Binance: حذف جفت معاملاتی سرم مرتبط با تبادل FTX

Binance: حذف جفت معاملاتی سرم مرتبط با تبادل FTX

بایننس جفت های معاملاتی سرم مرتبط با صرافی FTX را حذف کرده است

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، چندین جفت معاملاتی را برای پروتکل سرم (SRM) حذف خواهد کرد. گفته می شود این ارز دیجیتال ارتباط عمیقی با صرافی FTX و Alameda Research داشته است. این توکن دیگر با بیت کوین (BTC)، تتر (USDT) یا بایننس کوین توکن قابل معامله نخواهد بود.

سرم چیست؟

بایننس در اطلاعیه‌ای در روز جمعه، محدودیت‌های معاملاتی روی سرم همراه با تعدادی از ارزهای دیگر را اعلام کرد. ارزهای دیگری که حذف شده اند توکن BTCST و توکن GTO هستند.

بایننس 16 جفت ارز را از روز دوشنبه در ساعت 3:00 به وقت گرینویچ از فهرست حذف خواهد کرد. سایر جفت‌های مربوط به دارایی‌های فهرست‌شده برای معامله در دسترس خواهند بود.

به کاربران توصیه می شود قبل از توقف خدمات معاملاتی، استراتژی های معاملاتی خود را به روز کنند تا از ضررهای احتمالی جلوگیری کنند. بایننس همچنین پنجشنبه گذشته سپرده‌های تتر و USDC مبتنی بر Solana را به حالت تعلیق درآورد و تاکنون تنها سپرده‌های USDC را در شبکه Solana از سر گرفته است.

سرم یک پروتکل تبادل غیرمتمرکز در شبکه Solana است که توسط کنسرسیومی شامل FTX Exchange، Alameda Research و بنیاد Solana توسعه یافته است. کد اصلی آن، SRM، علاوه بر حق مشارکت در تصمیم گیری های مدیریت، تخفیف هایی را برای استفاده از پروتکل ارائه می دهد.

در اوایل این ماه، صرافی FTX و Alameda Research اعلام ورشکستگی کردند و تقریباً تمام کاربران برداشت را متوقف کردند. در همین حال، بنیاد سولانا روز دوشنبه فاش کرد که در حال حاضر 134.54 میلیون توکن در صرافی قفل شده است. SRM از 0.80 دلار به 0.27 دلار از زمان شروع مشکلات برداشت FTX در 6 نوامبر کاهش یافته است.

سرم در واقع یک پروژه متمرکز است که به صراحت توسط صرافی FTX کنترل می شود. به گفته مکس اشنایدر، یکی از بنیانگذاران Mango Markets، کلید به روز رسانی برنامه Serum اتصال به صرافی FTX به جای SRM DAO است.

FTX مدت کوتاهی پس از ورشکستگی توسط یک طرف ناشناس هک شد، به این معنی که ممکن است کلید به خطر افتاده باشد (اگرچه رگولاتورهای باهامایی ادعا می کنند که پشت این “هک” ادعایی هستند).

آناتولی یاکوونکو، بنیانگذار سولانا، هفته‌ها پیش این ادعا را تکرار کرد و افزود که توسعه‌دهندگانی که به Serum وابسته هستند در حال پیوستن به نیروهای خود برای تقسیم برنامه هستند.

به عنوان یکی از سازندگان Serum، صرافی FTX دارای 5.4 میلیارد دلار SRM در فهرست ترازنامه خود در تاریخ 10 نوامبر بود که توسط فایننشال تایمز فاش شد. به گفته کوین گکو، این دارایی به تنهایی دارای ارزش بازار شناور 100 میلیون دلار و حجم روزانه 40 میلیون دلار است.

بسیاری از پروژه های DeFi در حال حاضر با غیرفعال کردن خدمات دارایی از SRM دور می شوند. Jupiter، یکی دیگر از صرافی های غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا، در 12 نوامبر به کاربران اطلاع داد که سرام را به عنوان منبع نقدینگی حذف کرده است. آنها افزودند که این کار به دلایل امنیتی انجام شده است. این اکوسیستم در حال حاضر روی یک چنگال کار می کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.