منو سایت

Arzindza توموسین (TOMO) چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Arzindza توموسین (TOMO) چیست؟

توموچین (TOMO) چیست؟

Tomochain (TOMO) که در دسامبر 2018 منتشر شد، پروژه ای است که تلاش می کند مقیاس پذیری بلاک چین اتریوم (ETH) را بهبود بخشد. این در درجه اول از طریق افزایش ظرفیت تراکنش در ثانیه (TPS) به دست می آید.

هدف نهایی این پروژه ایجاد زیرساخت بلاک چین برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و بهبود یکپارچگی و امنیت است. راه حل Tomochain اطمینان از مقیاس پذیری قراردادهای هوشمند است، وظیفه ای که نیازمند حل این است که چگونه بلاک چین می تواند تعداد بیشتری از تراکنش ها را در ثانیه انجام دهد و به طور تصاعدی استفاده از قراردادهای هوشمند را برای موارد و برنامه های کاربردی در دنیای واقعی افزایش می دهد.

بنیانگذاران

TomoChain توسط Long Wong، که همچنین مدیر عامل TomoChain Pte است، تاسیس شد. پیش از این، او مدیرعامل CityMe و یکی از بنیانگذاران و رئیس پروژه بلاک چین NEM (XEM) در بلاک چین جایگزین بود. او در بلاک چین و اقتصاد متخصص است و در گذشته مشاور تعدادی از پروژه های بلاک چین بوده است.

فواید توموچین چیست؟

Tomochain دارای مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد مانند اجماع اثبات مفهوم، سیستم مسترنود، تأیید 2 ثانیه ای، کارمزد تراکنش های تقریباً غیرقابل استفاده، پروتکل تبادل داخلی، قالب های ICO برای قراردادهای هوشمند، پشتیبانی API برای بیمه توکن و ادغام و عملکرد برای تراکنش های خارج از زنجیره بدون کارمزد بین اتریوم و توموچین.

شبکه اصلی Tomochain در سال 2018 راه اندازی شد و دارای رای اثبات سهام است. حرکت به سمت مسترنودها، TOMO را به یک ارز شناور تبدیل کرده است و این مسترنودها هم در ایجاد بلوک و هم در تأیید صحت نقش دارند. آنها برای حفظ شبکه توموهای تولید شده پاداش دریافت می کنند.

اگر کاربری بخواهد کاندیدای مسترنود شود، باید 50000 TOMO واریز کند. در نهایت، مسترنودها مجاز به استعفا هستند، اما TOMO سپرده شده برای 1296000 بلوک پس از صدور استعفا قفل می شود. هنگامی که یک کاربر کاندیدای مسترنود می شود، باید یکی از 150 کاندیدای برتر رای داده شده باشد. در صورت انتخاب، پاداش‌های TOMO متناسب با تعداد بلوک‌هایی که با موفقیت امضا می‌کنند، دریافت خواهند کرد. به این ترتیب، Tomochain یک بلاک چین مقیاس پذیر ارائه می دهد که می تواند سریعتر و با کارمزد کمتر باشد. توموچین طیف وسیعی از کاربردها را دارد.

Tomochain یک پلت فرم بلاک چین عمومی را ارائه می دهد که معاملات با کارمزد تقریباً صفر و تأیید فوری، زنجیره اثبات سهام، مشارکت رأی دهندگان و اجرای مسترنود را امکان پذیر می کند.

همچنین پروتکل TomoZ یا Zero Friction را ارائه می‌کند که به دارندگان توکن اجازه می‌دهد تا به دلخواه تراکنش‌ها را پرداخت کنند. سایر خدمات ارائه شده توسط Tomochain شامل Tomox و Relayers است که یک پروتکل مبادله غیرمتمرکز است که به کسب و کارها امکان می دهد مبادلات غیرمتمرکز انجام دهند. TomoP یک پروتکل حفظ حریم خصوصی است که در Tomochain برای فعال کردن تراکنش‌های ایمن و غیرقابل ردیابی توسعه یافته است.

تکنولوژی توموچین

دارندگان توکن TOMO به مسترنودهای مورد علاقه خود رای می دهند. گره‌های اصلی شرکت‌کنندگان شبکه هستند که مسئول تأیید همه بلوک‌های تراکنش هستند. 150 گره اول بر اساس نتایج رای گیری انتخاب می شوند و مسئول تایید بلوک در یک بازه زمانی 30 دقیقه ای هستند.

برای واجد شرایط شدن به عنوان کاندیدای مسترنود، یک گره باید 50000 TOMO (حدود 110000 دلار) داشته باشد. پارامترهای فنی گره، مانند CPU و ظرفیت حافظه، در زنجیره فهرست شده است تا کاربران بتوانند تصمیمات رای خود را ارزیابی کنند.

هنگامی که گره های اصلی انتخاب شده برای هر بلوک تایید شده پاداش می گیرند، کاربرانی که به آن گره رای داده اند نیز پاداش می گیرند. به طور طبیعی، کاربرانی که به گره های خارج از 150 گره برتر رأی داده اند، هیچ پاداشی دریافت نخواهند کرد. این سیستم کاربران شبکه را تشویق می‌کند تا به جای رای دادن به گره‌های کم مصرف بر اساس فاکتورهای منافع شخصی، گره‌هایی را با بهترین ظرفیت برای به دست آوردن رای کافی انتخاب کنند.

برای جلوگیری از غیر فعال شدن مسترنودها پس از رای گیری، Tomochain از مکانیزمی به نام “slashing” استفاده می کند. هر گره اصلی که نتواند یک بلوک را برای مدت زمان مشخصی تأیید کند، لغو می شود، به این معنی که هیچ تأییدی برای پنج دوره بعدی امکان پذیر نیست. پس از پنج چرخه، ورود مجدد گره به گروه اعتبارسنجی قابل بررسی است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.