منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Arzinja Mag رابطه بد با ارز دیجیتال برای ژاپن گران تمام خواهد شد

Arzinja Mag رابطه بد با ارز دیجیتال برای ژاپن گران تمام خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzinja Mag رابطه بد با ارز دیجیتال برای ژاپن گران تمام خواهد شد

رابطه بد با ارز دیجیتال برای ژاپن گران تمام خواهد شد

خصومت آشکار با فناوری‌های جدید و نوظهور Web3 مانند ارز دیجیتال خطر سقوط ژاپن را به عنوان پایتخت بازی‌های جهان دارد. ما به طور خطرناکی به نقطه بی بازگشت نزدیک می شویم، و دلیل آن این است. هیچ کس نمی تواند مطمئن باشد که خصومت این کشور با ارز دیجیتال از کجا سرچشمه گرفته است یا چرا، حتی پس از اینکه توکن غیر ارزی (NFT) و «رونق» کریپتو در سال 2021 در مقیاس بزرگ جهانی رشد کرد و مقامات در ایالات متحده و اروپا همچنان ادامه دارند. آنها مخالفت اولیه خود با فضای کریپتو را کنار گذاشتند و در نهایت به سمت قانون حرکت کردند. کاخ سفید اخیراً اولین چارچوب نظارتی خود را برای ارز دیجیتال در سپتامبر 2022 منتشر کرد و کمیته پارلمان اروپا با رای قاطع در اکتبر 2022 به دنبال آن چارچوب بازار ارز دیجیتال را تصویب کرد که به عنوان MiCA نیز شناخته می شود. به‌عنوان اولین سیاست ارز دیجیتال اروپا، متن MiCA که بسیار مورد بحث قرار گرفت، نشان‌دهنده پیشرفتی انقلابی در چیزی است که بسیاری آن را آینده دنیای مالی می‌دانند.

با این حال، ژاپن موقعیت کاملاً متفاوتی دارد. همه ما می دانیم که ژاپن خانه غول های بازی مانند نینتندو و سگا است و دهه هاست که با بازی های موفقی مانند Super Mario، Sonic، Sega Mega Drive و Game Boy در صنعت پیشرو بوده است. اما برای ماندن در صدر، این بخش باید بتواند دائماً و به سرعت با زمان تغییر کند، نه اینکه در جایی بماند که برای اولین بار شناخته شده است. این بازی فضایی بسیار نوآورانه است و همیشه از فناوری پشتیبانی از پتانسیل عظیم خود برخوردار بوده است. اما برای انجام این کار، باید بتواند با نوآوری های جدید و در حال تکامل همگام شود، در غیر این صورت دچار رکود می شود.

GameFi یک حوزه نوظهور مورد علاقه صنعت با پتانسیل بسیار زیاد است. اما وقتی نگاه دقیق‌تری بیندازید، تعداد کمی از شرکت‌های ژاپنی وجود دارند که بخش GameFi را به چیزی تبدیل می‌کنند که مطمئناً ظرف چند سال تا یک دهه به چیزی تبدیل می‌شود. و اگر این به زودی تغییر نکند، کل صنعت بازی ژاپن در خطر خواهد بود. دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری دو مرحله اصلی از توسعه هیجان انگیز و سریع هستند که در عصر مدرن اتفاق می افتد و در ژاپن تحت پوشش عناصر مهمی مانند مالیات و فرآیندهای حقوقی پیچیده هستند.

هیچ راهی برای حسابرسی صحیح ارزهای دیجیتال در ژاپن وجود ندارد و هیچ حسابرسی نمی خواهد دارایی های دیجیتال را حسابرسی کند. با توجه به قوانین سخت‌گیرانه فهرست‌بندی تعیین‌شده توسط آژانس مالی، فرآیند فهرست‌بندی توکن در ژاپن می‌تواند گیج‌کننده و خسته‌کننده باشد. اما وقتی زمان برای هر کارآفرینی که ایده‌ای درخشان دارد، پول است، شش ماه انتظار برای تأیید اعتبار یک توکن بی‌ضرر دلسردکننده است.

موضوع بعدی مالیات است. در ژاپن، صادرکنندگان توکن در پایان سال مالی بر دارایی‌های تحقق نیافته مالیات می‌گیرند، صرف نظر از اینکه آیا ارز فیات کافی برای پوشش مالیات‌های بالا دارند یا خیر. و در حالی که سود سهام غیرکریپتو با نرخ ثابت 20٪ مالیات می شود، درآمدهای ارزهای دیجیتال مشمول نرخ مالیاتی عظیم 55٪، تفاوت 35٪ است.

با کاهش اعتماد به ژاپن، کشورهای دیگر با آغوش باز منتظرند تا از ذهن روشن و کارآفرینان بی باک آن استقبال کنند که نمی توانند بفهمند چرا کشورشان به آنها پشت کرده است. اروپا مملو از کشورهای سرمایه گذار دوست با سیستم های نظارتی معقول است، مانند هلند. با توجه به اینکه قوانین جدید MiCA نزدیک به پذیرش گسترده ارز دیجیتال است، جای تعجب نیست که کشورهای دیگر نسبت به ژاپن برای فرار مغزها مناسب تر باشند.

ما واقعاً ممکن است شاهد پیشرفت کمی در جهت درست باشیم. دولت ممکن است به زودی آماده باشد تا قوانین سخت‌گیرانه فعلی را کاهش دهد و به بازار معاملات ارزهای دیجیتال یک تریلیون دلاری این کشور اجازه دهد تا کمی راحت‌تر شکوفا شود و صرافی‌ها می‌توانند بیش از دوجین سکه را در آن واحد بدون فرآیند بررسی طولانی فهرست کنند. برای همکاری از زمان روی کار آمدن در سال 2021، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، توسعه وب 3 را به عنوان ابزاری برای “احیای اقتصادی” در اولویت قرار داده است، به این معنی که او می تواند شاهد تغییرات قابل توجهی در مقررات ارزهای دیجیتال و حمایت از رشد بخش وب 3 باشد. یک کل

اما زمان در حال گذر است، و اگر تنها زمان نشان دهد که نقش ژاپن در بخش بازی چگونه بر اقتصاد آینده این کشور تأثیر خواهد گذاشت، خیلی سخت است که خیلی خوشبین باشیم.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.