverse دریافت کرد.

این گزارش پیش بینی می کند که ارزهای مجازی و اشیاء با ارزش درون بازی یکی از این موارد خواهد بود اهداف اصلی آنها مجرمان سایبری خواهند بود. آنها به دنبال سرقت حساب های بازیکنان یا فریب آنها برای تأیید تراکنش های تقلبی برای به دست آوردن دارایی های مجازی ارزشمند هستند. اکثر بازی‌های مدرن نوعی از کسب درآمد یا پشتیبانی از ارزهای دیجیتال را معرفی کرده‌اند که آنها را به یک هدف جذاب برای بازیگران مخرب تبدیل می‌کند.

کسپرسکی خاطرنشان کرد که اشکال جدید شبکه های اجتماعی خطرات بیشتری را به همراه خواهند داشت. این گزارش به طور خاص به گسترش شبکه های اجتماعی مبتنی بر واقعیت افزوده اشاره کرده و افزوده است که مجرمان سایبری می توانند فعالیت کنند. توزیع برنامه های تروجان برای آلوده کردن دستگاه ها برای رسیدن به اهداف مخرب خود.

بر اساس این گزارش، تهدیدات رسانه‌های اجتماعی جدید مبتنی بر واقعیت افزوده و پلت‌فرم‌های متاورس عمدتاً سرقت اطلاعات و پول، فیشینگ و سپس هک حساب است.

(1 امتیاز) – 1/5