منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Ave وام دهی در بازارها را برای 17 توکن مبتنی بر اتریوم متوقف می کند

Ave وام دهی در بازارها را برای 17 توکن مبتنی بر اتریوم متوقف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Ave وام دهی در بازارها را برای 17 توکن مبتنی بر اتریوم متوقف می کند

پروتکل وام غیرمتمرکز Ave به طور موقت بازارهای وام دهی 17 توکن را مسدود کرده است تا از دریافت بدهی بد به دلیل حملات دستکاری بازار در آینده محافظت کند.

Ave بزرگترین پروتکل وام دهی اتریوم با بیش از 3.65 میلیارد دلار دارایی است که در چندین زنجیره راه اندازی شده است. تصمیم پروتکل مبنی بر تعلیق موقت استقراض چندین توکن در Ave 2.0 پس از تصویب پیشنهاد Llama و Chaos Labs برای درخواست مسدود کردن دارایی‌هایی که به دلیل نقدینگی کم در Ave “فرار” تلقی می‌شوند، اتخاذ شد.

بازارهای مسدود شده عبارتند از yearn.finance، Curve DAO، 0x، Decentraland، 1inch، Basic Attention Token، Ampleforth، DeFi Pulse Index، renFIL and Maker، Enjin، xSUSHI و پنج استیبل کوین: sUSD، GUSD، RAI، USDP و LUSD.

این پروتکل به دلیل مدیریت ریسک به کاربران اجازه سپرده گذاری یا استقراض با این دارایی ها را نمی دهد. در این پیشنهاد آمده است:

در واکنش به رویدادهای اخیر بازار و تداوم انقباض نقدینگی در بازارها، این عرضه به دنبال کاهش ریسک در دارایی های با نوسان شدید است.

این پیشنهاد چند روز پس از آن تصویب شد که یک معامله گر موقعیت فروش گسترده ای را در بازار آوا (CRV) باز کرد که منجر به 1.6 میلیون دلار بدهی بد برای پروتکل شد. هفته گذشته، یک معامله گر 92 میلیون CRV (57 میلیون دلار) در Ave وام گرفت و به فروش توکن ها ادامه داد که باعث شد قیمت CRV سقوط کند. با این حال، با افزایش قیمت توکن CRV، معامله گر فشار قیمت را تجربه کرد. در طی انحلال موقعیت کوتاه، Ave 1.6 میلیون دلار بدهی بد به دست آورد. اگرچه Ave گفت که بودجه کافی برای پوشش بدهی‌های بد را دارد، اما این پروژه می‌خواهد با مسدود کردن مجموعه‌ای از دارایی‌های کم نقدینگی از چنین حوادثی جلوگیری کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.