منو سایت

Arzindza Blockchain Explorer چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindza Blockchain Explorer چیست؟

مقدمه

فناوری بلاک چین که به عنوان فناوری دفتر کل توزیع شده نیز شناخته می شود، معمولاً در قالب یک شبکه همتا به همتا کار می کند. گره ها یا رایانه های فردی برای انجام تراکنش های تحت حفاظت رمزنگاری با پشتیبانی از پروتکل های مختلف بلاک چین استفاده می شوند. اگرچه بلاک چین به عنوان فناوری زیربنایی برای پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، بیت‌کوین و غیره توسعه یافته است، اما کاربردهای زیادی در زمینه‌های مختلف پیدا کرده است. فرآیندهای تأیید مستقل و شفاف تراکنش های بلاک چین، مهم ترین دلیل کاربرد گسترده آن در صنایع مختلف است. با این حال، رایج ترین جنبه های استفاده از بلاک چین شامل مدیریت دارایی های دیجیتال و انجام معاملات است. Blockchain Explorer یکی از نمونه های برجسته ابزارهای تخصصی برای مشاهده و مدیریت دارایی های دیجیتال است. بحث زیر مروری بر تعریف، نحوه کارکرد و نحوه استفاده از ابزار جستجوی منحصر به فرد بلاک چین ارائه می دهد.

بلاک چین اکسپلورر چیست؟

یکی از اولین نگرانی ها در مورد Blockchain Explorer مستقیماً به تعریف آن مربوط می شود. به زبان ساده، Blockchain Explorer یک موتور جستجو برای یک شبکه بلاک چین خاص است. در دنیای ارزهای دیجیتال، ابزارهایی مانند بیت کوین بلاک اکسپلورر می توانند به کاربران این امکان را بدهند که اطلاعات مختلفی در رابطه با تراکنش های مرتبط با آدرس ها و کیف پول های بلاک چین خاص به دست آورند. جزئیات معمولاً شامل مبالغ مربوط به معاملات، وضعیت معاملات مختلف و مبدا و مقصد دارایی ها می شود. Blockchain Explorer به عنوان یک موتور جستجو عمل می کند که می تواند اطلاعاتی را در مورد گذشته و همچنین وضعیت فعلی یک بلاک چین نمایش دهد.

بلاک چین اکسپلورر چیست؟

Blockchain Explorer به کاربران کمک می کند تا به راحتی تمام تراکنش های یک بلاک چین عمومی را مشاهده کنند. بلاک چین اکسپلورر همچنین می‌تواند کاربران را با دسترسی آسان‌تر به تقریباً تمام داده‌های مربوط به زنجیره‌های بلوکی، تراکنش‌ها و کیف پول‌ها پشتیبانی کند. جالب اینجاست که کاربران می‌توانند به پیام‌های پنهان و فهرست‌های غنی در داده‌های بلاک چین نیز دسترسی داشته باشند. اگرچه تعریف اصلی بلوک مته معنای ساده تری برای ابزار ارائه می دهد، اما توجه به جنبه های فنی ابزار مهم است.

متعاقباً، محقق از یک پایگاه داده برای سازماندهی داده های مورد نظر کاربران و ارائه آن به کاربران در قالبی قابل فهم استفاده می کند. Blockchain Explorer می تواند به شما کمک کند تا داده های مربوط به بلوک های اخیرا استخراج شده یا تراکنش های اخیر در بلاک چین را جستجو و کاوش کنید. علاوه بر این، کاوشگر همچنین می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا فید زنده بلوک‌ها را در فرآیند استخراج همراه با داده‌های مرتبط با بلوک‌ها مشاهده کنند.

منشا بلاک چین اکسپلورر

پس این داستان از کجا شروع شد؟ مفهوم کاوشگر بلاک چین برای اولین بار همراه با فناوری بلاک چین برای حل مشکلات تحقیقاتی بلاک چین برای تراکنش ها معرفی شد. برای مثال، می‌خواهید بررسی کنید که آیا ادعای شخصی مبنی بر ارسال ارز دیجیتال برای شما صحت دارد یا خیر. در برخی موارد، معامله ممکن است به حالت تعلیق درآمده یا به طور کامل رد شود. علاوه بر این، جستجوی بلاک چین مشکلات زیادی را ایجاد کرد، به ویژه به دلیل این واقعیت که داده ها به روش خاصی قالب بندی شده بودند. بلاک چین داده ها را به صورت سازماندهی شده ذخیره و نگهداری می کند، بنابراین آن ها را در قالب نمایه شده و گروه بندی شده ارائه می کند. بنابراین، وجود نرم افزار اضافی برای اطمینان از دسترسی و خوانایی بهتر اطلاعات در زنجیره بلوکی اجباری به نظر می رسید.

