منو سایت

ATM بیت کوین Arzindzha

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ATM بیت کوین Arzindzha

دستگاه های خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان و رشد آنها در طول سال ها

در راستای توسعه صنعت ارزهای دیجیتال، تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین افزایش یافته است. اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در اکتبر 2013 راه اندازی شد. نیازی به گفتن نیست که صنعت از آن زمان تاکنون رشد زیادی داشته است و علاقه انبوه به راه اندازی دستگاه های خودپرداز بیشتری منجر شده است.

در حال حاضر 39678 دستگاه خودپرداز بیت کوین در 84 کشور جهان وجود دارد که بیش از 85 درصد آنها در ایالات متحده واقع شده اند.

به نقشه نگاه کن

بر اساس داده های اخیر، دستگاه های خودپرداز بیت کوین عمدتاً در آمریکای شمالی قرار دارند. اقتصاد پیشرو جهان، ایالات متحده، دارای 34298 مورد از آنها است. تعداد آنها در مراکز مالی کشور مانند نیویورک، لس آنجلس و میامی بالاترین میزان است. کانادا، همسایه شمالی آمریکا، با 2704 دستگاه خودپرداز در رتبه دوم قرار دارد.

اسپانیا (270)، لهستان (214) و السالوادور (212) در رده بعدی قرار دارند.

بیایید به وضعیت آسیا نگاه کنیم. بیشترین تراکم دستگاه های خودپرداز بیت کوین در منطقه اداری ویژه چین، هنگ کنگ است که در آن 154 دستگاه خودپرداز بیت کوین وجود دارد. ژاپن بیش از چهار سال است که هیچ دستگاهی در خاک خود ندارد.

مقامات محلی در اوایل سال 2018، زمانی که هکرها به پلتفرم دارایی دیجیتال Coincheck حمله کردند، تمام دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال را تعطیل کردند. اما در آگوست امسال، آنها موضع خود را تغییر دادند و اجازه دادند چندین دستگاه در توکیو و اوزاکا نصب شود.

جالب اینجاست که سنگاپور که هدفش تبدیل شدن به هاب ارزهای دیجیتال است، هیچ دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال ندارد. بالاترین رگولاتور مالی کشور (MAS) پایانه های نقدی رمزنگاری را به عنوان بخشی از سرکوب گسترده تر تبلیغ ارزهای دیجیتال به عموم مردم در ابتدای سال ممنوع کرد.

قزاقستان، کشوری که بیش از 13 درصد از استخراج هش ریت جهانی را به خود اختصاص می دهد، تنها یک دستگاه خودپرداز بیت کوین دارد، در حالی که ویتنام، رهبر جهانی در پذیرش ارزهای دیجیتال، دارای 5 دستگاه خودپرداز است.

ناگفته نماند که چین (جایی که تمام فعالیت های ارزهای دیجیتال ممنوع است) هیچ دستگاه خودپردازی ندارد.

توسعه خودپرداز بیت کوین در طول سال ها

اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در 29 اکتبر 2013 در یک کافی شاپ در ونکوور کانادا نصب شد. دستگاه دوم در 8 اکتبر 2013 در براتیسلاوا، اسلواکی راه اندازی شد، در حالی که ایالات متحده باید تا 18 فوریه 2014 منتظر می ماند تا اولین دستگاه خود را در یک نوار سیگار در آلبوکرکی، نیومکزیکو مستقر کند.

تعداد دستگاه ها به آرامی تا پایان سال 2015 به بیش از 500 دستگاه خودپرداز بیت کوین افزایش یافت، اما در دسامبر 2017 این تعداد به تقریباً 2000 دستگاه در سراسر جهان رسید.

بازار نزولی سال 2018 رشد سریع دستگاه های خودپرداز بیت کوین را متوقف کرد، اما تعداد آنها در سال های بعد دوباره شروع به افزایش کرد. تا پایان سال 2020، بیش از 12600 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان وجود داشت. سال گذشته، زمانی که بیشتر ارزهای دیجیتال به قیمت بالایی رسیدند، دستگاه‌های خودپرداز کریپتو شروع به کار کردند. بیش از 20000 نفر از آنها در کشورهای مختلف از جمله کامبوج، نامیبیا، ونزوئلا، لبنان و غیره ساکن شدند.

زمستان طولانی ارزهای دیجیتال تاثیر قابل توجهی بر تعداد دستگاه های جدید داشته است. در یازده ماه اول سال جاری، شاهد نصب 6100 دستگاه خودپرداز بیت کوین جدید بودیم یا تقریباً سه برابر کمتر از آنچه در سال 2021 نصب شده بود.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)