منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Arzinja Mag ماینرهای میلیارد دلاری اتریوم را تعطیل می کند

Arzinja Mag ماینرهای میلیارد دلاری اتریوم را تعطیل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzinja Mag ماینرهای میلیارد دلاری اتریوم را تعطیل می کند

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant؛ انتقال بلاک چین اتریوم به شبکه اثبات سهام (PoS) منجر به تعطیلی واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) به ارزش 8.1 میلیارد دلار شد.

پردازنده‌های گرافیکی منبع قدرت محاسباتی برای تأیید تراکنش‌ها و کسب پاداش‌های ETH در بلاک چین اثبات کار اتریوم (PoW) بودند. جو خاطرنشان می کند که از ماه می 2022، این رایانه ها نرخ هش 1.06 پتاهش (PH/s) را برای شبکه اتریوم ارائه می کنند. نیاز به پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند برای استخراج ETH از ماه گذشته که ادغام آغاز شد، نفی شده است. با این حال، علیرغم اینکه می‌دانستند این ادغام ارتباط آن‌ها با بلاک چین اتریوم را قطع می‌کند، ماینرها با ادامه رشد نرخ هش شبکه تا زمانی که انتقال PoS تایید نشد، تکان نخوردند.

هش ریت اتریوم کجا رفت؟

پیش از این، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم نیز درباره وفاداری طولانی مدت ماینرهای اتریوم اظهار نظر کرده بود. بوترین اظهار داشت که این واقعیت که ماینرها برای فروش دارایی های اتر خود عجله نکردند، دلگرم کننده بود و او نیز از رفتار آنها شگفت زده شد، زیرا تا زمان مهاجرت تنها افت اندکی در سرعت هش وجود داشت. چندین ماینر سابق ETH قبلاً ریگ های استخراج خود را به سایر بلاک چین های PoW تغییر داده اند، در حالی که دیگران مانند Hut 8 به دنبال استقرار GPU های خود برای ارائه خدمات هوش مصنوعی، یادگیری ماشین یا VFX به مشتریان بوده اند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

5.5 – (1 امتیاز)