رابط خط فرمان بهترین ابزار را برای کاوش اطلاعات تراکنش های بلاک چین فراهم می کند. با این حال، تجربه برنامه نویسی حرفه ای برای تأیید تراکنش ها در بلاک چین از طریق رابط خط فرمان مورد نیاز است. بنابراین، یک رابط کاربری گرافیکی با کاربری آسان برای جستجوی تراکنش‌های بلاک چین برای قابلیت استفاده از پلتفرم‌های بلاک چین ضروری بود. اولین بلاک چین اکسپلورر طراحی شده برای بلاک چین بیت کوین در نوامبر 2010، درست زمانی که بیت کوین فعال شد، معرفی شد. کاوشگر اطلاعاتی در مورد بیت کوین ارائه کرد و متعاقباً به دامنه blockexplorer.com هدایت شد که آمار بلادرنگ بلاک چین بیت کوین را نمایش می دهد. با این حال، قبل از بیت کوین بلاک چین اکسپلورر صفحات دیگری مانند getblockcount و getdifficulty وجود داشت.

چگونه از Blockchain Explorer استفاده کنم؟

  1. محققان بلاک چین می توانند به شما در جستجوی کل تاریخچه تراکنش برای یک آدرس کیف پول خاص کمک کنند. آنها می توانند به کاربران اجازه دهند تا آدرس های کیف پول خاص را تأیید کنند و در عین حال شفافیت بلاک چین را بهبود بخشند. در اینجا یک تصویر نمونه است که استفاده از کاوشگرهای بلاک چین را برای بررسی تاریخچه تراکنش های اخیر نشان می دهد.
  2. صفحه جستجوی Blockchain Explorer
  3. چگونه از Blockchain Explorer استفاده کنم؟ در موتورهای جستجو، آدرس منبع مشخص است. علاوه بر آدرس دریافت تراکنش، کاربران می توانند آدرس ارسال کننده را نیز مشاهده کنند.
  4. برخی از محققان بلاک چین نیز دارای قابلیت هایی هستند که امکان شناسایی بزرگترین تراکنش را در یک روز فراهم می کند.
  5. همچنین می توانید از Blockchain Explorer برای جستجوی جزئیات تراکنش های تایید نشده در بلاک چین استفاده کنید. کاربران می توانند از طریق وضعیت Mempool به جزئیات تراکنش های تایید نشده دسترسی داشته باشند.
  6. همچنین می‌توان از محققان بلاک چین برای شناسایی بلوک‌های قدیمی با منابع اصلی تأیید شده، اما بدون هیچ ارتباطی با طولانی‌ترین زنجیره استفاده کرد.
  7. یکی دیگر از کاربردهای مهم اکسپلورر بلاک چین که ممکن است هنگام یادگیری جزئیات کاوشگر بلاک چین با آن مواجه شوید، جستجوی بلوک های یتیم است. بلوک‌های یتیم به بلوک‌هایی اطلاق می‌شوند که بلاک چین والدین تأیید شده یا پیوندی به طولانی‌ترین بلاک چین ندارند.
  8. علاوه بر این، Blockchain Explorer همچنین می‌تواند به عنوان یک ابزار انحصاری که به کاربران امکان می‌دهد تراکنش‌های دوگانه را در شبکه بلاک چین شناسایی کنند، عمل کند.
  9. بلاک چین اکسپلورر همچنین می‌تواند به کاربران اجازه دهد هزینه‌های تراکنش را همراه با مشکل بلاک چین، نرخ هش و سایر جزئیات مشاهده کنند.
  10. مهم‌تر از همه، محققان بلاک چین می‌توانند به تحقیق درباره بلوک‌های پیدایش یا بلوک‌های اساسی بلاک چین نیز کمک کنند. کاربران به راحتی می توانند اولین بلوک استخراج شده را در یک زنجیره خاص به همراه ماینر و سایر جزئیات مرتبط پیدا کنند.

محققان بلاک چین چگونه کار می کنند؟

با درک روشنی از تعریف، کاربردها و دلایل استفاده از محققان بلاکچین، منطقی است که به جنبه مهم بعدی این ابزار برویم. کار محققان بلاک چین برای مبتدیان هیجان انگیز است. در اینجا نمونه ای از کاوشگر بلاک چین به نام Blockchain.com را بررسی خواهیم کرد. برخی از جزئیات قابل توجه در صفحه اول این کاوشگر شامل تعداد تراکنش های روزانه، حجم تراکنش، قیمت و هش تخمینی است. همچنین می توانید نمودارهایی را با نقشه برداری دقیق از قیمت و اندازه Mempool پیدا کنید. قسمت پایین رابط اکسپلورر می تواند به شما در نظارت بر آخرین بلوک ها و تراکنش ها کمک کند. بیایید درک خود را از کار محققان بلاک چین با کاوش در اجزای آن به سطح بعدی ببریم.

سایت تحقیقاتی بلاک چین بیت کوین

قیمت

بخش قیمت در پورتال تحقیقاتی قیمت آن دارایی خاص را نشان می دهد.

تجارت

تراکنش‌های موجود در پورتال Blockchain Explorer تراکنش‌های منحصربه‌فرد مختلفی را که در ۲۴ ساعت گذشته انجام شده‌اند را نشان می‌دهد. یک تراکنش باید در یک بلوک معتبر قرار گیرد تا تایید شود.

نرخ هش تخمینی

کاوشگران بلاک چین می توانند نمایشی بصری از برآوردهای منابع محاسباتی که توسط ماینرهای بلاک چین انجام می شود، ارائه دهند. هش مورد انتظار عموماً به عنوان یک پروکسی برای امنیت در بلاک چین اثبات کار (PoW) در نظر گرفته می شود.

اندازه پمپ

اندازه Mempool نیز یکی از جنبه های مهمی است که هنگام مطالعه ویژگی های کاوشگرهای بلاک چین با آن مواجه خواهید شد. این می تواند به ردیابی حجم کل تراکنش هایی که در انتظار گنجاندن در یک بلوک خاص هستند کمک کند. Mempool همچنین ممکن است هزینه های مورد نیاز برای تایید تراکنش ها را سریعتر نشان دهد.

حجم معاملات

حجم تراکنش نشان دهنده ارزش کل خروجی هایی است که در 24 ساعت گذشته روی بلاک چین تایید شده اند. حجم کل تراکنش نیز برداشت های خرج نشده ای را که به عنوان تغییر به کیف پول “خروجی” بازگردانده می شود، اضافه می کند.

حجم معاملات مورد انتظار

حجم تراکنش تخمینی به تخمین حجم تراکنش واقعی بین کیف پول های منحصر به فرد اشاره دارد. حجم تخمینی تراکنش تفاوت بین ارزش تراکنش و خروجی های تخمینی است که به عنوان تغییر به کیف پول “منبع” بازگردانده می شود.

آخرین بلوک ها

یکی از مفیدترین عوامل در کار یک محقق بلاک چین مربوط به جدیدترین بلاک ها است. آخرین ویژگی بلاک در کاوشگرهای بلاک چین می تواند به نقشه برداری بلوک های تأیید شده، از جدیدترین تا قدیمی ترین کمک کند. این تابع می تواند اطلاعاتی در مورد بلوک ها مانند مهر زمانی، اندازه بلوک و سایر اطلاعات مربوط به بلوک ارائه دهد.

آخرین کلمه

Blockchain Explorer انعطاف‌پذیرترین و آسان‌ترین ابزار را برای استفاده از ویژگی‌های بلاک چین بدون تجربه برنامه‌نویسی حرفه‌ای ارائه می‌کند. یادگیری بیشتر در مورد محققان بلاک چین یک نیاز ضروری برای هر حرفه ای مشتاق بلاک چین است. در واقع، محققان بلاک چین برای هر دو نقش فنی و مدیریتی مرتبط با بلاک چین مناسب هستند. محققان بلاک چین می توانند ضمن بهبود کیفیت راه حل، مبنای ایده آلی برای راه حل های مالی بهتر برای پروژه های بلاک چین ارائه دهند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.